NESTINGWorks - rozmieszczanie elementów, nesting cnc

NESTINGWorks (poprzednia nazwa CAMWorks Nesting) jest dodatkowym modułem do SOLIDWORKS służącym do zoptymalizowania ułożenia elementów wycinanych na arkuszu materiału (nesting cnc), tak by zmieścić ich jak najwięcej. Może być wykorzystywany do wytwarzania części z metali, drewna i kompozytów. Dodatek ten jest bardzo łatwy w nauce i obsłudze. Rozmieszczenie elementów odbywa się automatycznie, z wybranymi przez nas parametrami. Wyniki zapisać można jako złożenie rozmieszczonych na arkuszu elementów, jak również bezpośrednio do pliku DXF. Program NESTINGWorks pozwoli zaoszczędzić Ci materiał, co obniża znacząco koszty operacji związanych z CNC.

O Programie

NESTINGWorks (poprzednia nazwa CAMWorks Nesting) jest produktem firmy HCL, która jest pierwszym GOLD Partnerem SOLIDWORKS’a. Moduł pojawia się w SOLIDWORKS jako dodatkowa zakładka i jest z nim w pełni zintegrowany. Rozkładać można każdą część, która jest stworzona w SOLIDWORKS lub da się w nim otworzyć (czyli również format STEP). Program korzysta z interfejsu SOLIDWORKS więc nie ma żadnego problemu w przechodzeniu między zmianą geometrii części, a oknem Nestingu. Dzięki dodatkowi jesteśmy w stanie ograniczyć straty materiału, np. przy wycinaniu z blachy, tak, by na wybranej przez nas powierzchni, zmieścić jak najwięcej elementów (lub tyle ile założyliśmy). Na arkuszu układać możemy (tzw. cnc nesting) pojedyncze części lub zbiory elementów o tych samych własnościach. Gdy obsługujemy całe złożenia, części są grupowane według materiału i jego grubości.

Dodatek jest bardzo łatwy w obsłudze i intuicyjny. Nauka programu nie zajmuje dużo czasu. Wszystkie parametry rozmieszczenia można ustawić w jednym oknie. Dotyczą one nie tylko ilości elementów, odstępów między nimi czy wartości zaczytywanych z części (jak materiał), ale również wzajemnego ułożenia i dopasowania arkuszy. Istnieje możliwość tworzenia własnych, domyślnych rozmiarów blach (które często używamy) podając ich rozmiary lub tworząc plik DWG. To ostatnie rozwiązanie sprawdza się przy nietypowych kształtach arkuszy.

Możemy wybrać rozmieszczanie szybkie lub optymalne, które choć zajmuje dużo więcej czasu, to daje jeszcze lepsze rezultaty oszczędności materiału. Gdy konieczne jest dodatnie kilku arkuszy, program sam wie, który element rozłożyć na odpowiedniej powierzchni. Wyniki otrzymujemy jako złożenie w SOLIDWORKS i jako plik DWG.

Elementy gięte są rozkładane automatycznie. Dodatkowe, gdy takie elementy mamy importowane z innych systemów CAD, po jednym kliknięciu nastąpi ich rozłożenie. W obydwu przypadkach mamy możliwość interaktywnego rozkładania, by dopasować blachę do naszych potrzeb. Program może obsługiwać maszyny z wieloma głowicami i dopasowywać do nich rozłożenie elementów. NESTINGWorks może być zintegrowany z CAMWorksem, by generować ścieżki narzędzia.

Cechy programu:

 • rozmieszczanie elementów na arkuszu
 • całkowita integracja z SOLIDWORKSEM
 • prosty i intuicyjny interfejs
 • minimalizacja strat materiału
 • rozkładanie importowanych części z innych systemów CAD
 • obsługa maszyn z kilkoma głowicami

Wymagania systemowe:

 • System Windows 7 (64-bitowy) lub nowszy
 • SOLIDWORKS 2017 lub 2018 lub CAMWorks Solids 2017 lub 2018
 • 8 GB RAM (minimum)
 • Certyfikowana karta graficzna i sterowniki
 • Internet Explorer 11 lub nowszy
 • Produkty Microsoft: Excel i Word min. 2010

Korzyści

Przez ostatnie 19 lat SOLIDEXPERT jako autoryzowany dystrybutor SOLIDWORKS wdrożył ponad 9.000 licencji CAD 3D u ponad 2.500 klientów. Liczne wyróżnienia jak Elite AE, gwarantują doskonałą obsługę, profesjonalne doradztwo oraz korzystne ceny!

 

Zalety programu NESTINGWorks:

Nesting

Program umożliwia rozmieszczenie elementów wycinanych na arkuszu materiału (nesting cnc), tak by zmieścić ich jak najwięcej zachowując zoptymalizowane rozłożenie.

Prosty interfejs

Program stworzono w taki sposób, aby jego obsługi mógł nauczyć się każdy w bardzo krótkim czasie. Szereg samouczków, wideo poradników pozwala na szybkie zapoznanie się możliwościami programu.

Integracja z SOLIDWORKS

Wszystkie narzędzia są dostępne są w oknie SOLIDWORKS, dzięki czemu polecenia i funkcje programu dostępne są po prostu na dodatkowej zakładce we wstążce SOLIDWORKS

Cena

Rozwiązanie jest bardzo przystępne cenowo, co sprawia, że bez konieczności inwestycji w drogie rozwiązania, firma może pozwolić na optymalizacje wycinania elementów blaszanych.

Funkcje

Rozmieszczanie części i złożeń

Na wybranym przez nas rozmiarze arkusza materiału możemy rozmieścić pojedyncze części, złożenia lub grupy elementów o tej samej grubości, według wybranych parametrów.

Rozkładanie elementów

Program rozkłada części stworzone w SOLIDWORKS, dodatkowo można rozkładać elementy gięte, stworzone w innych systemach CAD. Obydwa procesy mogą odbywać się automatycznie lub interaktywnie.

Tworzenie plików DWG

Wyniki rozmieszczenia zapisać można do pliku złożenia SLDASM i rysunku DXF, a podsumowanie pokazywane jest w pliku tekstowym.

SUBSKRYPCJA

Skorzystaj z dodatkowej opcji w postaci SUBSKRYPCJI – sprawdź co możesz zyskać:

Aktualizacja postprocesorów

W okresie subskrypcji gwarantujemy darmową aktualizacje postprocesorów.

Uaktualnienia i rozszerzenia oprogramowania

Uzyskaj automatyczne uaktualnienia do aktualnych wersji oprogramowania CAMWorks, w tym nowych wydań i dodatków Service Pack. Powiadomienie e-mailem zapewnia dostęp do najważniejszych wiadomości, zgłoszeń serwisowych i najnowszych aktualizacji oprogramowania.

Licencja

Stanowiskowe

Działanie

Użytkownik instaluje licencję podając numer seryjny. Podczas pierwszego uruchomienia oprogramowanie łączy się z serwerem aktywacji SOLIDWORKS i zezwala na użytkowanie licencji.

Zalety

Najlepszy dla niewielkiej liczby stanowisk. Umożliwia transfer licencji przez Internet na inny komputer. Aktywacja dokonywana jest tylko raz, później nie jest wymagany dostęp do Internetu.

Sieciowa

Działanie

Jeden z komputerów w firmie pełni rolę serwera licencji (z systemem Windows). Po zainstalowaniu na nim oprogramowania (Menedżer Licencji Sieciowej) i podaniu numeru seryjnego następuje aktywacja puli licencji (1 sieciowy numer seryjny zawiera kilka licencji). Pula licencji jest dostępna dla wszystkich komputerów połączonych z serwerem w lokalnej sieci. Jednocześnie nie może być uruchomionych więcej aplikacji niż znajduje się licencji w puli.

Zalety

Najlepszy dla większej liczby stanowisk. Łatwe zarządzanie pulą licencji dzięki sprawnemu mechanizmowi SolidNetWork.

Promocje

Wideo

Understanding CAMWorks Nesting Fundamentals

Assembly Nesting, Multi Sheet Nesting

INTERFEJS

formularz kontaktowy

  Polecane

  CAMWorks

  CAMWorks

  SOLIDWORKS CAM

  SOLIDWORKS CAM

  SOLIDWORKS CAD 3D

  SOLIDWORKS CAD 3D

  zaufali nam

  Faq

  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

  Sprawdź