EasyWood - program do obróbki drewna

EasyWood jest rozwiązaniem firmy DDX, dedykowanym do obróbki drewna. Jest to samodzielna aplikacja typu CAM, rozszerzona o funkcjonalności CAD. Detale możemy zarówno importować jak i tworzyć od podstaw. W programie znajdziemy operacje typowe dla maszyn CNC do drewna (wiercenie, frezowanie, cięcie piłą). Dzięki rozbudowanej symulacji możemy dokładnie rozmieścić detal i elementy mocujące. Program dostępny jest w pakietach, by najlepiej dostosować go do potrzeb klienta oraz maszyny, dla której ma generować kod NC.

O Programie

EasyWood to kompletne oraz w pełni niezależne środowisko do zarządzania procesem obróbki drewna: od projektu do rozmieszczenia elementów na stole warsztatowym przez automatyczne wykrywanie kolizji z symulacją 3D, optymalizację obróbki aż do generowania programu. EasyWood, połączony z DDXNest umożliwia zarządzanie rozmieszczeniem kształtów na arkuszu, zarówno ręcznie, jak i w sposób automatyczny. Dzięki doświadczeniu oraz współpracy z wiodącymi producentami maszyn do obróbki drewna, program EasyWood sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

EasyWood dostępny jest w czterech pakietach:

 • NEST
 • BEGINNER
 • STANDARD
 • PREMIUM

EasyWood jest programem niezależnym, zawierającym moduł CAD. Moduł ten umożliwia nam tworzenie parametrycznych szkiców oraz operacji powierzchniowych. EasyWood jako program do obróbki drewna pozwala również na importowanie wielu rozszerzeń plików takich jak STL, IGES czy STEP. Funkcja realistycznego renderu umożliwia dodawanie tekstury na obrabiane elementy. Symulacja maszynowa odwzorowująca  centrum obróbcze klienta, sprawia, że można je efektywniej wykorzystać. EasyWood ułatwia rozmieszczenie detalu w przestrzeni roboczej oraz pozwoli wykluczyć ewentualne kolizje. Dodatkowo opcja nestingu, umożliwi automatyczne rozłożenie elementów na arkuszu optymalizując odpad materiału.

Cechy programu:

 • samodzielny program
 • zintegrowane środowisko CAD/CAM
 • obsługa do 5 osi
 • operacje przeznaczone typowo do obsługi maszyn do drewna
 • symulacja maszynowa
 • możliwość parametryzacji modelu oraz automatyzacji obróbki

Wymagania sprzętowe:

 • Procesor: INTEL Core i7 lub równoważny
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Karta Graficzna: nVidia GeForce GT 330M lub nowsza
 • Ilość miejsca na dysku twardym: 10 Gb
 • Windows 7 32 i 64 bitowy lub nowszy

Korzyści

Przez ostatnie 19 lat SOLIDEXPERT jako autoryzowany dystrybutor SOLIDWORKS wdrożył ponad 9.000 licencji CAD 3D u ponad 2.500 klientów. Liczne wyróżnienia jak Elite AE, gwarantują doskonałą obsługę, profesjonalne doradztwo oraz korzystne ceny!

 

Zalety programu EasyWood:

Praca z plikami zewnętrznymi

Program umożliwia pracę na modelach CAD, które są zapisane w wielu formatach. Obsługuje między innymi STEP, STL, IGIES, SAT, SKP, RHINO, LASER, IMAGE (*bmp, *jpg) CAL, CSF, DXF, SVG, HPGL, ISO, NCP, TLF, WoodWop File

Automatyczny CAM

Tworzenie obróbki z wykorzystaniem zdefiniowanych przez użytkownika strategii obróbczych. Daje możliwość przypisania zestawów narzędziowych wraz z ich unikalnymi parametrami do konkretnego rodzaju obróbki. W takiej strategii możemy zawrzeć informację na temat narzędzi i ich parametrów, uchwytów, własności i operacji. Dzięki temu za pomocą zaledwie kilku kliknięć jesteśmy w stanie wygenerować program na maszynę.

Pełna obsługa maszyn do drewna

EasyWood jest w stanie przygotować zoptymalizowany program na specjalistyczne maszyny CNC, jakimi są maszyny do drewna. Do przygotowania obróbki można uwzględnić agregaty narzędziowe, głowice wielonarzędziowe, głowice 5-osiowe.

Symulacja obróbki

W wirtualnym środowisku możemy sprawdzić nie tylko sam program, ale również rozmieszczenie obrabianych detali na stole uwzględniając przyrządy mocujące i wszystkie elementy maszyny, które mogą ze sobą kolidować. Dzięki temu przed uruchomieniem produkcji możemy wykryć potencjalne kolizje.

PAKIETY

Funkcje
Nest
Beginner
Standard
Premium
Grafika 3D i fotorealistyczne renderingi.
Swobodne tworzenie i wymiarowanie geometrii (łuki, linie, prostokąty, okręgi, elipsy, zaokrąglenia, wielokąty foremne, sfazowania, splajny, płaszczyzny).
Projektowanie parametryczne z użyciem komponentów: blatów kuchennych i łazienkowych, stołów, drzwi itp.
Projektowanie powierzchni 3D: filary o zmiennym przekroju i skręceniu, wyciągnięcia po ścieżce i profilach, powierzchnie swobodne i modele siatkowe.
Automatyzacja obróbki
Definiowanie powierzchni za pomocą danych ze skanera 3D.
Import plików DXF, CAL, HPGL, PNT, ISO.
Import plików IGES, STL, STEP, SAT, 3DM.
Konwersja grafiki rastrowej na grafikę wektorową.
Wykorzystanie do tworzenia modelu przestrzennego plików graficznych: BMP, JPG, DIB, PCX, TGA.
Moduł ART
Umieszczanie tekstur na panelach.
Baza narzędzi (w tym kształtowych stworzonych przez użytkownika) oraz uchwytów.
Grawerowanie cech wgłębnych i wypukłych oraz napisów.
Obsługa agregatów.
Obsługa pił.
Frezowanie konturów, kieszeni, profilowanie, wykańczanie, wiercenie, kontrola sposobu wejścia i wyjścia narzędzia.
3 osiowa obróbka zgrubna i wykańczająca.
Obróbka 5 osiowa.
Oszacowanie czasu obróbki i przybliżonego kosztu. Generowanie kodu CNC.
Symulacja frezowania detalu z usuwaniem materiału.
Symulacja ścieżki narzędzia.
Symulacja procesu obróbczego z wykrywaniem kolizji z elementami maszyny przy mocowaniu. *
Wykrywanie kolizji z elementami maszyny w czasie obróbki. *
Automatyczny CAM*
Import plików BTL. *
Obsługa trzech osi płynnych z indeksowaną czwartą.
Obsługa wielu centrów obróbczych. *
*Funkcja opcjonalna - dopytaj konsultanta

WYBRANE FUNKCJE

"Z" mapa

Umożliwia tworzenie płaskorzeźb na postawie obrazu BMP, JPG, DIB, PCX, TGA. program tworzy powierzchnie na podstawie analizy kontrastu kolorów.

Symulacja maszynowa

Pozwala na szczegółową analizę ruchów maszyny z oraz na pełną obserwację jej kinematyki. Kontroluje wymianę narzędzia pod kątem wystąpienia ewentualnej kolizji

Kontrola agregatów oraz piły panelowej

Tworzenie operacji obróbczych z wykorzystaniem agregatów i pił może być teraz znacznie prostsze.

Automatyczne pozycjonowanie

Trójwymiarowe, w pełni interaktywne rozmieszczenie podzespołów na stole maszynowym: przyssawki, imadła, belki itp. z realistycznym widokiem 3D.

MODUŁY

Obróbka 2.5 osi

Moduł frezowania 2,5 osi pozwala również na projektowanie elementów bezpośrednio w programie EasyWood. Posiada pewne unikatowe narzędzia takie jak, wektoryzacja zdjęć, ZMapa. Dzięki narzędziu Automatic CAM możemy w błyskawiczny sposób wygenerować program dla operacji, konturowania, wykonywania kieszeni, wiercenia. Pozwala na zarządzanie agregatem narzędziowym.

Obróbka pełne 3 osie

Decydując się na moduł Standard rozszerzamy możliwości programu o dodatkowe operacje 3 osiowe. Dzięki niemu otrzymujemy bogaty wybór operacji zgrubnych, czy też wykańczających i ustawień tworzonych ścieżek.  Z pośród wielu typów operacji oraz ustawień ich odpowiednich parametrów, uzyskamy w efekcie ścieżkę zgodną z naszymi oczekiwaniami.

Obróbka 5 osi

Jest to moduł frezowania wieloosiowego przeznaczony do programowania maszyn o większej liczbie niż trzy osie sterowane numerycznie. Ścieżki narzędzia generowane w tym module pozwalają wykonać najbardziej skomplikowane powierzchnie, często takie, które nie są możliwe do uzyskania w module 3-osiowym.

Wirtualna maszyna

EasyWood posiada realistyczny symulator, oparty o rozwiązanie PowerSim. Symulator pozwala na bardzo precyzyjną weryfikację wygenerowanego w EasyWood programu. Dzięki temu narzędziu możemy wyeliminować błędy, które skutkowałyby kolizją na maszynie.

Nesting

EasyWood Nesting jest rozwiązaniem pozwalającym na optymalne rozłożenie elementów na obszarze wybranego arkusza. Narzędzie jest w pełni automatyczne, ale też pozwala na ręczne modyfikacje. Na podstawie wyników Nestingu można od razu wygenerować obróbkę.

Subskrypcja

Skorzystaj z dodatkowej opcji w postaci SUBSKRYPCJI – sprawdź co możesz zyskać:

Pomoc techniczna

W okresie subskrypcji gwarantujemy darmową aktualizacje.

Uaktualnienia i rozszerzenia oprogramowania

Uzyskaj uaktualnienia do najnowszych wersji oprogramowania EasyWood.

Licencja

Licencja na kluczu sprzętowym

Klucz sprzętowy znajduje się na urządzeniu, które można podłączyć do portu USB komputera. Jest zaprogramowany dla modułów oraz wersji, do których masz uprawnienia. Licencja działa na komputerze do którego podłączony jest klucz.

Licencja sieciowa

Jeden z komputerów w firmie pełni rolę serwera licencji (z systemem Windows). Po zainstalowaniu na nim menadżera licencji sieciowej i aktywacji, możemy zarządzać pakietami w puli. Licencje są dostępne dla wszystkich komputerów połączonych z serwerem w lokalnej sieci. Jednocześnie nie może być uruchomionych więcej aplikacji niż znajduje się licencji w puli.

Szkolenia

Zobacz wszystkie

SOLIDWORKS w meblarstwie

Celem szkolenia jest poznanie zaawansowanych narzędzi dostępnych w programie SOLIDWORKS, które można wykorzystać do seryjnej produkcji mebli. Adresatami szkolenia...

Promocje

Wideo

EasyWood - podstawy projektowania parametrycznego

INTERFEJS

formularz kontaktowy

  Polecane

  SOLIDWORKS CAD 3D

  SOLIDWORKS CAD 3D

  SOLIDWORKS CAM

  SOLIDWORKS CAM

  NESTINGWorks

  NESTINGWorks

  zaufali nam

  Faq

  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

  Sprawdź