Abaqus | SIMULIA - Program do analiz MES, cena, funkcje - SOLIDEXPERT

Abaqus to rozwiązanie z portfolio rodziny aplikacji SIMULIA firmy Dassault Systemès dedykowane do prowadzenia zaawansowanych analiz strukturalnych. Program Abaqus oferuje potężne i kompletne rozwiązania symulacyjne z wykorzystaniem metody elementów skończonych (MES) zarówno dla rutynowych, jak i wyrafinowanych problemów inżynieryjnych obejmujących szerokie spektrum zastosowań przemysłowych. W przemyśle motoryzacyjnym inżynierowie są w stanie uwzględnić pełne obciążenia pojazdu, drgania dynamiczne, systemy wieloobiektowe, uderzenia/wypadki, nieliniowe statyczne, termiczne, sprzężenia akustyczno-strukturalne przy użyciu wspólnej struktury danych modelu i zintegrowanej technologii solvera. Najlepsze w swojej klasie firmy korzystają z Abaqus, aby skonsolidować swoje procesy i narzędzia, zmniejszyć koszty i zwiększyć efektywność oraz uzyskać przewagę konkurencyjną. Zapytaj o cenę Abaqus już teraz!

O programie

Abaqus jest liderem rynku symulacji strukturalnych w technologii  liniowej i nieliniowej z wykorzystaniem metody elementów skończonych (MES). Posiada zarówno niejawne, jak i jawne techniki rozwiązywania, które się uzupełniają. Niejawna technologia rozwiązania w Abaqus jest idealna do rozwiązywania statycznych i dynamicznych zdarzeń przy niskiej prędkości, takich jak docisk uszczelnienia w złączu z uszczelką lub propagacja pęknięć w kompozytowym kadłubie samolotu. Oprócz zapewniania podstawowych i zaawansowanych możliwości symulacji liniowej, Abaqus obsługuje również ogólne zastosowanie technik analizy liniowej w przypadkach, w których odpowiedź liniowa może zależeć od wcześniejszej historii obciążeń nieliniowych, takich jak drgania maszyn wirujących lub reakcja konstrukcji budowlanych na trzęsienie ziemi. Technologia rozwiązań jawnych zastosowana przez Abaqus jest dostosowana do szybkich wydarzeń dynamicznych, takich jak testy upadkowe elektroniki użytkowej, wytrzymałość zderzeniowa samochodów i uderzenia balistyczne.

Abaqus zapewnia wszechstronne możliwości modelowania kontaktu, w tym też tworzenie interakcji między ciałami odkształcalnymi, sztywnymi i kontaktem własnym. Abaqus automatycznie wykrywa kontakt między różnymi ciałami radykalnie redukując brakujące definicje kontaktu i czas wymagany do zdefiniowania kontaktu w skomplikowanych złożeniach.

Posiada obszerną bibliotekę materiałów, takich jak metale, guma, kompozyty i polimery, które można wykorzystać do symulacji realistycznego zachowania tkanki biologicznej.

Moduły

Abaqus/CAE

Abaqus/CAE pozwala szybko i wydajnie tworzyć, edytować, monitorować, diagnozować oraz wizualizować zaawansowane symulacje. Intuicyjny interfejs integruje modelowanie, symulacje, zarządzanie zadaniami i wizualizację wyników w spójne i łatwe w użyciu środowisko.  Abaqus/CAE obsługuje znane interaktywne koncepcje inżynierskie wspomagane komputerowo oparte na operacjach, takie jak modelowanie parametryczne, operacje interaktywne i skryptowe oraz dostosowywanie GUI. Użytkownicy mogą tworzyć geometrię, importować modele CAD w celu tworzenia siatki lub integrować siatki oparte na geometrii, które nie mają powiązanej geometrii CAD.

fe-safe

fe-safe to wiodąca na świecie technologia do symulacji trwałości produktu wykorzystująca analizę MES. Jest to rozwiązanie do analizy zmęczenia, które skupia się na nowoczesnych metodach zmęczenia wieloosiowego opartych na odkształceniach. Rozwiązanie zapewnia możliwość  prowadzenia analiz dla termomechanicznego zmęczenia i pełzania, symulacji zmęczeniowej elastomerów oraz Verity® Structural Stress Method dla połączeń spawanych. fe-safe słynie z dokładności, szybkości, wszechstronnych możliwości i łatwości użytkowania.

Isight

Isight zapewnia otwarty system do integracji modeli projektowych oraz symulacyjnych utworzonych za pomocą różnych aplikacji CAD, CAE i innych w celu zautomatyzowania wykonywania setek lub tysięcy symulacji. Rozwiązanie to pozwala użytkownikom zaoszczędzić czas i ulepszać swoje produkty, optymalizując je pod kątem wskaźników wydajności lub kosztów za pomocą metod statystycznych, takich jak Design of Experiments (DOE) lub Design for Six Sigma. Isight łączy interdyscyplinarne modele i aplikacje w procesie symulacji, automatyzuje ich wykonanie, bada powstałą przestrzeń projektową i identyfikuje optymalne parametry projektowe w oparciu o wymagane ograniczenia.

Tosca

Tosca zapewnia dedykowane, szybkie i wydajne rozwiązania optymalizacji strukturalnej i przepływowej oparte na symulacjach metodą elementów skończonych (MES) i dynamiki płynów (CFD). Optymalizacja struktury dostarcza potężne rozwiązania optymalizacyjne do projektowania lekkich, sztywnych i trwałych części oraz zespołów w krótszych cyklach rozwojowych, w celu maksymalizacji wydajności, minimalizacji materiału i masy oraz odkrycia nowe możliwości projektowych. Optymalizacja przepływu pozwala tworzyć koncepcje projektowe oparte na optymalizacji topologii dla systemów przepływu płynów i komponentów. Pomaga osiągnąć najwyższą wydajność przepływu, jakość i efektywność ekologiczną.

Korzyści

Przez ostatnie 19 lat SOLIDEXPERT jako autoryzowany dystrybutor SOLIDWORKS wdrożył ponad 9.000 licencji CAD 3D u ponad 2.500 klientów. Liczne wyróżnienia jak Elite AE, gwarantują doskonałą obsługę, profesjonalne doradztwo oraz korzystne ceny!

 

Zalety programu Abaqus:

Zwiększenie trwałości produktów

Program pozwala na dokładne przewidywanie rzeczywistego zachowania produktu, co umożliwia firmom zwiększenie niezawodności produktu i obniżenie kosztów gwarancji.

Obniżenie kosztów

Znaczące zmniejszenie potrzeby kosztownych testów fizycznych.

Zmniejszenie ilości prototypów

Możliwość wpływania na decyzje projektowe już na wczesnym etapie procesu projektowania produktu eliminacje ilość kosztownych zmian oraz koniecznych prototypów.

Zwiększenie produktywności

Dzięki standaryzacji w ramach jednego, kompletnego programu do symulacji strukturalnych zapewniona jest zwiększona produktywność pracy inżynierów.

Wideo

Interfejs

formularz kontaktowy

  Polecane produkty

  CST Studio Suite

  CST Studio Suite

  XFlow

  XFlow

  SOLIDWORKS Simulation

  SOLIDWORKS Simulation

  zaufali nam

  Faq

  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

  Sprawdź