SplitWorks

SplitWorks to dodatek do SOLIDWORKS wspomagający pracę podczas projektowania różnego rodzaju form na przykład wtryskowych, rozdmuchowych, odlewniczych. Dzięki zaawansowanym technologiom program automatycznie przeprowadza klasyfikacje ścian i powierzchni detalu z uwzględnieniem pochylenia – generując rozkład na matrycę oraz stempel, a tym samym wskazując linie podziału formy. SplitWorks pozwala nawet dwukrotnie skrócić czas przygotowania formy i wprowadzenia produktu na rynek.

SplitWorks – opis rozwiązania

SplitWorks to dodatek do SOLIDWORKS wspomagający pracę podczas projektowania różnego rodzaju form np. wtryskowych, rozdmuchowych, odlewniczych. Dzięki zaawansowanym technologiom program automatycznie przeprowadza klasyfikacje ścian i powierzchni detalu z uwzględnieniem pochylenia – generując rozkład na matrycę i stempel oraz wskazując linie podziału formy. SplitWorks pozwala nawet dwukrotnie skrócić czas przygotowania formy i wprowadzenia produktu na rynek.

Narzędzia SplitWorks dostępne są po uruchomieniu dodatku na kolejnej zakładce w SOLIDWORKS lub jako odrębny pasek narzędzi. Praca rozpoczyna się od analizy zdolności formowania detalu i wyświetlenia kolorowego podglądu części wraz z utworzeniem interaktywnego drzewa „operacji”. Program kategoryzuje poszczególne powierzchnie czego efektem jest podział na matrycę, stempel oraz ściany z zerowym kątem względem wybranego kierunku otwierania formy.  Użytkownik może w łatwy sposób modyfikować i sprawdzać różne kierunki podziału poprzez zaznaczenie dowolnej płaszczyzny, płaskiej ściany lub krawędzi. Wybór optymalnego rozwiązania dla projektowanej formy jest poparty również automatycznym rozpoznaniem zmian wprowadzanych w geometrii detalu i uaktualnieniem tych danych w podglądzie graficznym.

SplitWorks pozwala na pracę na modelach tworzonych w SOLIDWORKS oraz importowanych z dowolnego programu CAD. Przykładowo obsługiwane rozszerzenia plików to IGES, STEP, PARASOLID. Przewagę nad konkurencyjnymi programami SplitWorks zyskał poprzez możliwość pracy na geometrii powierzchniowej.

Wymagania sprzętowe:

Cechy programu:

 • System Windows® 7 (64-bitowy)/10
 • 16 GB RAM (minimum)
 • Procesor Intel lub ADM
 • Automatyzacja procesu tworzenia matrycy, stempla oraz powierzchni podziału formy
 • Podgląd wielu kierunków otwierania formy
 • Wskazanie problematycznych obszarów
 • Grupowa klasyfikacja geometrii – rdzeń, matryca, rdzeń boczny, wkładka
 • Integracja z SOLIDWORKS i dynamiczna przebudowa oraz linii podziału
 • Inteligentne tworzenie nowych powierzchni

Interfejs programu

Wideo

SplitWorks

Zalety programu SplitWorks

Automatyczne narzędzia

Automatyczność działań to główna zaleta SplitWorks. Dzięki szybkiej reakcji programu w niedługim czasie otrzymujemy analizę detalu, nowe powierzchnie, dodatkowe rdzenie boczne, czy ostateczne kształty płyt formujących detal. Przyspieszenie prac również związane jest z wykryciem problematycznych obszarów.

Integracja i dynamiczna przebudowa

Spójne środowisko pracy pozwala na wykorzystanie funkcjonalności SolidWorks, a wszelkie zmiany w geometrii detalu są dynamicznie uaktualniane w zakładce SplitWorks

Wspiera pracę na elementach powierzchniowych

Projektując formy niezbędnym elementem staje się tworzenie powierzchni podziału formy, powierzchni matrycy czy stempla. SplitWorks posiada narzędzia do generowania automatycznie nowych powierzchni oraz rozpoznaje już zawarte w drzewie operacji SOLIDWORKS.

Neutralne rozszerzenia

SplitWorks obsługuje formaty z dowolnych programów CAD.

Wybrane funkcje programu

Podział części

Automatycznie rozróżnia powierzchnie/ściany przypisując odpowiednią domenę z 6 dostępnych typów: matryca, rdzeń, dwa kierunki, brak pochylenia, brak pochylenia – matryca, brak pochylenia – rdzeń. Generuje również folder linii podziału.

Zaślep otwory

Zamyka otwarte obszary detalu przygotowując element pod tworzenie brył formy lub rozpoznaje i podświetla miejsca, w których pomocne w tym celu będą narzędzia SOLIDWORKS.

Wyciągnięcie

W zależności od stopnia skomplikowania detalu funkcjonalność pozwala wygenerować automatycznie lub utworzyć krok po kroku powierzchnię podziału formy.

Utwórz wkładkę bryłową

Na podstawie wcześniej przygotowanych powierzchni program buduje nowe złożenie i tworzy płyty formy (rdzeń i matrycę).

Utwórz rdzeń boczny
/utwórz wewnętrzną wkładkę

Wskazując odpowiednie ściany modelu lub przygotowane szkice, program pozwala w szybki sposób zbudować rdzeń boczny w formie oraz dodać potrzebne wkładki jako odrębne części formy.

Automatyczna przebudowa

Aktualizacja danych po modyfikacji geometrii detalu dotyczy linii podziału i klasyfikacji powierzchni wraz z podglądem graficznym.

Przesuń ścianę

Pozwala na przenoszenie ścian pomiędzy grupami.

Utwórz/aktualizuj
powierzchnię

Poprzez te dwie opcje możemy tworzyć lub aktualizować powierzchnie stempla, matrycy lub rdzeni bocznych.

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Alter_logo
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej