Centrum Usług - Wdrożenia, Pomoc Techniczna, Programowanie SOLIDWORKS

centrum usług

SUBSKRYPCJA OPROGRAMOWANIA | POMOC TECHNICZNA SZKOLENIA | WDROŻENIA | KONSULTACJE | AUDYTY INTEGRACJA SYSTEMÓW | AUTORSKIE ROZWIĄZANIA | WYKONANIE OBLICZEŃ | OUTSOURCING PDM | POSTPROCESORY | WIRTUALNE MASZYNY | OBRÓBKA CNC

SOLIDEXPERT to nie tylko Autoryzowany Dystrybutor SOLIDWORKS, CAMWorks oraz Microsoft. W naszej ofercie znajdują się również profesjonalne usługi wdrożeniowe dostarczanych rozwiązań CAD, CAM, PDM, ERP, pomoc techniczna, szkolenia techniczne, subskrypcja oprogramowania, autorskie rozwiązania, a także usługi integracji systemów, konsultacji, audytu, wykonania obliczeń CAE, CFD, outsourcingu PDM, przygotowania postprocesorów, wirtualnych maszyn CNC, wykonania obróbki CNC oraz dostawy sprzętu komputerowego.

SUBSKRYPCJA

Dzięki wykupionej usłudze subskrypcji oprogramowania zagwarantujesz sobie pomoc techniczną, dostęp do aktualizacji oraz dodatkowych korzyści takich jak darmowa certyfikacja!
SZCZEGÓŁY

POMOC TECHNICZNA

Skorzystaj z naszej pomocy świadczonej przez certyfikowanych inżynierów wsparcia technicznego. Uzyskaj dostęp do priorytetowej pomocy!
SZCZEGÓŁY

SZKOLENIA

Posiadamy bogate portfolio szkoleń SOLIDWORKS, które realizujemy w Autoryzowanych Centrach Szkoleniowych lub w siedzibie naszych Klientów.
SZCZEGÓŁY

WDROŻENIA

Oferujemy usługi wdrożeniowe oprogramowania klasy PDM, ERP oraz rozwiązań CAM na maszyny CNC.
SZCZEGÓŁY

KONSULTACJE

Pomagamy w rozwiązywaniu nurtujących zagadnień technicznych, doradzamy jak przeorganizować oraz usprawnić prace działów konstrukcyjnych i produkcyjnych.
SZCZEGÓŁY

AUDYTY

Weryfikujemy procesy realizowane w Twojej firmie, pomagamy w ich optymalizacji oraz proponujemy odpowiednie rozwiązania.
SZCZEGÓŁY

INTEGRACJA SYSTEMÓW

Integrujemy systemy CAD+PDM i ERP. Stworzyliśmy rozwiązanie pozwalające na dwukierunkową wymianę danych.
SZCZEGÓŁY

AUTORSKIE ROZWIĄZANIA

Tworzymy swoje autorskie makra i dodatki, które dostosowują pracę w obszarach CAD, CAM, PDM, ERP do potrzeb Klientów.
SZCZEGÓŁY

USŁUGI WYKONANIA OBLICZEŃ

Wykonujemy obliczenia CAE i CFD. Usługa ta kierowana jest głównie do firm, które nie posiadają własnego rozwiązania symulacyjnego.
SZCZEGÓŁY

OUTSOURCING ADMINISTRACJI PDM

Jesteśmy dostępni do outsourcingu administracji PDM. Pomagamy realizować procesy, które mogą poprawić wydajność Twojej firmy i PDM.
SZCZEGÓŁY

POSTPROCESORY

Oferujemy przygotowanie postprocesorów obsługujących sterowania wdrożone u Klienta. Prowadzimy również wdrożenia, aktualizację i dostosowanie postprocesorów.
SZCZEGÓŁY

WIRTUALNE MASZYNY

Odwzorowujemy model, kinematykę i logikę maszyn CNC wykorzystywanych w firmie naszego Klienta. Na ich podstawie przeprowadzona zostaje symulacja pracy maszyny.
SZCZEGÓŁY

OBRÓBKA CNC

Posiadamy własne Centrum Obróbki CNC, dzięki czemu jesteśmy w stanie realizować zlecenia obróbki frezowaniem nawet do 5 osi.
SZCZEGÓŁY

STANOWISKA ZROBOTYZOWANE

Pomagamy w budowie i integracji stanowisk zrobotyzowanych. Programujemy roboty przemysłowe.
SZCZEGÓŁY

SPRZĘT

W naszej ofercie znajdziesz sprzęt i serwery DELL, a także manipulatory 3DConnexion. Pomagamy również w doborze sprzętu do różnych potrzeb naszych Klientów!
SZCZEGÓŁY

SUBSKRYPCJA

Subskrypcja to rodzaj usługi, na którą mogą zdecydować się firmy posiadające licencje SOLIDWORKS/CAMWorks. Dzięki rocznej opłacie subskrypcyjnej firmy otrzymują m.in. dostęp do aktualnych wersji programu, pomoc techniczną świadczoną różnymi kanałami komunikacji, darmową certyfikację SOLIDWORKS, aktualizację postprocesorów czy dodatkowe rozwiązania programowe. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi korzyściami posiadania subskrypcji.

Wybrane korzyści

POMOC TECHNICZNA

Nasza pomoc techniczna świadczona jest kilkoma kanałami komunikacji przez certyfikowanych inżynierów wsparcia technicznego. Zależy nam, aby każdy z naszych Klientów mógł sam zdecydować jaka forma kontaktu będzie dla niego najlepsza.

SZKOLENIA

Jesteśmy w pełni certyfikowanym Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym SOLIDWORKS - dajemy gwarancję najwyższej jakości i wiedzy technicznej naszych instruktorów, Prowadzimy szkolenia w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Jeżeli jest taka potrzeba - zorganizujemy je również w siedzibie naszych Klientów!

Portfolio szkoleń

W naszej ofercie znajduje się blisko 50 różnych szkoleń z tematyki CAD, CAE, CAM i PDM. Pełna oferta i terminy dostępne są na naszej stronie.

szkolenia integracyjne

Szkolenia integracyjne to świetna okazja do rozwijania kompetencji pracowników, ich integracji oraz nagradzania. Jako jedyny Reseller SOLIDWORKS oferujemy taką formę nauki, co więcej w całości zorganizujemy takie szkolenie!

WDROŻENIA

Każdy klient, który decyduje się na zakup rozwiązań CAD, PDM, CAM oraz ERP może również zdecydować się na usługę ich wdrożenia w swoje firmie. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się usługi wdrożenia SOLIDWORKS, SOLIDWORKS PDM, programów SOLIDWORKS CAM / CAMWorks na frezarki i tokarki CNC oraz wycinarki EDM. W naszej ofercie znajduje się również kompleksowa usługa wdrożenia rozwiązania ERP - Microsoft Dynamics NAV.

Wdrożenie ECAD - zakres

Wdrożenie ERP - zakres

Wdrożenie PDM - zakres

Wdrożenie CAM - zakres

KONSULTACJE

Konsultacje to krok w kierunku naszych Klientów, którzy borykają się z określonym zagadnieniami technicznymi w swojej firmie. Jesteśmy w stanie pomóc przeanalizować te zagadnienia bezpośrednio na konkretnym przypadku danej firmy. Wskazujemy jak prawidłowo realizować dane zagadnienie. Po przeprowadzonych konsultacjach firma otrzymuje jego rozwiązanie lub zdobywa wiedzę nt. prawidłowego sposobu jego realizacji w przyszłości. Konsultacje prowadzone są w naszej siedzibie lub jeżeli jest taka konieczność, mogą być realizowane w postaci połączenia zdalnego.

Jeżeli jesteś użytkownikiem rozwiązań SOLIDWORKS Simulation, Flow Simulation, Motion oraz Plastics możesz zdecydować się na zakup specjalnie przygotowanego przez nas pakietu konsultacyjnego SOLIDWORKS Simulation. Pakiet ten zapewnia pomoc użytkownikom oprogramowania podczas prowadzenia analiz inżynierskich w środowisku produkcyjnym Klienta.

Indywidualne podejście

Konsultacje prowadzone są bezpośrednio na plikach Klienta. Zapewniamy poufność i wyłączność -podczas konsultacji obecny jest tylko Klient oraz nasz inżynier wsparcia technicznego.

Analiza konkretnego zagadnienia

W trakcie konsultacji omawiany jest konkretny przypadek, który stwarza trudności. Staramy się wskazać błędy podczas jego realizacji oraz prawidłową ścieżkę działania.

Elastyczność

Nie ograniczamy się do tematyki prowadzonych konsultacji - zakres ustalamy indywidualnie z Klientem. W zależności od potrzeb Klientów mogą być one prowadzone w naszej siedzibie lub zdalnie.

AUDYTY

Przeprowadzane przez nas audyty pozwalają na zagłębienie się w procesy realizowane w przedsiębiorstwach, ich rzetelną ocenę oraz zaproponowanie działań naprawczych, które pozwalając na optymalizację pracy firmy i zwiększenie jej wydajności.

Audyty prowadzone są w siedzibie Klienta i mogą dotyczyć różnych obszarów jej działania takich jak infrastruktura sprzętowa, konfiguracją środowiska PDM, bazy danych, komunikacja sieciowa, praca w środowisku SOLIDWORKS, istniejące procesy biznesowe/logistyczne/finansowe/produkcyjne pod kątem wdrożenia w firmie systemu ERP.

Przykładowy plan audytu środowiska CAD i PDM w firmie produkcyjnej zaprezentowano obok. Jego ostateczny zakres ustalany jest bezpośrednio z Klientem.

Na podstawie ustalonego z Klientem celu audytu, określany jest zakres prowadzonych działań i obserwacji, które pozwolą zidentyfikować procesy wymagające optymalizacji. W trakcie spotkania określone są również ramy czasowe oraz zespół specjalistów technicznych odpowiedzialnych za przeprowadzenie audytu.  

Analizie zostają poddane zarówno serwery, na których zainstalowane są składniki serwerowe systemu PDM jak i przykładowe stacje klienckie konstruktorów. Ocenione zostaną: CPU, RAM, dyski, karty sieciowe, systemy operacyjne, sterowniki kart graficznych, programy antywirusowe i zapory, urządzenia peryferyjne, modele stacji roboczych i serwerów.

Podczas tego etapu sprawdzone zostają takie elementy konfiguracji jak: rozdzielenie serwera bazy danych PDM od serwera archiwum PDM, obieg dokumentacji, karty folderów i plików, zmienne, użytkownicy, grupy, uprawnienia i powiadomienia, kolumny, listy materiałowe BOM, replikacje, schematy chłodni, szablony i dodatki do PDM oraz struktura folderów w przechowalni PDM.  

Podczas tego etapu prowadzona jest weryfikacja baz danych MS SQL Server, Bazy Danych PDM, Serwera Archiwum oraz kondycja Systemów Operacyjnych i Klientów PDM. 

W tym obszarze analizowane będą tylko czynniki mające wpływ na komunikację klient – serwer w obszarze środowiska PDM+CAD.

Ocenie podlegać będzie wpływ sposobu modelowania oraz higieny pracy w oprogramowaniu CAD 3D na ogólną wydajność środowiska PDM+SOLIDWORKS. Wykonana zostanie analiza przykładowych projektów. Ocena dotyczyć będzie: błędów przebudowy, unikania płaskiej struktury, pracy w kontekście złożenia, zapętlonych odniesień, używania komponentów importowanych, stosowanych wiązań, ustawień opcji SOLIDWORKS.

Ocenie podlegać będzie wpływ sposobu modelowania oraz higieny pracy w oprogramowaniu CAD 3D na ogólną wydajność środowiska PDM+SOLIDWORKS. Wykonana zostanie analiza przykładowych projektów. Ocena dotyczyć będzie: błędów przebudowy, unikania płaskiej struktury, pracy w kontekście złożenia, zapętlonych odniesień, używania komponentów importowanych, stosowanych wiązań, ustawień opcji SOLIDWORKS.

INTEGRACJA SYSTEMÓW

Pomagamy firmom w integracji środowisk CAD+PDM z systemami klasy ERP. Stworzyliśmy swoje autorskie rozwiązanie Multikonektor, pozwalające na dwukierunkową wymianę danych i tym samym dając konstruktorom i technologom możliwość pracy w ich naturalnym środowisku jakim jest program CAD oraz PDM, umożliwiając pobieranie odpowiednich danych z systemu ERP oraz wysyłanie odpowiednio sformatowanych i poddanych walidacji struktur projektowanych produktów do tego systemu. Rozwiązanie to zostało stworzone bezpośrednio przez nasz dział programistyczny, dzięki czemu masz gwarancję, że w przypadku takiej konieczności, dostosujemy je do potrzeb Twojej firmy!

AUTORSKIE ROZWIĄZANIA

Autorskie rozwiązania programistyczne są tworzone przez zespół programistów SOLIDEXPERT. Pozwalają one na indywidualne dostosowanie się do wymagań Klientów w obszarach pracy CAD, CAM, PDM, ERP. Firmy nie tylko mogą decydować się na zakup gotowego, autorskiego rozwiązania, które znajdą w naszym portfolio, mogą również zgłosić się do nas z potrzebą dostosowania programu pod swoje indywidualne potrzeby. Razem z zespołem programistów określimy możliwości działań we wskazanym obszarze oraz postaramy się stworzyć rozwiązanie szyte na miarę potrzeb danej firmy!

Usługa ta skierowana jest do osób, które chcą otrzymać wysokiej jakości analizę obliczeniową swojego modelu, zaś sami nie posiadają oprogramowania, czasu, bądź odpowiednich umiejętności, aby ją wykonać. Jesteśmy w stanie przeanalizować szereg zagadnień dotyczących analizy konstrukcji pod względem wytrzymałościowym, termicznym, wtrysku materiału czy mechaniki płynów. Korzystamy z oprogramowania SOLIDWORKS Plastics, Simulation, Motion oraz Flow Simulation. Końcowym efektem analizy jest starannie przygotowany raport zawierający wyniki stanowiące esencję analizowanego problemu.

OUTSOURCING ADMINISTRACJI PDM

Czy administrator PDM niedawno opuścił Twoją firmę i zmagasz się z administracją? A może Twoja maszyna wirtualna nie reaguje tak szybko, jak tego chcesz? Jesteśmy dostępni do outsourcingu administracji PDM. Znamy oprogramowanie wewnątrz i na zewnątrz oraz wszystkie najnowsze funkcje wprowadzane z każdą kolejną wersją rozwiązania. Dysponujemy wypracowanymi na przestrzeni lat metodami lub procesami oraz wiedzą know-how, która może poprawić wydajność Twojej firmy.

Wybranek korzyści jakie niesie outsourcing administracji PDM:

POSTPROCESORY

Zadaniem postprocesora jest konwersja standardowego formatu na kod NC, uwzględniający sterowanie maszyny. Dodatkowo może posiadać wiele innych funkcji, np. sumować ruchy w poszczególnych osiach, dodawać ograniczenia parametrów obróbki (dostosowanie posuwu oraz prędkości wrzeciona) oraz tworzyć listy narzędzi dla operatora. Wszystkie dodatkowe funkcje pozwalają na optymalizację procesu obróbki CNC. Piszemy, modyfikujemy postprocesory obsługujące maszyny CNC wszystkich producentów.

Postprocesor

WIRTUALNE MASZYNY

Odwzorowujemy model, kinematykę i logikę maszyn CNC wykorzystywanych w firmie naszego Klienta. Na ich podstawie przeprowadzona zostaje symulacja pracy maszyny. W naszej ofercie znajduje się rozwiązanie Eureka Virtual Machinning, które wykonuje kompletną symulację 3D obrabiarek za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu graficznego, zaczynając od G-kodu. Wirtualne maszyny polecamy osobom, które chcą uniknąć ryzyka uszkodzenia drogich elementów, łamania narzędzi i urządzeń, a nawet awarii maszyny CNC z powodu błędów w przygotowanym programie obróbki. Dzięki możliwości personalizacji na dowolnym poziomie, wiele dużych i znanych firm produkcyjnych wybrało rozwiązanie Eureka jako własne oprogramowanie do weryfikacji i jako rozwiązanie dla swoich klientów. Eureka obsługuje wszelkiego rodzaju maszyny i wszelkie postprocesory dostępne na rynku, takie jak: Heidenhain, Fanuc, Siemens, Num, OSAI, Z32, Fidia, Selca. Jeżeli istnieje taka potrzeba, inne postprocesory mogą być łatwo zintegrowane na żądanie.

OBRÓBKA CNC

Perfekcja przy realizacji każdego zlecenia – to nasze motto! Oferowane przez nas usługi precyzyjnej obróbki skrawaniem CNC, prototypowania, gwarantują, że detale jakich potrzebujesz będą dokładnie takie jak w projekcie. Twoje idee, będą mogły zostać zweryfikowane na rzeczywistym modelu. Zespół ekspertów SOLIDEXPERT pomoże Ci na każdym etapie zamówienia. Od optymalizacji projektu po pomoc w znalezieniu najbardziej efektywnej ścieżki do realizacja zlecenia. Dzięki naszej wiedzy nie tylko na temat CNC, ale również na temat rozwiązań klasy CAM, programowania i wdrożeń staniemy się idealnym, godnym zaufania partnerem dla Twojej firmy. Nasze Centrum Obróbki Skrawaniem CNC posiada nowoczesny park maszynowy , co pozwala nam na prezcyzyjne wykonanie obróbki.

Masz pytania na temat naszych usług?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ul. G. Zapolskiej 44, 30-126 Kraków

+48 12 626 06 00 | +48 58 351 43 13

office@solidexpert.com