PDM Migrator

Migracja danych ze starej przechowalni PDM do nowej nie zawsze jest łatwą decyzją i wymaga wielu przygotowań oraz długiego planowania. Jednak czasami taki proces jest po prostu konieczny. Najczęstsze powody migracji danych PDM są następujące:

- Łączenie się organizacji, firm, spółek
- Niepoprawna początkowa implementacja
- Rozwój firmy i znacząca modyfikacja procesów biznesowych w przedsiębiorstwie
- Wdrożenie nowych systemów w organizacji

Dlatego pomimo faktu, że migracja przechowalni PDM jest złożonym, niełatwym procesem, to firma musi zdecydować się na wykonanie tego trudnego działania.

PDM Migrator – opis rozwiązania

SOLIDEXPERT przygotował narzędzie, które może pomóc firmom w migracji danych ze starych do nowych przechowalni PDM oraz znacznie przyspieszyć i uprościć ten proces. Narzędzie o nazwie PDM Migrator to samodzielna aplikacja, która powinna być uruchamiana w środowisku z dostępem do obu przechowalni. Wszystkie ustawienia są zapisywane w pliku konfiguracyjnym. Użytkownik może zapisać kilka ustawień konfiguracyjnych do przyszłych testów i wybrać odpowiednie dla już docelowej, finalnej migracji. Narzędzie zostało zbudowane zgodnie z zaleceniami SOLIDWORKS, a wszystkie operacje zapisu danych są wykonywane przy użyciu API PDM i SOLIDWORKS.

PDM Migrator pozwala wybrać odpowiednie opcje w zależności od konkretnych wymagań procesu migracji i ostatecznego celu jaki chcemy uzyskać.  Podczas opracowywania tego rozwiązania przyjęto jedno ważne założenie: migracja jest przeprowadzana dla ostatnich wersji plików. Dlatego nie ma historii plików ani odniesień do konkretnych wersji. To ograniczenie musiało zostać wdrożone, w przeciwnym razie migracja sprowadziłaby się do klonowania starej przechowalni wraz ze wszystkimi jej problemami do nowego środowiska.

Analiza danych źródłowych

Dane produktu w przechowalni PDM są znacznie bardziej kompleksowe niż w zwykłych plikach przechowywanych na dysku twardym. Połączenie repozytorium pliku i bazy danych oraz sieci referencji plików pochodzących z aplikacji 3D CAD wymusza potrzebę perfekcyjnego przygotowania procesu migracji. Dlatego pierwszym krokiem w procesie migracji powinna być analiza danych źródłowych.

 • Rozmiar przechowalni
 • Zduplikowane nazwy plików
 • Zmienne użyte w obu przechowalniach
 • Użyte typy plików
 • Wyewidencjonowane pliki
 • Błędne odniesienia
 • Odniesienia do starszych wersji
 • Odniesienia do plików spoza przechowalni

Wyniki takiej analizy mogą być pomocne w podjęciu decyzji o strategii procesu migracji. Inne niezbędne czy też przydatne rodzaje analiz można dodać do narzędzia, jeśli tylko przechowywane dane i baza danych PDM pozwalają na wyciągnięcie takich informacji.

Interfejs programu

Możliwości programu PDM Migrator

PDM Migrator
FUNKCJE
Zakres migracji (cała przechowalnia lub wybrane foldery)
Mapowanie zmiennych
Wybór metody zmiany nazwy zduplikowanych plików (sufiks, numer seryjny)
Wyszukiwarka odniesień
Błędne referencje
Harmonogram migracji (np. po godzinach pracy)
Pełny dziennik (log) operacji, działań
Wstrzymanie / wznowienie procesu migracji
Aktualizacja postmigracyjna
Modyfikacja plików (uruchomienie CADa w tle, macra etc.)

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Alter_logo
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej