SOLIDWORKS Composer

SOLIDWORKS Composer umożliwi Ci stworzenie profesjonalnej dokumentacji użytkowej, takiej jak: instrukcje obsługi, montażu, podręczniki serwisowe, katalogi produktu, animacje, interaktywne prezentacje, zawartość stron www. Na bazie wizualizacji produktu, modelu 3D dodasz rozstrzelenia, listy materiałów, widoki detalów, adnotacje i wiele więcej. Composer jest programem, który wykorzystasz nie tylko w dziale konstrukcyjnym, ale także na produkcji, marketingu i w sprzedaży! Interesuje Cię cena programu, licencja lub potrzebujesz porady - skontaktuj się z nami!

Cena
solidworks composer

Opis programu SOLIDWORKS Composer

W SOLIDWORKS Composer przygotujesz dokumentacje inną niż rysunki CAD! W dzisiejszych czasach skończony projekt to nie tylko komplet dokumentacji technicznej płaskiej składający się z rysunków wykonawczych i złożeniowych. To także instrukcje obsługi, montażu, katalogi, książki serwisowe, podręczniki użytkowania czy karty produktu. Często dodatkowo potrzebujesz profesjonalnej strony internetowej. SOLIDWORKS Composer pozwoli ci wykonać taką dokumentację już na etapie projektowania CAD, oszczędzając wiele dni, które zazwyczaj poświęcasz dopiero po wykonaniu standardowego projektu.

Coraz większą rolę odgrywa jakość dostarczanej dokumentacji. Zrzuty ekranu czy niewyraźne rysunki nie są już akceptowalne przez klienta, dlatego Composer dostarcza szereg odpowiednich narzędzi, dzięki którym przygotowana dokumentacja będzie perfekcyjna. Bez względu na rodzaj grafiki (rastrowa lub wektorowa), w rezultacie otrzymasz czytelne i przyciągające wzrok ilustracje czy wizualizacje 3d produktu, złożenia.

Duże złożenie otwarte w programie CAD 3D potrafi zabsorbować olbrzymie ilości pamięci RAM. To dlatego, że zawiera informacje o wszystkich szkicach, operacjach i wiązaniach. W Composer pracujesz tylko na specjalnie odciążonej geometrii. Daje to nie tylko wielokrotne przyśpieszenie w pracy, ale także pozwala Ci na zwykłym sprzęcie otwierać projekty nawet kolosalnych rozmiarów. Co jest równie ważne, jeżeli wprowadzisz zmiany w modelu CAD, możesz je przenieść do swojej instrukcji w Composer!

Interfejs programu SOLIDWORKS Composer

solidworks composer interfejs
Wstęga

Wstęga

Ten rodzaj menu jest znany z wielu programów. Pozwala na szybkie odnajdowanie funkcji, a także na dostosowanie interfejsu wg. uznania użytkownika.  

 

Dostosowane narzędzia

Dostosowane narzędzia

Composer dysponuje dedykowanymi narzędziami do generowania grafiki wektorowej, rastrowe, animacji czy list materiałowych - wszystko dostępne w jednym oknie.

Widoki

Widoki

Każda ilustracja jest zapisywana w oknie widoków, dzięki czemu w każdej chwili możesz wrócić do poprzedniego ujęcia, a także hurtowo wygenerować grafiki. 

Pakiety SOLIDWORKS Composer

FunkcjaSOLIDWORKS Composer StandardSOLIDWORKS Composer ProfessionalSOLIDWORKS Composer Premium

Funkcje SOLIDWORKS Composer

Wiele formatów

Composer odczyta wszelkie formaty geometrii trójwymiarowej. SOLIDWORKS, Pro/E, Inventor, 3D Studio i wiele więcej.

grafika wektorowa

Grafika wektorowa

Twórz skalowalne ilustracje wektorowe, nie tracące jakości przy skalowaniu i doskonale wyglądające w druku czarno-białym.

raster

Grafika rastrowa

Generuj kolorowe ilustracje wysokiej jakości, w pełni cieniowane, zawierające przekroje, adnotacje i widoki detalów. Szybko i efektownie.

Animacje

Twórz animowane instrukcje serwisowe i obsługi. Przygotuj elementy interaktywne i przyciski menu. Steruj kolorem i położeniem.

aplikacja

Aplikacje

Przygotuj multimedialne prezentacje produktu i udostępniaj je jako aplikacje EXE. Zyskaj marketingową przewagę nad konkurencją.

STRONY WWW

Strony internetowe

Wykorzystaj potęgę wszechobecnego Internetu i zdobądź przychylność klientów. Twórz zaawansowane interaktywne strony - katalogi WWW.

Moduły SOLIDWORKS Composer

Nowości SOLIDWORKS Composer

Galeria programu SOLIDWORKS Composer

Częste pytania: SOLIDWORKS Composer

  • Czy Composer wymaga dodatkowej licencji SOLIDWORKS?

    Composer jest niezależnym programem. Może zostać zainstalowany na osobnym stanowisku bez dodatkowej licencji SOLIWORKS. Do importu geometrii będzie wykorzystany SOLIDWORKS Translator, który zostanie zainstalowany wraz z instalacją Composer'a.

  • Do czego służy SOLIDWORKS Composer Player?

    To darmowe narzędzie do podglądu plików SMG bez konieczności instalowania pełnej wersji programu. Dzięki Composer Player możesz zobaczyć cały projekt, a także wykorzystać go do prezentacji.

  • Do czego służy Assembly Mode?

    Opcja ta pozwala nam na zaznaczenie całego złożenia jednym kliknięciem. Poprawia też tworzenie animacji - gdy chcemy przesunąć całe złożenie tworzy nam jeden klucz operacji zamiast osobnego do każdego aktora wchodzącego w skład złożenia.

© 2015 SOLIDEXPERT Sp. z o.o., ul. G. Zapolskiej 44, 30-126 Kraków, NIP: PL6772380230, REGON: 123060159 | TEL: +48 12 626 06 00, FAX: +48 12 626 00 92