PANEL SOLIDEXPERT - DARMOWY DODATEK DO SOLIDWORKS

Panel SOLIDEXPERT jest dodatkiem do programu SOLIDWORKS zbierającym narzędzia wspomagające pracę konstruktora. Panel działa na zasadzie konfigurowalnych dodatków, które można włączyć lub wyłączyć w każdej chwili. Każdy użytkownik może wybrać dopasowane pod siebie dodatki, które automatyzują i ułatwiają projektowanie.

 Panel SOLIDEXPERT – jedno miejsce, wiele narzędzi

Narzędzie wspomagające prace konstruktora

Panel SOLIDEXPERT jest dodatkiem do programu SOLIDWORKS, który w jednym miejscu gromadzi narzędzia wspomagające pracę konstruktora. Panel umożliwia pobranie dodatków takich jak „BOM do Excel”, „Generator paczek”, „Zlicz komponenty”, „Zlokalizuj” „Edytor równań”, „Zapisz dokumentację” i wiele innych!

POBIERZ ZA DARMO

Interfejs programu i dodatków

Zalety Panelu SOLIDEXPERT

Bezpłatny

Panel SOLIDEXPERT pobierzesz całkowicie za darmo. Korzystaj z narzędzia usprawniającego pracę bez żadnych opłat!

Efektywna praca

Dodatki do SOLIDWORKS ułatwiają pracę w programie, a zebranie ich w jednym miejscu znacznie ją przyspiesza. Z poziomu Panelu SOLIDEXPERT łatwo dotrzesz także do pomocy technicznej oraz technicznego bloga solidmania.com

Szybka instalacja

Instalacja Panelu SOLIDEXPERT potrwa kilka minut i dzielą Cię od niej dwa kliknięcia. Intuicyjny interfejs pozwoli także na szybkie pobranie potrzebnych dodatków.

Zarządzanie dodatkami

Panel SOLIDEXPERT pozwala uporządkować dodatki według własnych preferencji. Użytkownik ma możliwość zmiany rozmiaru ikon oraz ich umiejscowienia.

Wybrane dodatki panelu

BOM do Excel

Rozbudowany generator list materiałowych. Pozwala na praktycznie dowolne ustawienie szablonu listy materiałowej na podstawie właściwości dostosowanych. Wprowadza takie funkcje jak kody kreskowe czy kody QR pod którymi można zawrzeć dowolną wartość. Całość można jednym przyciskiem wyeksportować do pliku xlsx lub csv.

Zlokalizuj

Znajduje lokalizację wskazanego/otwartego pliku. Dodatek może znaleźć lokalizację zarówno pliku całego złożenia jak i powiązanych części/złożeń/rysunków.

Edytor równań

Rozbudowany edytor równań SOLIDWORKS. Pozwala na efektywną pracę i łatwą parametryzację modeli, wprowadzając takie funkcje jak formatowanie tekstu, możliwość dodania nowych funkcji logicznych czy wprowadzanie wymiarów z modeli.

Przenieś właściwości

Przenosi właściwości dostosowane specyficzne dla części, do zakładki głównej właściwości dostosowanych. Szczególnie przydatne dla firm, które generują dostosowane listy materiałowe.

Zapisz dokumentację

Pozwala na zapisanie wszystkich arkuszy rysunku do kilku formatów m.in. pdf, dxf, dwg czy edrw. Użytkownik jest w stanie dostosować nazwę nowych plików do swoich standardów oraz określić opcje eksportu. Zawiera rozbudowane funkcje, ułatwiające stworzenie uniwersalnego szablonu lub wielu szablonów zapisu.

Zmiana nazw operacji

Dodatek wprowadzający możliwość zmiany nazw operacji w drzewku FeatureManager oraz konfiguracji w drzewku ConfigurationManager. Swoje zastosowanie znajdzie m.in. w firmach międzynarodowych, gdzie konieczne jest ujednolicenie nazewnictwa, dzięki czemu praca na obcych plikach nie będzie problemem

Druk wsadowy

Umożliwia wysyłkę wszystkich rysunków oraz Arkuszy powiązanych z modelem na dowolną drukarkę w firmie bez konieczności otwierania każdego pliku. Oprócz tego, obsługuje także eksport do PDF.

Zmień konfiguracje

Dodatek pozwalający na łatwą zmianę konfiguracji w modelu. Użytkownik dzięki prostemu interfejsowi jest w stanie w kilku kliknięciach przebudować model oraz ustawić odpowiednie konfiguracje. Szczególnie przydatny w firmach bazujących na modelach z konfiguracjami.

Zlicz komponenty

Zlicza ilość takich samych wystąpień komponentu w złożeniu, zapisując ją do właściwości dostosowanej.

Generator paczek

Automatycznie generuje paczki na bazie wcześniej przygotowanych szablonów. Bazuje na gabarytach części/złożenia, pozwalając na rozszerzenie ich o naddatki na materiały pakunkowe.

Wideo

Dodatek " Zapisz dokumentację"

Dodatek "Zmiana nazw operacji"

Dodatek "Generator paczek"

Dodatek "Zmień konfigurację"

Dodatek ""Edytor równań"

Dodatek "BOM do Excel"

Dodatek "Druk wsadowy"

Dodatek " Zapisz dokumentację"

Dodatek "Zmiana nazw operacji"

Dodatek "Generator paczek"

Dodatek "Zmień konfigurację"

Dodatek ""Edytor równań"

Dodatek "BOM do Excel"

Dodatek "Druk wsadowy"

Zaufali nam

Alter_logo

Aleksander Księżopolski
Dyrektor Handlowy

Wyślij formularz i rozpocznij pobieranie Panelu SOLIDEXPERT

Panel dostępny jest dla wersji SOLIDWORKS 2019 lub wyższej.

    Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej