SOLIDWORKS Sustainability

SOLIDWORKS Sustainability to rozwiązanie, które pozwoli Ci na dokonanie w czasie rzeczywistym oceny oddziaływania, wpływu na środowisko danego produktu, co stanowi część jego procesu projektowania. Sustainability to w pełni zintegrowana aplikacja ze środowiskiem projektowania SOLIDWORKS.

Program wykorzystuje kryteria cyklu życia produktu o standardzie przemysłowym, umożliwia otrzymanie natychmiastowych informacji zwrotnych, na podstawie których można szybko wprowadzić poprawki do projektu i przekształcić cele w zakresie zrównoważonego rozwoju w rzeczywiste wyniki. Jeśli w Twojej firmie projektowanie zrównoważone to znajomy termin, wykonujesz analizy cyklu życia produktu, oceny wpływu produktu na środowisko to SOLIDWORKS Sustainability ułatwi Ci pracę – zapytaj o cenę, licencję już teraz!

SOLIDWORKS Sustainability – opis rozwiązania

SOLIDWORKS Sustainability to zintegrowane z procesem projektowym rozwiązanie, które pozwala na zapewnienie możliwości oceny oddziaływania projektu na środowisko podczas całego cyklu życia (LCA). Program w swojej ofercie posiada wiele narzędzi oceny „ekologiczności” produktu. Zaliczyć do nich możemy ocenę części, wyszukiwanie alternatywnych materiałów, tablicę wpływu na środowisko. Co więcej, korzystając z Sustainability będziesz mógł ocenić zarówno części jak i złożenia przy wykorzystaniu takich parametrów jak rodzaj i dystans transportu, energia zużyta przy produkcji oraz zużycie energii podczas użytkowania. Jako dane wejściowe możesz użyć poziom wykorzystania materiałów z recyklingu czy różne scenariusze końca cyklu życia produktu. Pozwoli Ci to na wykonanie bardzo szczegółowej analizy, oceny. Korzystając z Sustainability zasymulujesz jak dany produkt będzie oddziaływał na środowisko z upływem czasu, wykorzystując różnej długości cykle życia projektowanych produktów.

Po dokonanej ocenie, wyniki dla każdej z konfiguracji będą przechowywane oddzielnie, dzięki czemu łatwiej porównasz wszystkie warianty produktu. Sustainability wyposażone jest również w narzędzie wizualizacji złożenia, które szereguje wpływ części w danym zespole, tak by sprecyzować i ponownie ocenić poziom oddziaływania na środowisko całego projektu. Dzięki ścisłej integracji i automatycznemu generowaniu raportów szybko otrzymasz informację na temat poziomu oddziaływania projektu.

SOLIDWORKS Sustainability do swojego działania wykorzystuje bazę danych oddziaływania na środowisko GaBi LCA firmy PE International. Jeżeli jest taka potrzeba, dzięki partnerstwu z PE International, możesz pobierać aktualizacje, kiedy tylko stają się one dostępne, a nawet poprosić o nowy zestaw danych LCA dla Twoich zindywidualizowanych materiałów i procesów.

Wymagania sprzętowe:

Cechy programu:

 • System Windows® 7 (64-bitowy)/10
  (brak wsparcia pakietów Windows Home,
  szczegóły nt. wspieranych wersji systemu tutaj)
 • 16 GB RAM (minimum)
 • 13 GB wolnego miejsca na dysku
 • CPU 3.3 Ghz lub szybszy
 • Certyfikowana karta graficzna i sterowniki
 • Internet Explorer 11 lub nowszy
 • Produkty Microsoft: Excel i Word min. 2010
 • Analiza cyklu życia produktu
 • Ocena wpływu produktu na środowisko
 • Symulacje, badanie emisji dwutlenku węgla i zużycia energii
 • Szybkie i dokładne oceny wpływu etapów produkcyjnych na środowisko
 • Praca w środowisku SOLIDWORKS

Interfejs programu

Wideo

Sustainable Design in SOLIDWORKS Sustainability Demo

Introduction to Sustainable Design and Solidworks Sustainability

Sustainable Design in SOLIDWORKS Sustainability Demo

Introduction to Sustainable Design and Solidworks Sustainability

Zalety programu SOLIDWORKS Sustainability

Pełna integracja z SOLIDWORKS CAD 3D

Sustainability jest osadzony bezpośrednio w oknie SOLIDWORKS, dzięki czemu użytkownik w tym samym programie dostaje szereg dodatkowych możliwości, a co ważne, może w czasie rzeczywistym wprowadzać zmiany w geometrii modelu.

Wizualizacja wyników

Podobanie jak w przypadku innych rozwiązań do symulacji, Sustainability potrafi tworzyć przejrzyste symulacje w formie wizualizacji czy grafów.

Ocena oddziaływania

Program wykorzystuje kryteria cyklu życia produktu o standardzie przemysłowym, umożliwia otrzymanie informacji, na podstawie których można szybko wprowadzić poprawki do projektu i przekształcić cele w zakresie zrównoważonego rozwoju w rzeczywiste wyniki.

Dostępność

SOLIDWORKS Sustainability jest dostępny w pakiecie SOLIDWORKS Premium, dzięki czemu firma nie musi ponosić kosztów związanych z zakupem dodatkowej licencji.

Wybrane funkcje programu

Oddziaływanie na środowisko

Raport oddziaływania na środowisko oraz porównania ze stanem wyjściowym, ocena cyklu życia produktu, emisja dwutlenku węgla, zużycie energii i wiele więcej.

Procesy

Dane procesu produkcyjnego, sposób transportu i odległość, wykorzystanie surowców wtórnych, okres użytkowania, edycja danych procesu.

Modyfikacja projektu

Porównanie cen surowców, znajdowanie podobnego materiału, zawartość surowców wtórnych, okres użytkowania, wpływ na środowisko w zależności od czasu.

Pakiety SOLIDWORKS Sustainability

SOLIDWORKS Sustainability Xpress
SOLIDWORKS Sustainability
DANE I WYNIKI ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO
Zindywidualizowane raporty
Raport porównania ze stanem wyjściowym
Uaktualnianie bazy danych GaBi o nowe materiały i procesy
Poproś o nowe materiały i dane
Pulpit oddziaływania na środowisko z kluczowymi wskaźnikami
Baza danych wpływu na środowisko GaBi LCA od PE International
Odczytywanie danych PCB jako części 3D
Szacowanie wpływu części na środowisko
Raport zawiera LM z wykazem komponentów o największym oddziaływaniu na środowisko
Priorytetowe wsparcie wniosków o materiały i dane
Szacowanie wpływu złożeń na środowisko
ZINDYWIDUALIZOWANE DANE O PROCESACH
Wyświetl dane procesu produkcyjnego
Wyświetl sposób transportu i dane odległości
Wyświetl dane dotyczące wykorzystania surowców wtórnych
Wyświetl dane okresu użytkowania
Dane procesu produkcyjnego z możliwością edycji
DANE PROCESÓW Z MOŻLIWOŚCIĄ DOSTOSOWANIA
Sposób transportu i dane odległości z możliwością edycji
Dane - z możliwością edycji - dotyczące zawartości surowców wtórnych
Dane okresu użytkowania z możliwością edycji
Raport okresu żywotności produktu
Wykonaj szacunki wpływu na środowisko zależne od czasu
Wejściowa energia fazy użytkowania
WSKAZÓWKI TWORZENIA PROJEKTÓW PRZYJAZNYCH DLA ŚRODOWISKA
Narzędzie znajdowania podobnego materiału
Ustalenie stanu wyjściowego w celu porównania trafności decyzji projektowych
Płynna integracja z interfejsem SOLIDWORKS
Porównaj ceny surowców
Wsparcie konfiguracji SOLIDWORKS
Wsparcie wizualizacji złożenia

Rodzaje licencji

Wieczysta stanowiskowa
- ręczna aktywacja

Działanie: użytkownik instaluje licencję podając numer seryjny. Podczas pierwszego uruchomienia oprogramowanie łączy się z serwerem aktywacji SOLIDWORKS i zezwala na użytkowanie licencji.

Zalety: najlepszy dla niewielkiej liczby stanowisk. Umożliwia transfer licencji przez Internet na inny komputer. Aktywacja dokonywana jest tylko raz, później nie jest wymagany dostęp do Internetu.

Wieczysta sieciowa

Działanie: jeden z komputerów w firmie pełni rolę serwera licencji (z systemem Windows). Po zainstalowaniu na nim oprogramowania (Menedżer Licencji Sieciowej) i podaniu numeru seryjnego następuje aktywacja puli licencji (1 sieciowy numer seryjny zawiera kilka licencji). Pula licencji jest dostępna dla wszystkich komputerów połączonych z serwerem w lokalnej sieci. Jednocześnie nie może być uruchomionych więcej aplikacji niż znajduje się licencji w puli.

Zalety: najlepszy dla większej liczby stanowisk. Łatwe zarządzanie pulą licencji dzięki sprawnemu mechanizmowi SolidNetWork.

zamów ofertę

Subskrypcja

Skorzystaj z dodatkowej opcji w postaci SUBSKRYPCJI – sprawdź, co możesz zyskać

Wsparcie techniczne

W okresie subskrypcji gwarantujemy wsparcie techniczne – nasze zespół certyfikowanych specjlistó i instruktorów SOLIDWORKS, pomoże Ci rozwiązać każdy problem związany z oprogramowaniem. Możesz skorzystać z rozmowy telefonicznej, maila, zgłoszenia na HelpDesku, wideokonferencji lub spotkania.

Knowledge Base

Zyskaj dostęp do obszernej biblioteki artykułów technicznych, tematów pomocy, wskazówek, makr i najlepszych praktyk – wszystko zostało dostarczone i sprawdzone przez ekspertów SOLIDWORKS. Od teraz odpowiedzi na Twoje pytania będą zawsze w zasięgu ręki!

Uaktualnienia i rozszerzenia oprogramowania

Uzyskaj automatyczne uaktualnienia do najnowszych wersji oprogramowania SOLIDWORKS, w tym nowych wydań i dodatków Service Pack. Powiadomienie e-mailem zapewnia dostęp do najważniejszych wiadomości, zgłoszeń serwisowych i najnowszych aktualizacji oprogramowania.

Portal klienta i MySolidWorks

Miejsce, w którym można uzyskać najlepsze odpowiedzi na pytania dotyczące SOLIDWORKS – wszystko w jednym miejscu. Bądź na bieżąco, podnoś swoje umiejętności i dziel się doświadczeniem.

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Alter_logo
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej