EMWORKS

EMWORKS to oprogramowanie do symulacji elektromagnetycznych zagadnień z wbudowanymi solwerami analiz termicznych, ruchu oraz zagadnień strukturalnych.

EMWorks to najlepsze w swojej klasie narzędzie do elektromagnetycznych symulacji, wspomagające projektowanie urządzeń elektrycznych i elektronicznych posiadające opcje multi-fizyczne. Producent zapewnił integrację z wiodącym rozwiązaniem CAD jakim jest SOLIDWORKS. Oprogramowanie można zastosować w obliczeniach zasilaczy elektronicznych, anten, częstotliwości radiowych i mikrofal, źródeł prądu oraz integralności sygnału przełączników o dużej przepustowości.

Pakiety

EMS

EMS jest oprogramowaniem przeznaczonym do symulacji pól elektromagnetycznych pozwalającym obliczać: pola (elektryczne / magnetyczne / strumieniowe / potencjału / prądów wirowych), parametry obwodów (indukcja / pojemność / rezystancja / impedancja / nakładanie strumieni), parametry mechaniczne (siła / moment obrotowy) oraz straty (wirowe / rdzenia / histerezy / omowe). EMS jest certyfikowanym złotym dodatkiem dla SOLIDWORKS® co pozwala na symulację bardzo skomplikowanych urządzeń elektrycznych: silników, generatorów, czujników, transformatorów, aparatury wysokonapięciowej, maszyn dużej mocy, elektrycznych przełączników, zaworów, siłowników, układów PCB, maszyn lewitujących, głośników, maszyn wykorzystujących magnesy stałe, wyposażenie NDT, inwertery, konwertery, listwy/szyny, cewki indukcyjne, tuleje lub wyposażenie biomedyczne.

HFWorks

HFWorks to oprogramowanie pozwalające na symulacje elektromagnetyczne oraz anten w zakresie częstotliwości radiowych, mikrofal, fal mm oraz obwodów cyfrowych wysokiej przepustowości. HFWorks pozwala rozwiązywać zagadnienia: radiacji elektromagnetycznej, fal elektromagnetycznych, rozprzestrzeniania się fal elektromagnetycznych, rezonansu elektromagnetycznego, interferencji elektromagnetycznych (EMI), kompatybilności elektromagnetycznej (EMC), integralności sygnału (SI), problemów z częstotliwości RF/MW i dalej. HFWorks korzysta z najnowocześniejszych solwerów elementów skończonych jak również technologii generowania siatki w celu przeliczenia pól, anten i układów elektronicznych. Może również symulować pojedyńcze element anteny jak również wielozakresowe konfiguracje anten. HFWorks może być też wykorzystany do obliczeń w dziedzinie czasu, są to TDR (Time Domain Reflectometer) oraz  tzw. wykres oka (oscyloskopy). Pozwala również zlokalizować potencjalne obszary załamania pól jak również planować zarządzanie prądem struktur 3D. Korzystając z tego oprogramowania, możemy również symulować nagrzewanie mikrofalami (RF) jako funkcji zastosowanej mocy.

MotorWizard

Wyniki momentu zazębienia i zróżnicowanej segmentacji; Moment zazębienia / Pozycja rotora silnika

MotorWizard jest opartym na szablonach oprogramowaniem służącym do projektowania silników, w pełni zintegrowanym z SOLIDWORKS. Pozwala użytkownikom na zbudowanie i analizę różnych wariantów urządzeń elektrycznych.

Korzystanie z MotorWizard sprawia, że obliczanie urządzeń elektrycznych jest elastyczne I łatwe poprzez udostępnienie szerokiego zakresy konfigurowalnych parametrów, wymiarów, które w pełni opisują projekt maszyny elektrycznej.  Użytkownik wyposażony w zintegrowane, analityczne i oparte o elementy skończone solwery, może szybko, precyzyjnie i praktycznie bez wysiłku zaprojektować silnik.

EMWorks 2D

EMWorks2D jest oprogramowaniem do symulacji niskich częstotliwości, wykorzystującym metodę elementów skończonych do rozwiązania zagadnień magnetycznych, elektrycznych oraz przejściowych. Zarówno planarne jak i osiowo symetryczne, niezmienne geometrie mogą być analizowane w przekroju 2D, co pozwala skrócić czas procesu projektowania. EMWORKS 2D pozwala na testowanie i ulepszanie projektu w rekordowym czasie. Może być wykorzystany do opisu sprawności projektowanego transformatora, siłownika, silnika elektrycznego, generatorów, stałych magnesów, induktorów, przekładni magnetycznych, szyn, czujników, tulei, kondensatorów, bezprzewodowych ładowarek i innych.

Wideo

EMS dla SOLIDWORKS

EMWorks 2D dla SOLIDWORKS

HFWorks dla SOLIDOWRKS

MotorWizard dla SOLIDOWRKS

EMS dla SOLIDWORKS

EMWorks 2D dla SOLIDWORKS

HFWorks dla SOLIDOWRKS

MotorWizard dla SOLIDOWRKS

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Alter_logo
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej