Eureka Chronos - optymalizacja ścieżki NC, posuwu - SOLIDEXPERT

Rozwiązanie Eureka Chronos przeprowadza optymalizację programu NC w oparciu o analizę warunków skrawania. Eureka Chronos dostosowuje wartości posuwu, nie zmieniając ścieżki narzędzia, dlatego finalny program zyskuje na jakości i jest od razu gotowy do użycia. Przejrzysty interfejs użytkownika oraz możliwość wprowadzenia precyzyjnych ustawień optymalizacji pozwala użytkownikowi w pełni wykorzystać potencjał narzędzi skrawających z równoczesnym ograniczeniem ich zużycia.

O programie

Eureka Chronos to program, dzięki któremu w efektywny sposób przeprowadzimy optymalizację dowolnego frezarskiego programu NC. W tym celu Eureka Chronos wykorzystuje opatentowany przez Roboris (producenta programu) algorytm A. I., który pozwala w automatyczny sposób przeprowadzić proces optymalizacji. Algorytm analizuje warunki skrawania, które występują w oryginalnym programie i na ich podstawie proponuje użytkownikowi różne strategie optymalizacji. Uproszczony interfejs umożliwia sprawne wdrożenie użytkownika do obsługi nowego oprogramowania. Ilość wymaganych informacji do utworzenia nowego projektu została zmniejszona do minimum. Dodatkowo dostępny jest dodatek CAM2EUREKA dla SOLIDWORKS CAM oraz CAMWorks, który tworzy projekt w Eureka Chronos przenosząc obiekty ze środowiska CAD/CAM.

Eureka Chronos dostępna jest jako moduł do oprogramowania Eureka Virtual Machining lub jako samodzielna aplikacja (wymagana aplikacja Eureka for Chronos).

Korzyści

Przez ostatnie 19 lat SOLIDEXPERT jako autoryzowany dystrybutor SOLIDWORKS wdrożył ponad 9.000 licencji CAD 3D u ponad 2.500 klientów. Liczne wyróżnienia jak Elite AE, gwarantują doskonałą obsługę, profesjonalne doradztwo oraz korzystne ceny!

 

Zalety programu Eureka Chronos:

Skrócony czas obróbki

Ustalając parametry obrotów wrzeciona i posuwu kierujemy się wytycznymi producenta narzędzi, własnym doświadczeniem oraz przewidywanymi warunkami pracy w trakcie obróbki. Eureka Chronos umożliwia przeprowadzenie analizy warunków skrawania w każdym fragmencie programu NC, a następnie określenie, w których momentach narzędzie jest mniej obciążone niż wynikałoby to z naszych założeń. Zwiększenie wartości posuwu na fragmentach, gdzie narzędzie jest mniej obciążone bezpośrednio wpływa na czas realizacji programu. Najczęściej wykorzystanie optymalizacji prowadzi do skrócenia czasu obróbki o 10-15%. W przypadku dłuższych procesów lub operacji, gdzie usuwane są duże objętości materiału, uzyski mogą przekroczyć 20%.

Wydłużony czas pracy narzędzia

Ustabilizowane warunki skrawania po przeprowadzeniu optymalizacji pozytywnie wpływają na wytrzymałość narzędzi. Narzędzie pracuje w optymalnym zakresie parametrów – brak nagłych zmian obciążenia narzędzia pozytywnie wpływa na jego żywotność. Zmniejszone zostaje również obciążenie samej obrabiarki.

Lepsza jakość powierzchni po obróbce

W przypadku operacji wykańczających Eureka Chronos pomaga utrzymać jakość wykończenia na całej  powierzchni pomimo zmiennych wartości naddatku. Wyraźnie wpływa na skrócenie czasu obróbki wykańczającej.

Interfejs

formularz kontaktowy

  Polecane produkty

  Eureka Robot

  Eureka Robot

  Eureka Virtual Machining

  Eureka Virtual Machining

  CAM2EUREKA

  CAM2EUREKA

  zaufali nam

  Faq

  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

  Sprawdź