Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych na Platformie 3DEXPERIENCE

Bezpieczne zarządzanie danymi i informacjami na Platformie 3DEXPERIENCE jest kluczowe dla zapewnienia prywatności i zgodności z przepisami. Dowiedz się jak Platforma zapewnia ochronę Twoich danych.

Zarządzanie danymi i ochrona danych osobowych na Platformie 3DEXPERIENCE

Ochrona danych osobowych w 3DEXPERIENCE

W ostatnim czasie firma Dassault Systèmes opracowała systemy, które poświęcone są bezpieczeństwu danych na serwerach Platformy 3DEXPERIENCE. Ochrona danych osobowych to główny aspekt w relacji z klientem i partnerami, dlatego Dassault Systèmes stale aktualizuje politykę prywatności na Platformie 3DEXPERIENCE. Regularnie wprowadzane są także nowe funkcje, które udoskonalają, ale i umożliwiają użytkownikom zarządzanie programami zgodnie z wymogami ochrony danych (RODO) Unii Europejskiej.

Zaufanie to podstawa w budowaniu relacji wśród klientów, konsumentów, ale i pracowników. Wykorzystywane, gromadzone, ujawniane i przekazywane dane osobowe są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa w krajach, w których prowadzona jest działalność firmy.

Sprawdź najistotniejsze informacje dotyczące ochrony danych osobowych na Platformie 3DEXPERIENCE

W jaki sposób zapewniana jest zgodność z przepisami o ochronie danych?

Dassault Systèmes pełni rolę administratora oraz podmiotu przetwarzającego zgodnie z określeniem zawartym w europejskim rozporządzeniu o ochronie danych.

Personal Data Protection

Jakie są najważniejsze certyfikaty dotyczące bezpieczeństwa na Platformie 3DEXPERIENCE?


ISO/IEC 27001:2017 Zarządzanie
bezpieczeństwem informacji

Określa przepisy dotyczące wprowadzenia, wdrożenia, utrzymania oraz ciągłego doskonalenia systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji. Dodatkowo obejmuje kluczowe kryteria oceny oraz kontrolowania ryzyka związanego z prywatnością i jakością danych.

Specyfikacja RFC 2350

Dokumentuje struktury zespołów odpowiedzialnych za reakcję na incydenty bezpieczeństwa informatycznego (CSIRT) w firmie Dassault Systèmes, zgodnie z wytycznymi zawartymi w RFC 2350.

ISO/IEC 27701:2019 Zarządzanie informacjami o ochronie
prywatności

Rozszerzenie dotyczące zarządzania informacjami o prywatności zgodnie z ISO/IEC 27001 i ISO/IEC 27002. Certyfikacja obejmuje zarządzanie prywatnością danych w kontekście platformy SaaS 3DEXPERIENCE.

System Zarządzania Jakością
ISO 9001:2015

Dokument pozwala określić wymagania odnośnie ustanowień, wdrożeń, utrzymania i udoskonalania systemu zarządzania jakością danych na platformie 3DEXPERIENCE.

Więcej informacji na temat certyfikatów ISO i bezpieczeństwa danych osobowych na stronie Dassualt Systèmes. Sprawdź! 

 

3DEXPERIENCE Trust Center

Jakie kroki podjęła firma Dassault Systèmes w zakresie zgodności z przepisami dotyczącymi prywatności danych?

Aby zapewnić zgodność z obowiązującymi w danym kraju przepisami, firma Dassault Systèmes wdrożyła Program Zgodności z Przepisami o Ochronie Danych Osobowych, który opiera się na podstawowych zasadach, a w tym między innymi:

 • Powołanie Inspektora Ochrony Danych Grupy – głównym zadaniem zespołu jest zarządzanie wewnętrzną zgodnością Dassault Systèmes z przepisami dotyczącymi ochrony danych i polityki prywatności na Platformie 3DEXPERIENCE.
 • Wdrożenie środków technicznych i organizacyjnych, które maja na celu ochronę danych osobowych na Platformie 3DEXPERIENCE.

Biuletyn zabezpieczeń danych osobowych na Platformie 3DEXPERIENCE

Dassault Systèmes opracował także biuletyn zabezpieczeń, który oparty jest na opublikowanych podatnościach w zabezpieczeniach skoordynowanych z narzędziem MITRE – zgodnie z zasadami i wytycznymi MITRE CNA (CVE Numbering Authorities).

Dassault Systèmes Security Advisories
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej