Eureka Virtual Machining - symulacja obrabiarek CNC, G KOD - SOLIDEXPERT

Rozwiązanie Eureka Virtual Machining wykonuje kompletną symulację 3D obrabiarek za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu graficznego, zaczynając od G-kodu. Program pomaga uniknąć ryzyka uszkodzenia drogich elementów, łamania narzędzi i urządzeń, a nawet awarii maszyny CNC z powodu błędów w przygotowanym programie obróbki. Dzięki możliwości personalizacji na dowolnym poziomie, wiele dużych i znanych firm produkcyjnych wybrało rozwiązanie Eureka jako własne oprogramowanie do weryfikacji i jako rozwiązanie dla swoich klientów. Eureka obsługuje wszelkiego rodzaju maszyny i wszelkie postprocesory dostępne na rynku, takie jak: Heidenhain, Fanuc, Siemens, Num, OSAI, Z32, Fidia, Selca. Jeżeli istnieje taka potrzeba, inne postprocesory mogą być łatwo zintegrowane na żądanie.

O PROGRAMIE

Eureka umożliwia w łatwy sposób budowę maszyn o każdej kinematyce i wspiera wszystkie typy sterowania numerycznego bez ograniczenia liczby osi. Począwszy od 3 osiowych frezarek, aż do wieloosiowych centrów obróbczych. Bez żadnego dodatkowego dostosowywania, emuluje wszystkie najpopularniejsze sterowania CNC takie jak: Fanuc, Siemens, Heidenhain, Okuma, Mori Seiki, Mazak, Fidia, Selca, Osai, Num i więcej. Ubytek materiału jest symulowany w czasie rzeczywistym. Weryfikowane są kolizje w ruchu szybkim z obrabianym detalem, jak i elementami mocującymi.

Główne właściwości:

 • Symulacja wielokanałowych frezo-tokarek
 • Symulacja zmiany narzędzia, zmiany głowicy, zmiany palet, ruchu pomocniczych elementów i podwójnego wrzeciona
 • Dokładna emulacja wszystkich kontrolowanych funkcji
  – G-kody, M-funkcje
  – Układy współrzędnych
  – Kompensacja promienia narzędzia i jego długości
  – Cykle wiercenia, cykle wielokrotne
  – Instrukcje logiczne
 • Wykrywanie kolizji w czasie rzeczywistym pomiędzy narzędziem a symulowaną częścią, półfabrykatem i zamocowaniem
 • Weryfikacja obszaru roboczego maszyny
 • Wizualizacja układów współrzędnych i punktów referencyjnych
 • Interaktywne i automatyczne usuwanie materiału
 • Symulacja konsoli maszyny, trybu JOG i MDI

FUNKCJE

EurekaCloud

Dystrybuowanie symulacji na zdalnym serwerze. Po prosu ściągnij pliki z symulacją do wspólnego folderu, a EurekaCloud zrobi resztę.

Produkcja

Symulacja wielu obrabianych przedmiotów, wielu palet z wykorzystaniem wielu układów zamocowania, punktów referencyjnych jak np. punkty zmiany narzędzia i bazowanie sondą.

Wielokanałowe frezo-tokarki

Symulacja wielokanałowych frezo-tokarek i głowic rewolwerowych pracujących niezależnie, synchronicznie i ciągle w 5 osiowym trybie.

Trening i edukacja

Eureka jest przydatna w treningu nowego personelu i nauki programowania, kiedy nie możemy tracić czasu na przestojach maszyny.

Weryfikacja bryłowa

Analiza i porównanie cyfrowego modelu z obrobionego półfabrykatu. Podświetlenie obszarów z naddatkami i podcięciami.

Optymalizacja

Analizuje wynik symulowanej obróbki celem wykrycia pomyłek, zmniejszenia czasu produkcji i umożliwia tworzenie podsumowującego raportu zawierającego wszystkie czasy.

EurekaMobile

Dzięki EurekaMobile każda symulacja stworzona na wirtualnej maszynie może być wyświetlana i analizowana wszędzie i na każdym urządzeniu mobilnym.

Promocje

WIDEO

What is - Eureka Virtual Machining?

Eureka Virtual Machining 8.1

INTERFEJS

formularz kontaktowy

  Polecane

  CAMWorks

  CAMWorks

  SOLIDWORKS CAM

  SOLIDWORKS CAM

  NESTINGWorks

  NESTINGWorks

  zaufali nam

  Faq

  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

  Sprawdź