Centrum Usług - SOLIDEXPERT

centrum usług

SUBSKRYPCJA OPROGRAMOWANIA | POMOC TECHNICZNA SZKOLENIA | WDROŻENIA | KONSULTACJE | AUDYTY INTEGRACJA SYSTEMÓW | AUTORSKIE ROZWIĄZANIA

SOLIDEXPERT to nie tylko Autoryzowany Dystrybutor SOLIDWORKS, CAMWorks oraz Microsoft. W naszej ofercie znajdują się również profesjonalne usługi wdrożeniowe dostarczanych rozwiązań CAD, CAM, PDM, ERP, pomoc techniczna, szkolenia techniczne, subskrypcja oprogramowania, autorskie rozwiązania, a także usługi integracji systemów, konsultacji i audytu.

SUBSKRYPCJA

Dzięki wykupionej usłudze subskrypcji oprogramowania zagwarantujesz sobie pomoc techniczną, dostęp do aktualizacji oraz dodatkowych korzyści takich jak darmowa certyfikacja!

POMOC TECHNICZNA

Skorzystaj z naszej pomocy świadczonej przez certyfikowanych inżynierów wsparcia technicznego. Uzyskaj dostęp do priorytetowej pomocy!

SZKOLENIA

Posiadamy bogate portfolio szkoleń SOLIDWORKS, które realizujemy w Autoryzowanych Centrach Szkoleniowych lub w siedzibie naszych Klientów.

WDROŻENIA

Oferujemy usługi wdrożeniowe oprogramowania klasy PDM, ERP oraz rozwiązań CAM na maszyny CNC.

KONSULTACJE

Pomagamy w rozwiązywaniu nurtujących zagadnień technicznych, doradzamy jak przeorganizować oraz usprawnić prace działów konstrukcyjnych i produkcyjnych.

AUDYTY

Weryfikujemy procesy realizowane w Twojej firmie, pomagamy w ich optymalizacji oraz proponujemy odpowiednie rozwiązania.

INTEGRACJA SYSTEMÓW

Integrujemy systemy CAD+PDM i ERP. Stworzyliśmy rozwiązanie pozwalające na dwukierunkową wymianę danych.

AUTORSKIE ROZWIĄZANIA

Tworzymy swoje autorskie makra i dodatki, które dostosowują pracę w obszarach CAD, CAM, PDM, ERP do potrzeb Klientów.

SUBSKRYPCJA

Subskrypcja to rodzaj usługi, na którą mogą zdecydować się firmy posiadające licencje SOLIDWORKS/CAMWorks. Dzięki rocznej opłacie subskrypcyjnej firmy otrzymują m.in. dostęp do aktualnych wersji programu, pomoc techniczną świadczoną różnymi kanałami komunikacji, darmową certyfikację SOLIDWORKS, aktualizację postprocesorów czy dodatkowe rozwiązania programowe. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi korzyściami posiadania subskrypcji.

Wybrane korzyści

 • Darmowa aktualizacja oprogramowania
 • Wsparcie techniczne
 • Darmowa certyfikacja CSWA/CSWP
 • BETA Testy
 • Darmowa licencja SOLIDWORKS Visualize
 • Darmowa licencja SOLIDWORKS CAM
 • Specjalne promocje
 • Dostęp do materiałów na platformie MySOLIDWORKS

POMOC TECHNICZNA

Nasza pomoc techniczna świadczona jest kilkoma kanałami komunikacji przez certyfikowanych inżynierów wsparcia technicznego. Zależy nam, aby każdy z naszych Klientów mógł sam zdecydować jaka forma kontaktu będzie dla niego najlepsza.

SZKOLENIA

Jesteśmy w pełni certyfikowanym Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym SOLIDWORKS - dajemy gwarancję najwyższej jakości i wiedzy technicznej naszych instruktorów, Prowadzimy szkolenia w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Jeżeli jest taka potrzeba - zorganizujemy je również w siedzibie naszych Klientów!

Portfolio szkoleń

W naszej ofercie znajduje się blisko 50 różnych szkoleń z tematyki CAD, CAE, CAM i PDM. Pełna oferta i terminy dostępne są na naszej stronie.

szkolenia integracyjne

Szkolenia integracyjne to świetna okazja do rozwijania kompetencji pracowników, ich integracji oraz nagradzania. Jako jedyny Reseller SOLIDWORKS oferujemy taką formę nauki, co więcej w całości zorganizujemy takie szkolenie!

WDROŻENIA

Każdy klient, który decyduje się na zakup rozwiązań PDM, CAM oraz ERP może również zdecydować się na usługę ich wdrożenia w swoje firmie. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się usługi wdrożenia SOLIDWORKS PDM, programów SOLIDWORKS CAM / CAMWorks na frezarki i tokarki CNC oraz wycinarki EDM. W naszej ofercie znajduje się również kompleksowa usługa wdrożenia rozwiązania ERP - Microsoft Dynamics NAV.

Wdrożenie CAM - zakres

 • Baza popularnych postprocesorów
 • Dostosowanie postprocesora
 • Wdrożenie postprocesora na maszynę CNC
 • Test funkcji postprocesora na maszynie
 • Aktualizacja postprocesora

Wdrożenie ERP - zakres

 • Przygotowanie projektu
 • Uruchomienie projektu
 • Szczegółowa analiza procesów biznesowych
 • Zdefiniowanie kluczowych parametrów projektu
 • Alokacja zasobów
 • Opracowanie harmonogramu kolejnych faz
 • Konfiguracja systemu
 • Przygotowanie startu produkcyjnego
 • Start produkcyjny
 • Zakończenie projektu

AUDYTY

Przeprowadzane przez nas audyty pozwalają na zagłębienie się w procesy realizowane w przedsiębiorstwach, ich rzetelną ocenę oraz zaproponowanie działań naprawczych, które pozwalając na optymalizację pracy firmy i zwiększenie jej wydajności.

Audyty prowadzone są w siedzibie Klienta i mogą dotyczyć różnych obszarów jej działania takich jak infrastruktura sprzętowa, konfiguracją środowiska PDM, bazy danych, komunikacja sieciowa, praca w środowisku SOLIDWORKS, istniejące procesy biznesowe/logistyczne/finansowe/produkcyjne pod kątem wdrożenia w firmie systemu ERP.

Przykładowy plan audytu środowiska CAD i PDM w firmie produkcyjnej zaprezentowano obok. Jego ostateczny zakres ustalany jest bezpośrednio z Klientem.

Na podstawie ustalonego z Klientem celu audytu, określany jest zakres prowadzonych działań i obserwacji, które pozwolą zidentyfikować procesy wymagające optymalizacji. W trakcie spotkania określone są również ramy czasowe oraz zespół specjalistów technicznych odpowiedzialnych za przeprowadzenie audytu.  

Analizie zostają poddane zarówno serwery, na których zainstalowane są składniki serwerowe systemu PDM jak i przykładowe stacje klienckie konstruktorów. Ocenione zostaną: CPU, RAM, dyski, karty sieciowe, systemy operacyjne, sterowniki kart graficznych, programy antywirusowe i zapory, urządzenia peryferyjne, modele stacji roboczych i serwerów.

Podczas tego etapu sprawdzone zostają takie elementy konfiguracji jak: rozdzielenie serwera bazy danych PDM od serwera archiwum PDM, obieg dokumentacji, karty folderów i plików, zmienne, użytkownicy, grupy, uprawnienia i powiadomienia, kolumny, listy materiałowe BOM, replikacje, schematy chłodni, szablony i dodatki do PDM oraz struktura folderów w przechowalni PDM.  

Podczas tego etapu prowadzona jest weryfikacja baz danych MS SQL Server, Bazy Danych PDM, Serwera Archiwum oraz kondycja Systemów Operacyjnych i Klientów PDM. 

W tym obszarze analizowane będą tylko czynniki mające wpływ na komunikację klient – serwer w obszarze środowiska PDM+CAD.

Ocenie podlegać będzie wpływ sposobu modelowania oraz higieny pracy w oprogramowaniu CAD 3D na ogólną wydajność środowiska PDM+SOLIDWORKS. Wykonana zostanie analiza przykładowych projektów. Ocena dotyczyć będzie: błędów przebudowy, unikania płaskiej struktury, pracy w kontekście złożenia, zapętlonych odniesień, używania komponentów importowanych, stosowanych wiązań, ustawień opcji SOLIDWORKS.

Ocenie podlegać będzie wpływ sposobu modelowania oraz higieny pracy w oprogramowaniu CAD 3D na ogólną wydajność środowiska PDM+SOLIDWORKS. Wykonana zostanie analiza przykładowych projektów. Ocena dotyczyć będzie: błędów przebudowy, unikania płaskiej struktury, pracy w kontekście złożenia, zapętlonych odniesień, używania komponentów importowanych, stosowanych wiązań, ustawień opcji SOLIDWORKS.

INTEGRACJA SYSTEMÓW

AUTORSKIE ROZWIĄZANIA

Masz pytania na temat naszych usług?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ul. G. Zapolskiej 44, 30-126 Kraków

+48 12 626 06 00 | +48 58 351 43 13

office@solidexpert.com