SOLIDWORKS MBD

SOLIDWORKS MBD (Model Based Definition) to zintegrowane rozwiązanie dla oprogramowania SOLIDWORKS 3D przeznaczone do produkcji bez tworzenia rysunków 2D. Korzystając z rozwiązania SOLIDWORKS MBD, można przekazywać informacje dotyczące produktu i wytwarzania (PMI) bezpośrednio w 3D, pomijając czasochłonne procesy 2D i eliminując potencjalne problemy.

Firmy wprowadzające metodologie oparte na modelach podkreślają oszczędności uzyskane w wielu obszarach, włącznie ze zmniejszeniem liczby błędów produkcyjnych, obniżeniem kosztów odpadów i przeróbek oraz niższymi kosztami zamawiania kupowanych części. Program SOLIDWORKS MBD umożliwia między innymi precyzyjne pasowanie, ustalanie tolerancji na modelu 3d. Skontaktuj się z nami już teraz, zapytaj o licencję, cenę programu.

SOLIDWORKS MBD – opis rozwiązania

Wraz ze wzrostem popularności projektowania 3D, widoczne są ograniczenia ze strony rysunków 2D. Ich przygotowanie oraz obsługa są kosztowne i czasochłonne. Często okazuje się, że nie są one nawet zgodne z modelem 3D. Skutkiem tego są duże straty produkcyjne oraz niezgodność z powszechnie przyjętymi standardami branżowymi. Rozwiązaniem wspomnianego problemu jest program SOLIDWORKS MBD. Umożliwia on zdefiniowanie, organizowanie i publikację informacji 3D PMI.

SOLIDWORKS MBD pozwala na kierowanie procesem produkcyjnym w 3D, tym samym upraszczając produkcję, skracając czas cyklu, zapewniając zgodność ze standardami branżowymi oraz redukując ilość błędów. Za pomocą programu będziemy mogli umieścić na modelu 3D takie dane jak wymiary, tolerancje geometryczne, wykończenia powierzchni, objaśnienia otworów, listy materiałów, odnośniki, tabele, notatki, metawłaściwości w informacjach 3D PMI w środowisku SOLIDWORKS 3D. Dane te są zintegrowane bezpośrednio z modelem 3D w związku z czym rysunki 2D nie są już potrzebne.

Mając zdefiniowane informacje 3D PMI, możemy popracować w programie nad ich prezentacją i wyświetlaniem w zależności od ustawienia modelu, tak by zachować przejrzystość. Możemy je również zapisać do formatów plików tj. eDrawings i 3D PDF. Zapisując do PDF możemy korzystać z gotowych szablonów lub skonfigurować je pod własne potrzeby.

Wymagania systemowe:

Cechy programu:

 • System Windows® 7 (64-bitowy)/8.1/10
  (brak wsparcia pakietów Windows Home,
  szczegóły nt. wspieranych wersji systemu tutaj)
 • 8 GB RAM (minimum)
 • 13 GB wolnego miejsca na dysku
 • Certyfikowana karta graficzna i sterowniki
 • Internet Explorer 11 lub nowszy
 • Produkty Microsoft: Excel i Word min. 2010
 • Definiowanie informacji PMI bezpośrednio w 3D
 • Prezentacja danych 3D w przejrzysty i ustrukturyzowany sposób
 • Dostosowywanie szablonów wyjściowych 3D
 • Eksport i publikowanie danych 3D do istniejącego procesu
 • Zgodność ze standardami branżowymi
 • Udostępnianie, archiwizowanie i ponowne wykorzystanie inteligentnych danych 3D
 • Współpraca z użytkownikami wewnętrznymi i zewnętrznymi
 • Ścisła współpraca z rysunkami 2D i wydrukami
 • Możliwość ustalania pasowania, tolerancji na modelu 3d

Interfejs programu

Wideo

Nowości SOLIDWORKS 2020 - SOLIDWORKS MBD

SOLIDWORKS MBD - Edytor szablonów PDF 3D

SOLIDWORKS MBD How-To video tutorials part 1

Fundamentals of SOLIDWORKS MBD

Nowości SOLIDWORKS 2020 - SOLIDWORKS MBD

SOLIDWORKS MBD - Edytor szablonów PDF 3D

SOLIDWORKS MBD How-To video tutorials part 1

Fundamentals of SOLIDWORKS MBD

Zalety programu SOLIDWORKS MBD

Pełne informacje o modelu 3D

Za pomocą programu będziemy mogli umieścić na modelu 3D takie dane jak wymiary, tolerancje geometryczne, wykończenia powierzchni, objaśnienia otworów, listy materiałów, odnośniki, tabele, notatki, dane PMI.

cMBD

cModel Based Definition umożliwia wygenerowanie dokumentacji w postaci plku PDF 3D wraz z dodatkowymi informacjami jak lista materiałów czy adnotacje użytkowania.

Integracja z SOLIDWORKS

Wszystkie narzędzia są dostępne są w oknie SOLIDWORKS, dzięki czemu informacje o modelu są aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Licencjonowanie

MBD jest częścią rozwiązań SOLIDWORKS, dzięki czemu użytkownik może korzystać z licencji pływających lub włączyć program do puli licencji sieciowych SOLIDWORKS.

Moduły SOLIDWORKS MBD

Trójwymiarowa definicja danych PMI

Zarówno swobodne, jak i inteligentne wymiarowanie, określanie tolerancji i tworzenie adnotacji

Organizowanie danych PMI

Trójwymiarowe widoki adnotacji, konfiguracje, stany wyświetlania, widoki przekrojów i inne ustawienia widoków. Trójwymiarowe widoki przerwania modeli.

Trójwymiarowe dane wyjściowe

Dostosowywanie szablonów trójwymiarowych danych wyjściowych. Publikowanie w postaci plików PDF 3D z uwzględnieniem trójwymiarowych danych PMI.

Trójwymiarowa definicja danych PMI

Organizowanie danych PMI

Trójwymiarowe dane wyjściowe

Zarówno swobodne, jak i inteligentne wymiarowanie, określanie tolerancji i tworzenie adnotacji

Trójwymiarowe widoki adnotacji, konfiguracje, stany wyświetlania, widoki przekrojów i inne ustawienia widoków. Trójwymiarowe widoki przerwania modeli.

Dostosowywanie szablonów trójwymiarowych danych wyjściowych. Publikowanie w postaci plików PDF 3D z uwzględnieniem trójwymiarowych danych PMI.

Rodzaje licencji

Wieczysta stanowiskowa
- ręczna aktywacja

Działanie: użytkownik instaluje licencję podając numer seryjny. Podczas pierwszego uruchomienia oprogramowanie łączy się z serwerem aktywacji SOLIDWORKS i zezwala na użytkowanie licencji.

Zalety: najlepszy dla niewielkiej liczby stanowisk. Umożliwia transfer licencji przez Internet na inny komputer. Aktywacja dokonywana jest tylko raz, później nie jest wymagany dostęp do Internetu.

Wieczysta sieciowa

Działanie: jeden z komputerów w firmie pełni rolę serwera licencji (z systemem Windows). Po zainstalowaniu na nim oprogramowania (Menedżer Licencji Sieciowej) i podaniu numeru seryjnego następuje aktywacja puli licencji (1 sieciowy numer seryjny zawiera kilka licencji). Pula licencji jest dostępna dla wszystkich komputerów połączonych z serwerem w lokalnej sieci. Jednocześnie nie może być uruchomionych więcej aplikacji niż znajduje się licencji w puli.

Zalety: najlepszy dla większej liczby stanowisk. Łatwe zarządzanie pulą licencji dzięki sprawnemu mechanizmowi SolidNetWork.

zamów ofertę

Subskrypcja

Skorzystaj z dodatkowej opcji w postaci SUBSKRYPCJI – sprawdź co możesz zyskać

Wsparcie techniczne

W okresie subskrypcji gwarantujemy wsparcie techniczne – nasze zespół certyfikowanych specjlistó i instruktorów SOLIDWORKS, pomoże Ci rozwiązać każdy problem związany z oprogramowaniem. Możesz skorzystać z rozmowy telefonicznej, maila, zgłoszenia na HelpDesku, wideokonferencji lub spotkania.

Knowledge Base

Zyskaj dostęp do obszernej biblioteki artykułów technicznych, tematów pomocy, wskazówek, makr i najlepszych praktyk – wszystko zostało dostarczone i sprawdzone przez ekspertów SOLIDWORKS. Od teraz odpowiedzi na Twoje pytania będą zawsze w zasięgu ręki!

Uaktualnienia i rozszerzenia oprogramowania

Uzyskaj automatyczne uaktualnienia do najnowszych wersji oprogramowania SOLIDWORKS, w tym nowych wydań i dodatków Service Pack. Powiadomienie e-mailem zapewnia dostęp do najważniejszych wiadomości, zgłoszeń serwisowych i najnowszych aktualizacji oprogramowania.

Portal klienta i MySolidWorks

Miejsce, w którym można uzyskać najlepsze odpowiedzi na pytania dotyczące SOLIDWORKS – wszystko w jednym miejscu. Bądź na bieżąco, podnoś swoje umiejętności i dziel się doświadczeniem.

Polecane szkolenia

SOLIDWORKS MBD

Celem szkolenia jest poznanie dodatku SOLIDWORKS MBD oraz możliwości jego wykorzystania w procesie przygotowania trójwymiarowej dokumentacji technicznej.

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Alter_logo
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej