EMWORKS - SOLIDEXPERT

EMWORKS to oprogramowanie do symulacji elektromagnetycznych zagadnień z wbudowanymi solwerami analiz termicznych, ruchu oraz zagadnień strukturalnych.

EMWorks to najlepsze w swojej klasie narzędzie do elektromagnetycznych symulacji, wspomagające projektowanie urządzeń elektrycznych i elektronicznych posiadające opcje multi-fizyczne. Producent zapewnił integrację z wiodącym rozwiązaniem CAD jakim jest SOLIDWORKS. Oprogramowanie można zastosować w obliczeniach zasilaczy elektronicznych, anten, częstotliwości radiowych i mikrofal, źródeł prądu oraz integralności sygnału przełączników o dużej przepustowości.

Pakiety

EMS

EMS jest oprogramowaniem przeznaczonym do symulacji pól elektromagnetycznych pozwalającym obliczać: pola (elektryczne / magnetyczne / strumieniowe / potencjału / prądów wirowych), parametry obwodów (indukcja / pojemność / rezystancja / impedancja / nakładanie strumieni), parametry mechaniczne (siła / moment obrotowy) oraz straty (wirowe / rdzenia / histerezy / omowe). EMS jest certyfikowanym złotym dodatkiem dla SOLIDWORKS® co pozwala na symulację bardzo skomplikowanych urządzeń elektrycznych: silników, generatorów, czujników, transformatorów, aparatury wysokonapięciowej, maszyn dużej mocy, elektrycznych przełączników, zaworów, siłowników, układów PCB, maszyn lewitujących, głośników, maszyn wykorzystujących magnesy stałe, wyposażenie NDT, inwertery, konwertery, listwy/szyny, cewki indukcyjne, tuleje lub wyposażenie biomedyczne.

HFWorks

HFWorks to oprogramowanie pozwalające na symulacje elektromagnetyczne oraz anten w zakresie częstotliwości radiowych, mikrofal, fal mm oraz obwodów cyfrowych wysokiej przepustowości. HFWorks pozwala rozwiązywać zagadnienia: radiacji elektromagnetycznej, fal elektromagnetycznych, rozprzestrzeniania się fal elektromagnetycznych, rezonansu elektromagnetycznego, interferencji elektromagnetycznych (EMI), kompatybilności elektromagnetycznej (EMC), integralności sygnału (SI), problemów z częstotliwości RF/MW i dalej. HFWorks korzysta z najnowocześniejszych solwerów elementów skończonych jak również technologii generowania siatki w celu przeliczenia pól, anten i układów elektronicznych. Może również symulować pojedyńcze element anteny jak również wielozakresowe konfiguracje anten. HFWorks może być też wykorzystany do obliczeń w dziedzinie czasu, są to TDR (Time Domain Reflectometer) oraz  tzw. wykres oka (oscyloskopy). Pozwala również zlokalizować potencjalne obszary załamania pól jak również planować zarządzanie prądem struktur 3D. Korzystając z tego oprogramowania, możemy również symulować nagrzewanie mikrofalami (RF) jako funkcji zastosowanej mocy.

MotorWizard

Wyniki momentu zazębienia i zróżnicowanej segmentacji; Moment zazębienia / Pozycja rotora silnika

MotorWizard jest opartym na szablonach oprogramowaniem służącym do projektowania silników, w pełni zintegrowanym z SOLIDWORKS. Pozwala użytkownikom na zbudowanie i analizę różnych wariantów urządzeń elektrycznych.

Korzystanie z MotorWizard sprawia, że obliczanie urządzeń elektrycznych jest elastyczne I łatwe poprzez udostępnienie szerokiego zakresy konfigurowalnych parametrów, wymiarów, które w pełni opisują projekt maszyny elektrycznej.  Użytkownik wyposażony w zintegrowane, analityczne i oparte o elementy skończone solwery, może szybko, precyzyjnie i praktycznie bez wysiłku zaprojektować silnik.

EMWorks 2D

EMWorks2D jest oprogramowaniem do symulacji niskich częstotliwości, wykorzystującym metodę elementów skończonych do rozwiązania zagadnień magnetycznych, elektrycznych oraz przejściowych. Zarówno planarne jak i osiowo symetryczne, niezmienne geometrie mogą być analizowane w przekroju 2D, co pozwala skrócić czas procesu projektowania. EMWORKS 2D pozwala na testowanie i ulepszanie projektu w rekordowym czasie. Może być wykorzystany do opisu sprawności projektowanego transformatora, siłownika, silnika elektrycznego, generatorów, stałych magnesów, induktorów, przekładni magnetycznych, szyn, czujników, tulei, kondensatorów, bezprzewodowych ładowarek i innych.

Wideo

EMS dla SOLIDWORKS

EMWorks 2D dla SOLIDWORKS

HFWorks dla SOLIDOWRKS

MotorWizard dla SOLIDOWRKS

formularz kontaktowy

  Polecane produkty

  CST Studio Suite

  CST Studio Suite

  SIMULIA Structural Performance Engineer

  SIMULIA Structural Performance Engineer

  SOLIDWORKS Simulation

  SOLIDWORKS Simulation

  zaufali nam

  Faq

  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

  Sprawdź