Eureka Virtual Machining

Rozwiązanie Eureka Virtual Machining wykonuje kompletną symulację 3D obrabiarek za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu graficznego, zaczynając od G-kodu. Program pomaga uniknąć ryzyka uszkodzenia drogich elementów, łamania narzędzi i urządzeń, a nawet awarii maszyny CNC z powodu błędów w przygotowanym programie obróbki.

Dzięki możliwości personalizacji na dowolnym poziomie, wiele dużych i znanych firm produkcyjnych wybrało rozwiązanie Eureka jako własne oprogramowanie do weryfikacji i jako rozwiązanie dla swoich klientów. Eureka obsługuje wszelkiego rodzaju maszyny i wszelkie postprocesory dostępne na rynku, takie jak: Heidenhain, Fanuc, Siemens, Num, OSAI, Z32, Fidia, Selca. Jeżeli istnieje taka potrzeba, inne postprocesory mogą być łatwo zintegrowane na żądanie.

Eureka Virtual Machining – opis rozwiązania

Eureka umożliwia w łatwy sposób budowę maszyn o każdej kinematyce i wspiera wszystkie typy sterowania numerycznego bez ograniczenia liczby osi. Począwszy od 3 osiowych frezarek, aż do wieloosiowych centrów obróbczych. Bez żadnego dodatkowego dostosowywania, emuluje wszystkie najpopularniejsze sterowania CNC takie jak: Fanuc, Siemens, Heidenhain, Okuma, Mori Seiki, Mazak, Fidia, Selca, Osai, Num i więcej. Ubytek materiału jest symulowany w czasie rzeczywistym. Weryfikowane są kolizje w ruchu szybkim z obrabianym detalem, jak i elementami mocującymi.

Główne właściwości:

 • Symulacja wielokanałowych frezo-tokarek
 • Symulacja zmiany narzędzia, zmiany głowicy, zmiany palet, ruchu pomocniczych elementów i podwójnego wrzeciona
 • Dokładna emulacja wszystkich kontrolowanych funkcji
  – G-kody, M-funkcje
  – Układy współrzędnych
  – Kompensacja promienia narzędzia i jego długości
  – Cykle wiercenia, cykle wielokrotne
  – Instrukcje logiczne
 • Wykrywanie kolizji w czasie rzeczywistym pomiędzy narzędziem a symulowaną częścią, półfabrykatem i zamocowaniem
 • Weryfikacja obszaru roboczego maszyny
 • Wizualizacja układów współrzędnych i punktów referencyjnych
 • Interaktywne i automatyczne usuwanie materiału
 • Symulacja konsoli maszyny, trybu JOG i MDI

Interfejs programu

Wideo

What is - Eureka Virtual Machining?

Eureka Virtual Machining 8.1

What is - Eureka Virtual Machining?

Eureka Virtual Machining 8.1

Wybrane funkcje programu

EurekaCloud

Dystrybuowanie symulacji na zdalnym serwerze. Po prosu ściągnij pliki z symulacją do wspólnego folderu, a EurekaCloud zrobi resztę.

Produkcja

Symulacja wielu obrabianych przedmiotów, wielu palet z wykorzystaniem wielu układów zamocowania, punktów referencyjnych jak np. punkty zmiany narzędzia i bazowanie sondą.

Wielokanałowe
frezo-tokarki

Symulacja wielokanałowych frezo-tokarek i głowic rewolwerowych pracujących niezależnie, synchronicznie i ciągle w 5 osiowym trybie.

Trening i edukacja

Eureka jest przydatna w treningu nowego personelu i nauki programowania, kiedy nie możemy tracić czasu na przestojach maszyny.

Weryfikacja bryłowa

Analiza i porównanie cyfrowego modelu z obrobionego półfabrykatu. Podświetlenie obszarów z naddatkami i podcięciami.

Optymalizacja

Analizuje wynik symulowanej obróbki celem wykrycia pomyłek, zmniejszenia czasu produkcji i umożliwia tworzenie podsumowującego raportu zawierającego wszystkie czasy.

EurekaMobile

Dzięki EurekaMobile każda symulacja stworzona na wirtualnej maszynie może być wyświetlana i analizowana wszędzie i na każdym urządzeniu mobilnym.

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Alter_logo
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej