NC Prismatic & Mill-Turn Machine Programmer - Rola obszaru 3DEXPERIENCE DELMIA Works

Programowanie części wymagających zaawansowanych operacji 2,5-osiowych oraz tokarskich

Programuj wielokanałowe centra obróbcze z synchronizacją głowic i możliwością transferu detalu.

Korzystaj z roli NC Prismatic & Mill-Turn Machine Programmer

Platforma 3DEXPERIENCE to elastyczne, skalowalne rozwiązanie biznesowe, które pomoże Ci szybciej wprowadzać Twoje produkty na rynek. Dzięki ścisłej integracji symulacji maszyny z definicją ścieżki narzędzia, programiści NC mogą identyfikować i rozwiązywać problemy na wcześniejszych etapach. Mogą zaoszczędzić czas i zoptymalizować procesy, łącząc wiedzę inżynieryjną i produkcyjną w kontekście symulacji maszyny, aby zwiększyć jakość i wydajność obróbki, zmniejszyć ilość odpadów i przeróbek oraz skrócić cały proces produkcyjny.

Platforma 3DEXPERIENCE zapewnia programistom NC przełomowe doświadczenie w obróbce skrawaniem.

DELMIA NC Prismatic & Mill-Turn Machine Programmer pozwala programować części, które wymagają zaawansowanych operacji 2,5-osiowych oraz tokarskich. Użytkownik może wykorzystać tę rolę do programowania skomplikowanych, wielokanałowych centrów obróbczych z synchronizacją głowic i z możliwością transferu detalu. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się do programowania wielokanałowych tokarek z napędzanymi narzędziami oraz maszyn typu Swiss, jak również skomplikowanych detali wymagających specyficznych cykli, czy strategii obróbczych.

Aplikacje z ta rolą :

Wire EDM Machining

Prismatic Machining

Std Mill-Turn Machining

Wire EDM Machining

Programuj obróbkę i procesy elektroerozyjne dla obrabiarek EDM

Wire EDM Machining pozwala na symulacjęwalidację i programowanie procesów obróbki elektroerozyjnej (EDM). Użytkownicy mają możliwość obliczenia ścieżki EDM drutu i zaprogramowania synchronizacji każdego końca drutu z konturami części. Użytkownicy mogą wdrażać funkcje programowania 2- i 4-osiowego za pomocą dedykowanych strategii drutu EDM, wizualizować i weryfikować swoją strategię programową, a następnie tworzyć kod maszynowy. Podobnie jak w przypadku wszystkich aplikacji DELMIA Machining, użytkownicy mogą zapisywać i ponownie wykorzystywać najlepsze praktyki, tworząc ścieżki EDM drutu, przechowując je w szablonie, a następnie ponownie stosując tę ​​samą strategię w innych częściach.

Prismatic Machining

Programuj zaawansowane frezarki 2,5-osiowe

Prismatic Machining umożliwia użytkownikom programowanie zaawansowanych 2,5-osiowych frezarek.

Zapewnia pełny zestaw funkcji do ustawiania przedmiotu obrabianego, montażu narzędzia skrawającego i symulacji ścieżki narzędzia, które obejmują usuwanie materiału, symulację obrabiarki i generowanie kodu NC.

Std Mill-Turn Machining

Programuj frezarki i tokarki do produkcji części 3D

Dzięki aplikacji Std Mill-Turn Machining użytkownicy mogą programować frezarki i tokarki do produkcji części 3D, które wymagają zaawansowanych operacji frezowania 2,5-osiowego i toczenia. Mogą programować złożone, wielozadaniowe frezarko-tokarki z możliwością synchronizacji i przenoszenia części.

Poznaj korzyści korzystania z roli NC Prismatic & Mill-Turn Machine Programmer

Przyspieszenie programowania

Intuicyjne graficzne okna dialogowe, sygnalizacja świetlna dla niezdefiniowanych parametrów obróbki i ikony pomocy dla każdego parametru sprawiają, że proces programowania staje się wysoce wydajny. Zmiany narzędzi i ruchy maszyny są generowane automatycznie i mogą być wizualizowane w panelu definicji operacji obróbki. Zmiany narzędzi i obroty maszyny są generowane automatycznie i mogą być wizualizowane w panelu definicji operacji obróbki. Funkcje kopiowania i wklejania pomagają organizować programy w drzewie specyfikacji.

Zmaksymalizowanie wykorzystania narzędzia

Prismatic & Mill-Turn Machine Programmer oferuje wiele operacji i strategii, które pomagają programistom tworzyć ścieżki narzędzia, które minimalizują bezproduktywne, mało efektywne ruchy. Zoptymalizowane programy NC, w tym funkcje obróbki HSM, skracają całkowity czas cyklu. Programista może tworzyć bezkolizyjne ścieżki uwzględniać części mocujące i kinematykę maszyny.

Zmniejszenie ryzyka w produkcji

Środowisko 3D umożliwia programistom tworzenie zoptymalizowanych programów w kontekście produkcyjnym: maszyna CNC, frez, zespoły narzędziowe, akcesoria i inne elementy. Zapewnia to lepsze zrozumienie komórki obróbkowej i zapewnia, że ścieżka narzędzia i strategia obróbki uwzględniają fizyczne środowisko narzędzia. Zmniejsza ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych problemów i opóźnień w produkcji.

Wykorzystanie własnych procesów

Popraw automatyzację i standaryzację programów NC. Użytkownicy mogą definiować i przechowywać procesy obróbki jako dedykowane szablony, a następnie przechowywać je w katalogach do ponownego wykorzystania. Własność intelektualna firmy jest kapitalizowana i może być ponownie wykorzystywana w celu zwiększenia efektywności programowania. Wzrost produktywności płynący ze standaryzacji pracy przy obróbce skrawaniem jest znaczący.

Zmniejszenie ryzyka w produkcji

Środowisko 3D umożliwia programistom tworzenie zoptymalizowanych programów w kontekście produkcyjnym: maszyna CNC, frez, zespoły narzędziowe, akcesoria i inne elementy. Zapewnia to lepsze zrozumienie komórki obróbkowej i zapewnia, że ścieżka narzędzia i strategia obróbki uwzględniają fizyczne środowisko narzędzia. Zmniejsza ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych problemów i opóźnień w produkcji.

Przygotowanie obróbki CNC w chmurze na Platformie 3DEXPERIENCE

NC Prismatic & Mill Turn Machine Programmer - DELMIA | Works

Poznaj pozostałe elementy Platformy 3DEXPERIENCE®

Szczegóły
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej