3DEXPERIENCE SOLIDWORKS

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS CAD to bezpieczne zarządzanie danymi PDM i profesjonalne zarządzanie zadaniami na jednej Platformie 3DEXPERIENCE - kompleksowe rozwiązanie dla Twojego działu projektowego.

Projektuj i współpracuj w chmurze

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS to kompleksowe rozwiązanie wykorzystywane przez działy projektowe

Dzięki 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS otrzymujesz wiodące w branży oprogramowanie SOLIDWORKS w pełni zintegrowane z Platformą 3DEXPERIENCE, w tym zarządzanie danymi produktu PDM i zarządzanie zadaniami dla lepszej pracy zespołowej.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS oferuje kompletny zestaw rozwiązań. Zawierają one wszystko, czego potrzebujesz do realizacji swoich pomysłów, w tym narzędzia do projektowania i inżynierii, symulacji, zarządzania danymi produktu i zarządzania projektami, zapewniając płynną współpracę w chmurze

Porównaj pakiety i funkcje 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Nasze pakiety 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS oferują intuicyjny, solidny zestaw funkcji do projektowania 3D, symulacji, zarządzania danymi i nie tylko

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Standard
3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Professional
3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium
PROJEKTOWANIE 3D CAD
Modelowanie części i złożeń. Obsługa wszystkich aspektów modelowania części i złożeń oraz przekształcanie pomysłów i koncepcji w wirtualne modele 3D.
Projektowanie 2D. Tworzenie produkcyjnych wersji rysunków 2D. które są zawsze aktualne i czytelnie przedstawiają sposób produkcji i montażu projektów.
Narzędzia zwiększające wydajność Narzędzia zwiększające wydajność. Łatwe analizowanie, porównywanie i sprawdzanie projektów oraz tworzenie dotyczących ich raportów.
Wielokrotne wykorzystywanie projektów i automatyzacja. Uproszczenie ponownego użycia istniejących danych projektowych z wykorzystaniem narzędzi do wyszukiwania, automatyzacji i konfiguracji, które pomagają przyspieszać tworzenie nowych projektów
Wykrywanie przenikania. Przed uruchomieniem produkcji należy sprawdzić w trybie 2D i 3D, czy części i złożenia pasują do siebie, dają się zmontować i działają prawidłowo.
Kontrola technologiczności. Kontrola projektów pod kątem pochyleń, podcięć, grubości i wyrównania otworów na wczesnym etapie procesu opracowywania w celu eliminacji problemów przy uruchamianiu produkcji.
Zaawansowany import/eksport plików CAD. Konwersja przychodzących danych CAD do formatu SOLIDWORKS 3D CAD i eksport danych SOLIDWORKS do innych aplikacji CAD przy użyciu ponad 30 konwerterów plików.
Xtended Reality (XR) Exporter. Eksportowanie danych CAD na potrzeby prezentacji przy użyciu technologii AR, VR i w Internecie, przy zachowaniu geometrii, wyglądu, analiz ruchu, stanów wyświetlania itd.
Sprawdzanie zgodności ze standardami CAD (Design Checker). Określanie standardów projektowych i sprawdzanie rysunków (lub modeli) pod kątem zgodności w celu tworzenia jednolitych projektów i dokumentacji.
Automatyczna analiza stosów tolerancji (TolAnalyst™). Automatyczne sprawdzanie wpływu tolerancji na części i złożenia w celu zapewnienia odpowiedniego dopasowania komponentów, a także weryfikacja schematów tolerancji przed wdrożeniem do produkcji.
Projektowanie pod kątem optymalizacji kosztów (SOLIDWORKS Costing). Ciągła kontrola projektów pod kątem założeń budżetowych przy użyciu narzędzi do automatycznego szacowania kosztów, które są w pełni zintegrowane z rozwiązaniem 3D CAD.
Inżynieria odwrotna (ScanTo3D). Odtwarzanie projektów z możliwością importowania, edycji, recenzowania i tworzenia geometrii brył na podstawie zeskanowanych danych chmury punktów i siatki.
Zaawansowane renderowanie fotorealistyczne. Łatwe tworzenie obrazów o jakości fotograficznej na podstawie modeli 3D na wczesnym etapie procesu projektowania w celu uzyskania informacji zwrotnych i podejmowania świadomych decyzji dotyczących projektu.
Wyznaczanie trasy instalacji z rur grubo- i cienkościennych. Uproszczenie projektowania i tworzenia dokumentacji rur grubo- i cienkościennych dla szerokiej gamy systemów i zastosowań, w tym maszyn, systemów skidowych i instalacji rurowych w zakładach przetwórczych.
Wyznaczanie przebiegu kabli elektrycznych i wiązek przewodów. Szybkie dodawanie kabli, przewodów i wiązek do projektu. Tworzenie rysunku spłaszczonych kabli i wiązek 3D wraz z listami przewodów, informacjami o połączeniach i zestawieniem materiałów.
Wyznaczanie tras o przekrojach prostokątnych i innych. Wyznaczanie tras korytek i kanałów kablowych o przekrojach okrągłych i prostokątnych, przenośników, rynien do transportu materiałów oraz innych systemów.
SYMULACJE
Analiza ruchu oparta na czasie Realistyczna wizualizacja przechodzenia produktu przez cały cykl operacyjny, pomiar sił i obciążeń w projekcie oraz wykorzystywanie danych do prawidłowego doboru silników i zapewnienia jakości i bezpieczeństwa produktu, a także jego odpowiednich parametrów
Liniowa analiza statyczna części i złożeń Obliczanie naprężeń i deformacji geometrii przy użyciu analizy metodą elementów skończonych (FEA) i wykonywanie liniowej analizy naprężeń w celu określenia reakcji części i złożeń.
MODELOWANIE PARAMETRYCZNE W CHMURZE
Modelowanie Sub-D w chmurze. Szybkie i łatwe tworzenie kształtów organicznych dzięki intuicyjnemu rozwiązaniu do modelowania, które bezproblemowo współpracuje z rozwiązaniem 3D CAD.
ZARZĄDZANIE DANYMI I WSPÓŁPRACA W CHMURZE
Dostęp do danych w chmurze i funkcje zarządzania. Przechowywanie i współużytkowanie najnowszych informacji o projekcie produktu — a także funkcje dostępu i zarządzania — z centralnej, bezpiecznej lokalizacji.
Zarządzanie cyklem życia produktów w chmurze. Zarządzanie cyklem życia każdego rodzaju treści, np. plików CAD, modeli symulacji i dokumentacji, w obrębie wielu dziedzin i rozwiązań CAD. Śledzenie problemów, zmian i tras oraz zmniejszanie liczby sprzecznych wersji pochodzących od różnych współpracowników dzięki kontroli poprawek.
Współpraca w chmurze. Współpraca w czasie rzeczywistym za pomocą konfigurowalnych pulpitów nawigacyjnych, dostępu do społeczności, zarządzania zadaniami przy użyciu tablic kanban, strumieni aktywności, stałych połączeń wideo i czatów. Łatwe wyszukiwanie, wizualizowanie, przeglądanie i komentowanie plików SOLIDWORKS i innych bezpośrednio w przeglądarce.
Zarządzanie w chmurze. Monitorowanie wykorzystania licencji, zarządzanie członkami oraz przypisywanie i usuwanie licencji przy użyciu jednego pulpitu administracyjnego, co pozwala obniżyć koszty administracyjne. Łatwe zapewnianie aktualności rozwiązań i korzystanie z najnowszych ulepszeń produktów.
SZKOLENIA I POMOC TECHNICZNA
Szkolenia i pomoc techniczna. Szybkie korzystanie z materiałów szkoleniowych w Internecie, dostęp do aktywnej społeczności, a także wsparcie lokalnego dystrybutora.

Interfejs

Porównanie SOLIDWORKS vs. 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS

SOLIDWORKS (stacjonarny)
3DEXPERIENCE SOLIDWORKS
Narzędzia 3D CAD
Dostępne podstawowe narzędzia SOLIDWORKS
CAD stacjonarny
Działa lokalnie
CAD w chmurze
Nie obejmuje oprogramowania CAD opartego na przeglądarce
Zawiera oprogramowanie CAD oparte na przeglądarce
Makra API
Pełne wsparcie API
Dostępne częściowo
Licencja dożywotnia
Obejmuje licencje wieczyste
Nie obsługuje wieczystej (3 miesiące lub 1 rok, okresowa licencja imienna na użytkownika)
Licencja terminowa
Obsługuje licencje terminowe (3 miesiące lub rok)
Obsługuje licencje imienne na użytkownika (3 miesiące lub rok)
Licencja pływająca (sieciowa)
Obsługuje licencje pływające (SNL)
Nie obsługuje SNL (zapewnia licencje imienną na użytkownika w chmurze)
Bezpieczeństwo licencji
Polega na bezpieczeństwie komputera
Zapewnia bezpieczne logowanie do platformy
Praca w wielu lokalizacjach
Instaluje się na wielu komputerach stacjonarnych (należy przenosić licencje)
Instaluje się na wielu komputerach stacjonarnych (zapewnia licencje imienną na użytkownika)
Dodatkowe licencje (dodatki)
Obsługuje dodatki partnerów
Nie obsługuje dodatków partnerów (dostępne dodatkowe role platformy)
Zarządzanie plikami Offline
Pliki są zapisywane lokalnie
Zarządzanie plikami w chmurze (pliki można eksportować do pracy offline)
Lokalny system PDM
Obsługuje SOLIDWORKS PDM i Manage
Używa ENOVIAworks opartego na chmurze (nie obsługuje PDM/Manage)
Chmura PDM
Nie zapewnia chmury PDM
Wykorzystuje chmurę ENOVIAworks (łatwa w użyciu i administrowaniu)
Praca na wielu urządzeniach
Potrzebna stacja robocza CAD
Narzędzia chmurowe działają w przeglądarce
Katalog części / normalia
Obsługuje SOLIDWORKS Toolbox
3DEXPERIENCE Marketplace
Zarządzanie cyklem życia
Wymaga dodatkowego produktu
Wykorzystuje chmurę ENOVIAworks (PDM/PLM od razu po uruchomieniu)
Współpraca
Wymaga SOLIDWORKS PDM i Manage
Poprzez platformę 3DEXPERIENCE
Symulacja
Dostępna symulacja SOLIDWORKS (zawarta w wersji Premium)
Dostępna symulacja SOLIDWORKS (zawarta w wersji Premium)
Wizualizacja
Dostępny Visualize Standard (Licencja na subskrypcji)
Dostępny Visualize Professional

Poznaj role dostępne w ofercie 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Projektuj i współpracuj w chmurze

3DSwymer (Collaborative Business Innovator)

3DSwymer (Collaborative Business Innovator) to podstawowa rola, na której budujemy fundament naszej platformy. Przede wszystkim pomaga zespołom komunikować się, udostępniać i wyświetlać pliki SOLIDWORKS w pojedynczym zarządzanym środowisku.

3d-experiance-industry-innovator

Collaborative Industry Innovator

Zapewnia kluczowe funkcje zarządzania danymi i PLM, wymaganymi podczas procesu rozwoju produktu. Funkcje te są dostępne natychmiast, bez konieczności inwestowania w infrastrukturę sprzętową.

3D Creator

3D Creator to rola pozwalająca tworzyć parametryczne części i złożenia, wykorzystywać technologię Design Guidance do sugerowania geometrii i współpracować z innymi użytkownikami za pośrednictwem społeczności.

3D Sculptor

3D Sculptor to rola do modelowania, które umożliwia projektantom przemysłowym, inżynierom i artystom tworzenie stylizowanych modeli o ergonomicznym lub organicznym kształcie szybciej niż tradycyjne narzędzia parametryczne.

FAQ 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS

Poznaj odpowiedzi na często zadawane pytania!

Co oznacza „połączenie z chmurą"?

Wszystkie dane przechowywane przez SOLIDWORKS są przechowywane w chmurze , w przestrzeni współpracy na platformie 3DEXPERIENCE. Tam stają się zintegrowaną częścią procesów zarządzania danymi w chmurze. Pliki można później wyeksportować na dysk lokalny, ale główny magazyn danych znajduje się w chmurze.

Dlatego do działania 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS wymagane jest połączenie internetowe.

Czy mogę używać SOLIDWORKS na moim smartfonie lub tablecie?

Nie, aplikacja SOLIDWORKS jest nadal zainstalowana na komputerze. Oznacza to, że do uruchomienia oprogramowania nadal będzie potrzebny komputer zgodny z SOLIDWORKS (obsługiwana karta graficzna, pamięć RAM itp.).

Aplikacje xDesign i xShape zawarte w różnych pakietach 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS będą działać na dowolnym urządzeniu, ale jeśli główny tok pracy projektowej działa w SOLIDWORKS, potrzebny będzie odpowiedni komputer.

Czy 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS to to samo co SOLIDWORKS, którego znam?

No nie do końca. Większość podstawowych funkcji modelowania CAD jest taka sama jak w przypadku SOLIDWORKS na komputerze stacjonarnym, z kilkoma drobnymi zmianami w sposobie obsługi konfiguracji i części w złożeniach, co pomaga dostosować strukturę danych do sposobu działania systemu zarządzania danymi 3DEXPERIENCE.

Główną różnicą jest to, że wiele dodatkowych funkcji, do których możesz być przyzwyczajony w środowisku SOLIDWORKS, nie jest obecnie obsługiwanych. Elementy tj. produkty SimXpress i FloXpress, funkcje napisane za pomocą interfejsu API oraz uzupełniające programowy, tj.  Inspection, Electrical, Composer i Motion, nie są obecnie dostępne . Ponadto żadne produkty partnerskie nie będą działać w 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS.

Jednak dzięki 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS zyskujesz dostęp do całkiem  ekscytujących nowych technologii CAD i zarządzania danymi . Wszystkie pakiety zawierają dostęp do narzędzi zarządzania danymi 3DEXPERIENCE, a także do podstawowych funkcji platformy 3DEXPERIENCE (pulpity nawigacyjne, tworzenie społeczności). Professional i Premium obejmują również aplikacje 3DEXPERIENCE do renderowania zdjęć, projektowania przemysłowego i analizy (tylko Premium).

Jak mogę kupić 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS? Jak wygląda licencjonowanie?

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS jest dostępne w trzech wersjach: Standard, Professional i Premium, które odzwierciedlają funkcjonalność oferty SOLIDWORKS na komputerach stacjonarne.

Można go wykupić w formie rocznej (lub kwartalnej) dzierżawy, która umożliwia dostęp do narzędzi 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS przez cały okres obowiązywania. Oprogramowanie jest również dostępne w modelu, który opłaca z góry wyższą opłatę za usługę podstawową i niższą opłatę abonamentową w kolejnych latach. Jest to podobne do modelu „wieczystego” licencjonowania używanego obecnie przez wielu użytkowników SOLIDWORKS, który obejmuje najpierw zakup oprogramowania, a następnie zakup rocznej subskrypcji  serwisowej. Jednak 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS jest narzędziem połączonym z chmurą, musisz mieć aktywną subskrypcję, aby korzystać z oprogramowania.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS jest dostępny tylko jako licencja „Name-User”. Dostęp do oprogramowania jest dołączany do adresu e-mail każdego użytkownika. Licencjonowanie sieciowe nie jest możliwe.

Obecnie używam SOLIDWORKS stacjonarnie. Czy powinienem przejść na Platformę 3DEXPERIENCE?

Istnieją ścieżki migracji dla istniejących użytkowników SOLIDWORKS, aby przejść do 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS, ale dla większości dzisiejszych użytkowników prawdopodobnie nie jest to realistyczna propozycja.

Jeśli jednak jesteś zainteresowany skorzystaniem z połączenia SOLIDWORKS i przejściem na zarządzanie danymi w chmurze, rola Collaborative Designer for SOLIDWORKS zapewnia  użytkownikom wszystkie możliwości zarządzania danymi w chmurze platformy 3DEXPERIENCE. To świetny sposób na przechowywanie i zarządzanie danymi.

W tej chwili firma, która chce używać do projektowania kombinacji 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS i SOLIDWORKS na komputerze stacjonarnym, nie jest zalecana.

Obecnie używam SOLIDWORKS PDM. Czy powinienem teraz przejść na Platformę 3DEXPERIENCE?

Jeśli masz rozproszone zespoły projektowe i zmagasz się z PDM, aby połączyć się z centralnym serwerem, narzędzia do zarządzania danymi 3DEXPERIENCE mogą być opcją do rozważenia.

Natomiast zachęcą do kontaktu w celu rozmowy i wyboru odpowiedniego rozwiązania.

Co to jest Collaborative Designer for SOLIDWORKS?

Collaborative Designer for SOLIDWOKRS jest to rola, która jest dodawana do istniejącej licencji SOLIDWORKS na komputerze stacjonarnym. Dzięki niej otrzymasz dostęp do wszystkich funkcji zarządzania danymi w chmurze na platformie 3DEXPERIENCE. Nadal możesz uruchamiać oprogramowanie SOLIDWOKRS niezależnie od chmury. Oznacza to, że możesz uruchomić SOLIDWORKS bez połączenia internetowego, zapisywać pliki lokalnie (jeśli to konieczne), korzystać z licencji sieciowych oraz z dodatkowego oprogramowania, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości udostępniania danych i zarządzania za pośrednictwem chmury podczas procesu projektowania i zatwierdzania.

Projektowanie w chmurze na Platformie 3DEXPERIENCE

Introducing 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS - SOLIDWORKS Live

Poznaj pozostałe elementy Platformy 3DEXPERIENCE®

Szczegóły
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej