O firmie

115
inżynierów
6
centrów szkoleniowych
3500
zadowolonych klientów
9500
przeszkolonych osób
5
oddziałów firmy

O firmie SOLIDEXPERT

Naszym mottem firmowym jest bycie technicznie najlepszym. Od początku działalności naszej firmy dokładamy wszelkich starań, by na pierwszym miejscu była doskonała znajomość oferowanych rozwiązań. Dlatego zdecydowana większość naszego zespołu to inżynierowie, specjaliści w swojej branży. Spełnienie oczekiwań klienta i dostarczanie zaawansowanych rozwiązań CAD/CAM/PDM/ERP – te kluczowe słowa to nasza misja. Realizujemy je na każdym etapie rozmów z naszymi klientami od pierwszych kontaktów po długoletnią współpracę. Współpracujemy z ponad 3500 przedsiębiorstw w całej Polsce, uczelniami i placówkami naukowymi, dzięki czemu dysponujemy odpowiednim doświadczeniem, które pozwala wspierać działy rozwoju, konstrukcyjne i technologiczne.

Wsłuchiwanie się w potrzeby rynku spowodowało, że tworzymy autorskie rozwiązania programowe, by móc jeszcze lepiej odpowiadać na wyzwania jakie stawiają nasi klienci. Potwierdzeniem naszych umiejętności i wiedzy są nagrody przyznawane przez Dassault Systèmes, a także nasza opinia wśród klientów. Jednak nie zamierzamy spocząć na laurach, ponieważ nasze hasło zobowiązuje!

Dzisiaj SOLIDEXPERT to zespół 115 specjalistów, ponad 3500 zadowolonych Klientów, 5 siedzib (Kraków, Warszawa, Gdańsk, Dąbrówki k. Rzeszowa, Białystok), 6 centrów szkoleniowych, 1 oddział produkcyjny i ponad 9500 przeszkolonych osób!

Nasza kadra

Andrzej Banaś
Prezes Zarządu

Aleksander Księżopolski
Dyrektor handlowy
Agnieszka Dziewulska
Dyrektor finansowy
Wojciech Kowalczyk
Kierownik ds. rozwoju obszaru CNC i robotyzacji
Karolina Zych-Masłyk
Kierownik ds. marketingu
Kamil Wilkosz
Kierownik zespołu technicznego
Błażej Wojtyla
Kierownik ds. CAM i 3DEXPERIENCE Manufacturing
Agnieszka Zielińska
Kierownik ds. personalnych
Mateusz Kiliński
Kierownik działu ERP
Tomasz Kondek
Kierownik zespołu R&D
Mateusz Skrobacz
Kierownik produkcji
Damian Jelonek
Regionalny kierownik sprzedaży
Michał Świerczek
Regionalny kierownik sprzedaży
Stefan Wysocki
Regionalny kierownik sprzedaży
Monika Strach-Huścio
Regionalny kierownik sprzedaży
Rafał Śliż
Kierownik Zespołu Budowy Maszyn
Klaudia Fedko
Lider zespołu marketingowego
Emilia Grodecka
Starszy specjalista ds. rekrutacji i spraw personalnych
Małgorzata Śmierciak
Starszy specjalista ds. organizacji szkoleń

Otrzymane nagrody i wyróżnienia

Nagroda za największą sprzedaż CAMWorks do nowych klientów w rejonie EMEA w roku 2021
Nagroda od SOLIDWORKS za największą sprzedaż i wyniki w Polsce i Europie Centralnej w 2019
Szczególnie cenna dla nas nagroda od SOLIDWORKS za najlepszą obsługę klientów w Polsce i Europie Centralnej w 2018
Nagroda za bycie #1 najlepszym resellerem SOLIDWORKS w Polsce oraz w Europie Centralnej w 2017
CamWorks 2018 - największy wzrost sprzedaży w obszarze EMEA
Nagroda SOLIDWORKS za realizację planów sprzedażowych 2017
Nagroda SOLIDWORKS za kampanię w marketingową w mediach cyfrowych 2017
Nagroda SOLIDWORKS za realizację planów sprzedażowych 2016
Nagroda dla najlepszego partnera w obszarze Edukacja/Badania 2016
Nagroda dla najlepszego resellera SOLIDWORKS w strefie EMEA

Kompetencje

Kompetencje CAD / ECAD / CAE / PDM
Pełna Certyfikacja Autoryzowanego Resellera SOLIDWORKS
Otrzymaliśmy pełną certyfikację od Dassault Systemes, producenta programu SOLIDWORKS, m.in. dzięki temu możemy sprzedawać licencje oprogramowania i mamy tytuł tzw. VAR czyli Value Added Reseller.
Certyfikacja Wiedzy Technicznej SOLIDWORKS
Oznacza, że spełniamy wyśrubowane normy i posiadamy odpowiednie kompetencje potwierdzone przez producenta SOLIDWORKS, które umożliwiają nam świadczenie pomocy technicznej na najwyższym poziomie
Pełna Certyfikacja z zakresu szkoleń SOLIDWORKS
Nasi instruktorzy muszą być i są certyfikowani przez producenta programu w zakresie wiedzy, związanej z SOLIDWORKS oraz CAD. Certyfikaty instruktorów są cyklicznie potwierdzane egzaminami.
Autoryzowanego Centrum Szkoleniowe SOLIDWORKS
Posiadamy trzy centra szkoleniowe – w Krakowie, Gdańsku i Warszawie, dzięki którym przeszkoliliśmy w Polsce już ponad 5000 kursantów.
Certyfikacja Wiedzy Handlowej
Dzięki tej certyfikacji, masz pewność, że nasi specjaliści ds. sprzedaży posiadają rozległą wiedzę zarówno z zakresu samego oprogramowania jak i obszarów technicznych, aby precyzyjnie i bezbłędnie doradzać najlepsza rozwiązania.
Authorised Educational Reseller
Dzięki tej certyfikacji możemy dostarczać rozwiązania SOLIDWORKS dla szkół, uczelni, instytucji badawczych i rozwojowych.
Preferred Educational Reseller
Certyfikat ten przyznawany jest przed producenta programu firmom zaangażowanym we współpracę z branżą edukacyjną oraz z placówkami badawczo-rozwojowymi. Jest prestiżowym wyróżnieniem świadczącym o pełnym zaangażowaniu i szerokich kompetencjach sprzedawcy w obszarze edukacji.
EXPERT Simulation
Certyfikat ten, który otrzymaliśmy na najwyższy poziomie eksperckim, dowodzi naszych szerokich kompetencji w zakresie wykorzystania narzędzi dostępnych w SOLIDWORKS Simulation Premium.
Kompetencje CAM
Autoryzowany Reseller CAMWorks
Jako jedyni w Polsce jesteśmy uprawnieni do sprzedaży oprogramowania CAMWorks, który jest doskonałym, w pełni zintegrowanym z SOLIDWORKS rozwiązaniem z zakresu CAM.
Autoryzowane Centrum Szkoleniowe CAMWorks
Dzięki licznemu gronu inżynierów z wysokimi kwalifikacjami, wiedzą i doświadczeniem, możemy szkolić osoby z zakresu rozwiązań CAM.
Kompetencje Microsoft Office 365
Microsoft Partner
Dzięki spełnieniu wymagań oraz wysokim kompetencjom pracowników możemy z sukcesem dostarczać rozwiązania Microsoft Office 365.
System Zarządzania Jakością ISO 9001
Certyfikat Jakości ISO 9001:2015 – Szkolenia
Wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością ISO 9001 dla naszego Centrum Szkoleniowego w obszarze „Usługi szkoleniowej w zakresie oprogramowania specjalistycznego”
Certyfikat Jakości ISO 9001:2015 – Obróbka CNC
Wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością ISO 9001 dla naszego Oddziału w Rzeszowie w obszarze „Produkcji w zakresie obróbki skrawaniem metali oraz tworzyw sztucznych z wykorzystaniem maszyn CNC”

Zobacz także

Historia

2002
2004
2005
2006
2009
2010
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
Założenie SOLIDEXPERT
W marcu 2002 roku rozpoczyna działalność założona przez pana Andrzeja Banasia firma SOLIDEXPERT. Pierwsze lata działalności to w dużej mierze także edukowanie przedsiębiorstw na temat projektowania CAD 3D i wynikających z tego korzyści. Wówczas siedziba firmy mieściła się w podkrakowskich Pielgrzymowicach.
Pierwszy w Polsce certyfikat CSWP
Pracownicy SOLIDEXPERT jako pierwsi w Polsce uzyskują prestiżowy certyfikat CSWP (Certified SOLIDWORKS Professional), co jest potwierdzeniem technicznego ukierunkowania firmy w obszarze oferowanych rozwiązań.
Nowe biuro – Kraków
Wraz z rozbudową zespołu oraz powiększającym się gronem Klientów, konieczna jest przeprowadzka do nowej siedziby. W biurze na ul. Emaus w Krakowie mieściła się również sala szkoleniowa.
SOLIDEXPERT – autoryzowanym dystrybutorem CAMWORKS w Polsce
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów oraz widząc coraz powszechniejsze wykorzystanie maszyn CNC w polskich przedsiębiorstwach, do portfolio SOLIDEXPERT dołącza rozwiązanie klasy CAM – CAMWORKS. Jak się okaże w roku 2017 program zostanie włączony w portfolio SOLIDWORKS jako SOLIDWORKS CAM.
Pierwsze odznaczenie President’s Club dla SOLIDEXPERT
To prestiżowe odznaczenie, wyróżniające najlepszych w świecie dystrybutorów SOLIDWORKS zarówno w obszarze handlowym, jak również technicznym.
Pierwsza w Polsce nagroda Elite Application Engineer
Elite Application Engineer to najważniejszy z możliwych certyfikatów potwierdzających kompetencje techniczne i znajomość SOLIDWORKS. Nasz zespół ma również wpływ na rozwój oprogramowania.
Otwarcie oddziału w Gdańsku
Do dyspozycji Klientów jest zespół handlowy oraz techniczny. Oddział Gdańsk pełni także rolę centrum szkoleniowego. Dzięki temu nasi klienci mogą wybierać lepszą dla siebie lokalizację szkoleń i konsultacji techniczno-handlowych.
President’s Club dla SOLIDEXPERT
SOLIDEXPERT kolejny raz w gronie najlepszych dystrybutorów SOLIDWORKS na świecie.
President’s Club dla SOLIDEXPERT oraz Top Reseller Overall Performance Central EMEA, 100% Club
Kolejny rok z rzędu SOLIDEXPERT w gronie najlepszych dystrybutorów SOLIDWORKS na Świecie oraz potwierdzenie wysokich kwalifikacji zespołu.
Utworzenie Działu Rozwoju
Dział Rozwoju to zespół wykwalifikowanych programistów tworzących dedykowane rozwiązania pod indywidualne potrzeby przedsiębiorstw. Do głównych rozwiązań zalicza się zarówno makra SOLIDWORKS/PDM, jak i rozbudowane aplikacje takie jak Multikonektor służący do integracji środowiska CAD+PDM z systemami klasy ERP. Z czasem zespół programistów SOLIDEXPERT staje się integratorem systemów inżynierskich.
President’s Club dla SOLIDEXPERT,100% Club
Kolejny rok z rzędu SOLIDEXPERT w gronie najlepszych dystrybutorów SOLIDWORKS na Świecie oraz potwierdzenie wysokich kwalifikacji zespołu.
Nowa siedziba
Ciągle powiększający się zespół wymaga nowej przestrzeni do pracy. Z tego względu główna siedziba firmy zostaje przeniesiona na ul. G. Zapolskiej 44 w Krakowie, gdzie na dzień dzisiejszy zajmuje już 2 piętra biurowca.

100% Club
Zrealizowanie w 100% założonego przed SOLIDWORKS planu sprzedażowego. SOLIDEXPERT wyróżniony za wysokie wyniki.
Customer Partnership Award Education/Research
Nagroda za wysokie wyniki sprzedaży i zaangażowanie w obszarze edukacji i B+R.
100% Club
Zrealizowanie w 100% założonego przed SOLIDWORKS planu sprzedażowego. SOLIDEXPERT wyróżniony za wysokie wyniki.
Nawiązanie współpracy z Microsoft
Partnerstwo Microsoft pozwala na oferowanie rozwiązań klasy ERP (MS Dynamics NAV), a także rozwiązań chmurowych Dynamics 365. Dzięki temu w SOLIDEXPERT możemy oferować kompleksowe rozwiązania dla przedsiębiorstw.
President's Club dla SOLIDEXPERT, 100% Club
Kolejny rok z rzędu SOLIDEXPERT w gronie najlepszych dystrybutorów SOLIDWORKS na Świecie oraz potwierdzenie wysokich kwalifikacji zespołu.
TOP1 Reseller SOLIDWORKS w Europie Centralnej
SOLIDEXPERT został wyróżniony i nagrodzony przez producenta SOLIDWORKS, firmę Dassault Systemes za wyniki, osiągnięcia i poziom techniczny w roku 2017, zyskując tytuł TOP1 Resellera SOLIDWORKS w rejonie EuroCentral.
Growth Sales Partner of the Year - CAMWorks
Otrzymanie nagrody od producenta CAMWorks za największy wzrost sprzedaży w obszarze EMEA.
Otwarcie oddziału w Warszawie
Biuro zlokalizowane w centralnej Polsce. Do dyspozycji klientów jest bardzo dobrze wyposażona sala szkoleniowa oraz zespół handlowo-techniczny. Nowe biuro znajduje się na ulicy Hankiewicza.
Otwarcie Centrum Szkoleniowego w Poznaniu
Odpowiadając na potrzeby Klientów, otworzyliśmy kolejne Autoryzowane Centrum Szkoleniowe SOLIDWORKS zlokalizowane w Poznaniu, w którym prowadzone są certyfikowane szkolenia SOLIDWORKS i CAMWorks.
TOP 1 Reseller Customer Satisfaction EuroCentral
SOLIDEXPERT został wyróżniony i nagrodzony przez producenta SOLIDWORKS, firmę Dassault Systemes za najwyższą jakość obsługi klientów i zdobytą ocenę w roku 2018, zyskując tytuł TOP1 Resellera SOLIDWORKS w rejonie EuroCentral.
Certyfikacja ISO 9001:2015 - Szkolenia
Wdrożenie System Zarządzania Jakością ISO 9001 dla Centrum Szkoleniowego.
Otwarcie oddziału w Rzeszowie
W związku z zapotrzebowaniem naszych Klientów otworzyliśmy kolejne biuro zlokalizowane w Dąbrówkach k. Rzeszowa. Oddział rzeszowski to Autoryzowane Centrum Szkoleniowe SOLIDWORKS oraz zespół specjalistów technicznych i handlowych.
Uruchomienie centrum obróbki CNC w Rzeszowie
Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku jesienią uruchomiliśmy kolejną gałąź usług świadczonych przez SOLIDEXPERT czyli usługi obróbki CNC wykorzystując do tego 5-cio osiowe Centrum Obróbcze DMG MORI.
100% Club, 100% Club EDU
Zrealizowanie w 100% założonego przed SOLIDWORKS planu sprzedażowego. SOLIDEXPERT wyróżniony za wysokie wyniki osiągnięte w obszarze klientów komercyjnych oraz edukacyjnych.
TOP 1 EuroCentral Reseller SOLIDWORKS Sale-in-Rate
Nagroda dla najlepszego dystrybutora SOLIDWORKS w regionie Europy Centralnej w kategorii największego wzrostu sprzedaży i osiągniętych wyników.
Certyfikacja ISO 9001:2015 - Obróbka CNC
Wdrożenie System Zarządzania Jakością ISO 9001 dla Oddziału produkcyjnego CNC.
100% Club EDU
Zrealizowanie w 100% założonego przed SOLIDWORKS planu sprzedażowego. SOLIDEXPERT wyróżniony za wysokie wyniki osiągnięte w obszarze klientów edukacyjnych.
Uruchomienie nowej usługi – Budowa i integracja stanowisk zrobotyzowanych
SOLIDEXPERT pomaga firmom w automatyzacji pracy poprzez pomoc w budowie i integracji stanowisk zrobotyzowanych dla takich procesów jak frezowanie, szlifowanie, gratowanie, obsługa maszyn, paletyzacja, pick&place, spawanie, zgrzewanie.
Rozpoczęcie sprzedaży autorskiego rozwiązania WOODEXPERT
WOODEXPERT to profesjonalne oprogramowanie klasy CAD 3D do projektowania i przygotowania produkcji mebli zintegrowane z SOLIDWORKS, którego jesteśmy autorem!
New Business Partner EMEA 2021
Otrzymanie nagrody za największą sprzedaż CAMWorks do nowych Klientów w rejonie EMEA w roku 2021.
Otwarcie nowego oddziału w Białymstoku
Nowe biuro zlokalizowane jest w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, w którym firma świadczy usługi z zakresu sprzedaży oprogramowania i usług oraz pomocy technicznej.

Obszary działalności

Zaufali nam

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej