SolidSteel parametric

SolidSteel parametric to parametryczne rozwiązanie 3D CAD do konstrukcji stalowych, w 100% zintegrowane z SOLIDWORKS. Korzystając z potężnych i przyjaznych dla użytkownika funkcji dla konstrukcji, nie ma ograniczeń dla Twojej kreatywności. Oprogramowanie nie jest specyficzne dla branży i może być używane zarówno do klasycznych konstrukcji stalowych, jak i do projektowania instalacji i maszyn.

SolidSteel parametric- opis rozwiązania

Twórz złożone konstrukcje stalowe szybko i wydajnie, w tym typowe połączenia stalowe. Dzięki SolidSteel nawet złożone typy połączeń mogą być tworzone za pomocą kilku kliknięć, a wszystkie połączone belki zostaną wydłużone, skrócone lub zmodyfikowane. Oczywiście w pełni automatycznie i zgodnie z normami.

SolidSteel parametric dla SOLIDWORKS to nie tylko oprogramowanie do konstrukcji stalowych. Jest ono w 100% zintegrowane z SOLIDWORKS. Dzięki SolidSteel parametric dla SOLIDWORKS typowe połączenia stalowe, takie jak blachy czołowe, blachy węzłowe lub połączenia kątowe, są nie tylko umieszczane w ciągu kilku sekund – inteligentny wybór oprogramowania umożliwia również na przykład dobór odpowiedniej blachy czołowej do wybranego przekroju profilu.

Interfejs programu

Wideo

Drawing Assembly Export - SolidSteel parametric

Drawing Part Export - SolidSteel parametric

Data export demo - SolidSteel parametric

Drawing Assembly Export - SolidSteel parametric

Drawing Part Export - SolidSteel parametric

Data export demo - SolidSteel parametric

Zalety programu SolidSteel parametric

Integracja i szybkość działania

SolidSteel parametric działając w interfejsie SOLIDWORKS jest łatwy w użytkowaniu, a jego pełna integracja pozwala tworzyć szybko i efektywnie konstrukcje stalowe. Dzięki tworzeniu klasycznego drzewa operacji SOLIDWORKS późniejsza modyfikacja nie stanowi żadnego problemu.

Inteligentna korporacja

W celu utworzenia analizy statyczno-wytrzymałościowej konstrukcje stalowe można wyeksportować w formacie SDNF i zaimportować do rozwiązania do analizy statyczno-wytrzymałościowej.

Dane NC w formacie DSTV

Ważnym elementem procesu tworzenia konstrukcji stalowych jest możliwość eksportu danych w formacie *. DSTV. Tego typu dane mogą być wysłane bezpośrednio na maszynę. Występuje jako osobny moduł.

Połączenia śrubowe

Podczas tworzenia typowych połączeń stalowych można wybrać śruby i kompletne zestawy śrub. Przy ustawieniach domyślnych okno dialogowe śrub automatycznie przyjmuje niezbędne wartości, takie jak długość mocowania, z projektu 3D.

Wybrane funkcje programu

Biblioteka profili

Oprogramowanie SolidSteel parametric jest dostarczane z obszerną biblioteką profili. Ta biblioteka zawiera ogromną liczbę europejskich typów profili, a także amerykańskich typów profili zgodnych z ASTM. Dzięki temu bibliotekę można rozszerzyć o własne profile i wiersze profili. Od teraz nawet skomplikowany typ cięcia jest możliwy dzięki SolidSteel parametric dla SOLIDWORKS.

Proste i złożone wykończenia

Korzystając z wygodnych funkcji SolidSteel dla SOLIDWORKS proste i złożone przycięcia można wykonać za pomocą zaledwie kilku kliknięć - bez względu na to, czy jest to cięcie ukośne, cięcie proste, czy skomplikowane cięcie konturowe. Po wybraniu profili cięcie zostanie dodane automatycznie. We wszystkich funkcjach cięcia można dodać szczelinę między powierzchniami.

Płyty węzłowe

Blachy węzłowe można projektować za pomocą zaledwie kilku kliknięć. W tym procesie profile zostaną dopasowane, blacha węzłowa zostanie umieszczona, a układ otworów zostanie przeniesiony do profilu. Niektóre zmiany w projekcie stali konstrukcyjnej mogą wymusić zmianę kąta stężeń. Konieczny jest więc całkowicie nowy kształt blach węzłowych. Nawet w tych przypadkach SolidSteel parametric automatycznie zmieni kształt blach węzłowych.

Płyta końcowa

Aby uzyskać najlepszą wydajność i krótkie listy wyboru, SolidSteel prametric oferuje tylko typy blach końcowych, które pasują do wybranych profili zgodnie z normami. W połączeniu z trybem wyraźnego podglądu, prawidłowe połączenie blachy końcowej można wykonać bardzo szybko.

Usztywnienia

Za pomocą SolidSteel Parametric elementy usztywniające można umieszczać bardzo wygodnie w określonych punktach profilu lub wzdłuż istniejących krawędzi w konstrukcji. Dostępne są trzy różne rodzaje narożników. Możesz także wybrać, czy usztywnienie wypełnia całą szerokość profilu, czy na przykład tylko połowę. W obu przypadkach wszystkie wymiary można zmienić ręcznie.

Kąt ramki

Wysiłek związany z projektowaniem narożnika ramy z dużą liczbą pojedynczych części zostanie zredukowany do zaledwie kilku kliknięć myszką... Wybór niektórych profili, ustawienie parametrów narożnika ramy - gotowe! Dodatkowo wszystkie pojedyncze funkcje, takie jak blachy czołowe, skosy i żebra, można ze sobą łączyć.

Poręcze indywidualne

SolidSteel pozwala generować listy materiałowe. W razie zmian nie będzie tworzona nowa. Dodatkowo dając możliwość łączenia tych samych elementów konstrukcyjnych w jednym rekordzie tabeli.

Eksport zestawień materiałowych

Zestawienia materiałów można eksportować do programu Excel. W tym celu można zastosować nowe indywidualne szablony, które kontrolują zarówno wygląd, jak i zawartość zestawienia materiałów.

Rysunki sklepowe

Często prawdziwa praca zaczyna się dopiero po zakończeniu procesu projektowego. Kiedy wszystkie belki i arkusze są wykończone w szczegółach, należy wykonać rysunki warsztatowe dla wszystkich pojedynczych części. W tym przypadku SolidSteel parametric wspiera ze swoimi specjalnymi funkcjami automatyczne tworzenie rysunków warsztatowych dla belek, jak również dla arkuszy.

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Alter_logo
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej