Total Materia

Total Materia to najbardziej kompleksowa baza materiałów na świecie. zapewnia ona błyskawiczny dostęp do właściwości dla ponad 450.000 materiałów: metali, polimerów, ceramiki i kompozytów.

Total Materia – opis rozwiązania


Ponad 20 milionów rekordów i dane dla ponad 450.000 materiałów metali i tworzyw sztucznych przedstawiono w 26 językach

 • Właściwości dla ponad 450.000 tys.materiałów
 • Ponad 3.000 źródeł dla zaawansowanych właściwości metali
 • Metale, polimery, ceramika, kompozyty
 • Normy SDO z 74 krajów
 • Ponad 150.000 tys.krzywych naprężenia – odkształcenia
 • Ponad 35.000 tys. krzywych z właściwościami cyklicznymi
 • Międzynarodowe tabele porównawcze
 • Interpolacja i szacowanie właściwości
 • Skład chemiczny
 • Eksport danych do oprogramowania CAE
 • Właściwości mechaniczne i fizyczne
 • Identyfikacja nieznaych materiałów
 • Wieloopcyjne porównywanie materiałów
 • Śledzenie aktualizacji materiałów poprzez moduł Tracking

Baza danych i moduły łączą się w jedną funkcjonalną całość w celu zapewnienia optymalnego rozwiązania.

Total Metals jest największą na świecie bazą zawierającą właściwości metali i jest standardowym produktem bazy Total Materia. Wraz z dostępnymi modułami tworzy niezrównaną kolekcję danych i nieprzecenioną pomoc dla społeczności inżynierskiej.

Komponenty

Total Metals

Flagowa baza danych, oferuje dane dotyczące właściwości materiałów z norm i od producentów, w tym właściwości fizyczne, mechaniczne, skład, tabele porównawcze itd., dla ponad 350.000 metali.

PolyPLUS

Baza danych dla materiałów niemetalicznych, oferuje dostęp do tysięcy tworzyw sztucznych m.in. polimerów, ceramiki i kompozytów i ich właściwości mechanicznych, fizycznych, termicznych, elektrycznych itd.

Extended Range

Zapewnia dostęp do rzadkich doświadczalnych danych, dotyczących zaawansowanych właściwości materiałów potrzebnych do obliczeń konstrukcyjnych i termicznych oraz analizy w CAE / FEA. Zawiera tysiące krzywych naprężenia-odkształcenia, właściwości cyklicznych, krzywych plastyczności itd.

DataPLUS

Jest uzupełniającym modułem, dostarczającym informacji o łączeniu materiałów, o trybologii, smarach i płynach chłodzących, wymiarach i tolerancji oraz informacje o powłokach, dla tysięcy metali i tworzyw sztucznych.

Enviro

To dodatkowy moduł zapewniający dane dotyczące korozji, starzenia, odporności na warunki atmosferyczne i napromieniowania dla tysięcy metali i tworzyw sztucznych.

Compliance

Complience to moduł, który zapewnia informacje o globalnych przepisach dotyczących użytkowania substancji chemicznych i materiałów.

Suppliers

Przeglądanie, wyszukiwanie i szybkie znalezienie dostawców surowców z całego świata, w połączeniu z bazą danych Total Metals, która zapewnia dokładne połączenie między materiałami i ich właściwości oraz potencjalnymi dostawcami lokalnymi lub globalnymi.

SmartComp

Umożliwia identyfikację nieznanego materiału na podstawie składu chemicznego, który został wygenerowany przez spektrometr. Poprzez porównywanie składu danego materiału z 350.000 innymi materiałami, można zidentyfikować materiał, a następnie wyświetlić jego właściwości czy znaleźć odpowiedniki w tabelach porównawczych. Wszystko za pomocą jednego kliknięcia.

eXporter

Eksport własności materiału do formatów CAE Solver w 3 prostych krokach, w tym formatów takich jak ANSYS, HyperWorks, Abaqus, Siemens NX i wiele innych.

Tracker

Upewnij się, że wykorzystywane dane są aktualne, a więc najbardziej wiarygodne z dostępnych informacji. Dokładnie sprawdzić, co się zmieniło w bazie danych, od aktualizacji standardów do zmian danych własności.

Pakiety

Total Materia oferuje szereg pakietów starannie stworzonych, aby zapewnić idealne rozwiązanie dla wszystkich możliwych potrzeb.

WERSJE PRODUKTÓW

Total Materia może być dostępna w różnych opcjach: od jednego użytkownika w wersji desktop lub w wersji internetowej, aż do wersji bardziej elastycznych, wielostanowiskowych odpowiednich dla małych i dużych firm oraz rozwiązań dla międzynarodowych korporacji.

Total Materia oferuje bezproblemowe, gotowe rozwiązanie dostępu do najbardziej kompleksowej bazy materiałowej na świecie z dostępem do Internetu i przeglądarką dla wersji internetowej.

Wideo

Wyszukiwanie materiałów poprzez oznaczenie materiału

Przegląd wykresów naprężenie-odkształcenie

Wyświetlanie danych dotyczących polimerów

Identyfikacja materiałów na podstawie analizy chemicznej

Wyszukiwanie materiałów poprzez oznaczenie materiału

Przegląd wykresów naprężenie-odkształcenie

Wyświetlanie danych dotyczących polimerów

Identyfikacja materiałów na podstawie analizy chemicznej

Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej