SOLIDWORKS CAM - opis, cena programu, licencja

SOLIDWORKS CAM jest pierwszym modułem SOLIDWORKS dedykowanym do generowania G kodów na maszyny CNC takie jak frezarki i tokarki. Jest to narzędzie do przygotowanie obróbki w środowisku SOLIDWORKS. Opiera się na interfejsie CAMWorks, najlepiej przystosowanego do SOLIDWORKS programu CAM. Dzięki zastosowaniu automatycznego rozpoznawania własności i wykorzystaniu bazy wiedzy możliwe jest pełne zautomatyzowanie działania programu, by znacznie zmniejszyć czas potrzebny na przygotowanie projektu oraz samej obróbki. Skontaktuj się z nami już teraz i sprawdź cenę licencji SOLIDWORKS CAM!

O Programie

SOLIDWORKS CAM to pierwszy moduł od Dassault Systemes służący do projektowania procesu obróbki CNC i wygenerowania na podstawie bryły kodu do maszyn. Program pojawia się w SOLIDWORKS jako kolejna zakładka. Praca odbywa się na natywnych lub importowanych plikach, które otworzy program SOLIDWORKS. Wszystkie dane obróbcze zapisywane są do pliku programu głównego. Jedno środowisko i jeden plik gwarantują, że żadne dane nie zostaną zmienione lub zagubione. Najlepsza integracja między programami CAD/CAM była jednym z kryteriów wyboru CAMWorks jako programu, na bazie którego powstanie program SOLIDWORKS CAM.

Program dostępny jest w dwóch pakietach:

 • Standard
 • Professional

Pakiet Standard jest dostępny dla wszystkich użytkowników SOLIDWORKS (niezależnie od pakietu) z aktywną subskrypcją. Umożliwia on obróbkę frezowania w 2.5 osiach (czyli otwory, kieszenie, wcięcia, planowanie, gwinty) oraz proste operacje trzyosiowe. Posiada Bazę Wiedzy z umieszczonymi przez producenta narzędziami i parametrami obróbki. Jest ona edytowalna, przez co można dostosować ją do potrzeb zakładu i zautomatyzować proces tworzenia technologii. Oprócz dostępnego dla wszystkich użytkowników z subskrypcją pakietu Standard, jest jeszcze pakiet Professional, w którym dodatkowo mamy min. do dyspozycji operacje tokarskie.

Pozostając w oknie SOLIDWORKS, możliwe jest nadawanie własności i operacji samodzielnie lub automatycznie (opierając się na Bazie Wiedzy). Następnie użytkownik sprawdza wyniki symulacji obróbki i generuje G-Kod. Wszystkie operacje można dowolnie edytować zmieniając sposoby wejścia, posuwy, ilość zbieranego materiału. W pakiecie Professional dostępny jest też moduł HSM, istotnie skracający czas pracy.

Program zawiera dużą liczbę postprocesorów do najpopularniejszych maszyn i ich sterowań przez co większość użytkowników otrzymuje G-Kod odpowiedni dla ich maszyny. Posiadacze rzadziej spotykanych modeli mogą otrzymać stworzony na zamówienie postprocesor od dystrybutora, czyli firmy SOLIDEXPERT.

Cechy programu:

 • środowisko pracy SOLIDWORKS
 • obsługa 2.5 osi oraz dodatkowe operacje 3 osiowe
 • Baza Wiedzy Technologicznej
 • tryb symulacji
 • automatyczne rozpoznawanie własności
 • generowanie G-Kodu na najpopularniejsze maszyny
 • Pełny opis: SOLIDWORKS CAM PDF

Wymagania sprzętowe:

 • System Windows® 7 (64-bitowy)/8.1/10
  (brak wsparcia pakietów Windows Home,
  szczegóły nt. wspieranych wersji systemu tutaj)
 • 16 GB RAM (minimum)
 • 13 GB wolnego miejsca na dysku
 • CPU 3.3 Ghz lub szybszy
 • Certyfikowana karta graficzna i sterowniki
 • Internet Explorer 11 lub nowszy

Korzyści

Przez ostatnie 19 lat SOLIDEXPERT jako autoryzowany dystrybutor SOLIDWORKS wdrożył ponad 9.000 licencji CAD 3D u ponad 2.500 klientów. Liczne wyróżnienia jak Elite AE, gwarantują doskonałą obsługę, profesjonalne doradztwo oraz korzystne ceny!

 

Zalety programu SOLIDWORKS CAM:

 

Integracja z SOLIDWORKS

Proces tworzenia ścieżek narzędzi odbywa się bezpośrednio na modelach CAD, bez potrzeby stosowania obarczonej ryzykiem błędów konwersji. Dodatkowo każda zmiana geometrii modelu powoduje automatyczną aktualizację ścieżek.

 

Dostępny wraz z SOLIDWORKS

W ramach subskrypcji SOLIDWORKS użytkownik ma już dostęp do wersji Standard, która pozwala na przygotowanie obróbki do 2,5 osi.

Knowledge Based Machining

Obróbka z wykorzystaniem Bazy Wiedzy, w której znajdują się ważne informacje dotyczące m.in. narzędzi, uchwytów, własności, strategii i operacji obróbczych.

Powered by CAMWORKS

To pierwszy system klasy CAM dostarczany wraz z SOLIDWORKS. Rozwiązanie wykorzystuje technologie wprost z CAMWORKS.

Pakiety

Funkcja (kliknij żeby rozwinąć)
SOLIDWORKS CAM Standard
SOLIDWORKS CAM Professional
Ogólne cechy
Rozwiń
ARW – Automatyczne rozpoznawanie własności – Otwory
ARW - Automatyczne rozpoznawanie własności – Kieszenie, Dodania
ARW - Automatyczne rozpoznawanie własności – Toczenie
TBW – Technologiczna Baza Wiedzy
Automatyczne rozpoznawanie wielu ustawień obróbczych
Indeksowanie 4tej i 5tej osi włączając mocowania kolumnowe
Sortowanie operacji
Symulacja ścieżki
Symulacja krokowa ścieżki
Tolerance Based Machining – obróbka z uwzględnieniem tolerancji (makro)
Obróbka złożeń
Konfiguracje CAMWORKS
Modele półfabrykatów i generowanie w toku obróbki
Arkusze ustawień – XML, XMLT, MDB
eDrawings Publisher
Universal Post Generator (aplikacje pomocnicze instalowane dodatkowo)
Biblioteka własności CAMWORKS (wsparcie tylko dla własności 2,5 osi)
Import/Eksport danych CAM
Biblioteka posuwów i prędkości (MES)
Własności 2,5 osi frezowanie
Rozwiń
Interaktywne tworzenie własności
Obróbka zgrubna
Konturowanie (obróbka wykańczająca)
Planowanie
Frezowanie gwintu
Nawiercanie
Wiercenie
Pogłębianie stożkowe
Pogłębianie walcowe
Rozwiercanie
Gwintowanie
Grawerowanie
Własności 3 osiowe
Rozwiń
Tworzenie własności wielopowierzchniowych
Odsunięcie obszaru
Poziom Z
Płaskie obszary
Obejmuj/Pomijaj obszary i własności
Własności toczenia
Rozwiń
Toczenie zgrubne powierzchni
Toczenie wykańczające powierzchni
Toczenie zgrubne profilu
Toczenie wykańczające profilu
Toczenie Gwintu na profilu zewnętrznym
Odcięcie
Toczenie rowka zgrubne
Toczenie rowka wykańczające
Pogłębianie zgrubne
Pogłębianie wykańczające
Nawiercanie (w osi)
Wiercenie (w osi)
Gwintowanie (w osi)
Toczenie Gwintu na profilu wewnętrznym
Dodatkowe cechy
Rozwiń
High Speed Machining
NC Editor

Licencja

Wieczysta stanowiskowa - aktywacja ręczna

Działanie

Użytkownik instaluje licencję podając numer seryjny. Podczas pierwszego uruchomienia oprogramowanie łączy się z serwerem aktywacji SOLIDWORKS i zezwala na użytkowanie licencji.

Zalety

Najlepszy dla niewielkiej liczby stanowisk. Umożliwia transfer licencji przez Internet na inny komputer. Aktywacja dokonywana jest tylko raz, później nie jest wymagany dostęp do Internetu.

Wieczysta sieciowa

Działanie

Jeden z komputerów w firmie pełni rolę serwera licencji (z systemem Windows). Po zainstalowaniu na nim oprogramowania (Menedżer Licencji Sieciowej) i podaniu numeru seryjnego następuje aktywacja puli licencji (1 sieciowy numer seryjny zawiera kilka licencji). Pula licencji jest dostępna dla wszystkich komputerów połączonych z serwerem w lokalnej sieci. Jednocześnie nie może być uruchomionych więcej aplikacji niż znajduje się licencji w puli.

Zalety

Najlepszy dla większej liczby stanowisk. Łatwe zarządzanie pulą licencji dzięki sprawnemu mechanizmowi SolidNetWork.

Wieczysta stanowiskowa - aktywacja online

Działanie

Użytkownik instaluje program na urządzeniu z dostępem do internetu. Nie ma konieczności podawania numeru licencji SOLIDWORKS, wystarczy zalogować się loginem SOLIDWORKS ID, z którym spięta jest licencja programu. Po pomyślnym zalogowaniu możemy używać program.

Zalety

Nie musimy aktywować i dezaktywować licencji. Licencja przypisana jest do SOLIDWORKS ID. Można korzystać z programu na dowolnym urządzeniu. Ustawienia SOLIDWORKS są zsynchronizowane między urządzeniami.

Czasowa stanowiskowa

Działanie

Użytkownik instaluje licencję podając numer seryjny. Podczas pierwszego uruchomienia oprogramowanie łączy się z serwerem aktywacji SOLIDWORKS i zezwala na użytkowanie licencji. Licencja działa tylko przez wybrany okres czasu. Minimalny okres wykupienia dostępu to 3 miesiące.

Zalety

Zapewnia elastyczność i możliwość wykupienia programu tylko na wybrany okres czasu. Licencja może być używana w połączeniu z licencjami wieczystymi.

Szkolenia

Zobacz wszystkie

SOLIDWORKS CAM

Celem szkolenia jest zapoznanie się z podstawową funkcjonalnością programu SOLIDWORKS CAM oraz możliwościami tworzenia technologii dla elementów zawierających własności...

Subskrypcja

Skorzystaj z dodatkowej opcji w postaci SUBSKRYPCJI – sprawdź co możesz zyskać:

Wsparcie techniczne

W okresie subskrypcji gwarantujemy wsparcie techniczne – nasze zespół certyfikowanych specjalistów i instruktorów SOLIDWORKS, pomoże Ci rozwiązać każdy problem związany z oprogramowaniem. Możesz skorzystać z rozmowy telefonicznej, maila, zgłoszenia na HelpDesku, wideokonferencji lub spotkania.

Knowledge Base

Zyskaj dostęp do obszernej biblioteki artykułów technicznych, tematów pomocy, wskazówek, makr i najlepszych praktyk – wszystko zostało dostarczone i  sprawdzone przez ekspertów SOLIDWORKS. Od teraz odpowiedzi na Twoje pytania będą zawsze w zasięgu ręki!

Uaktualnienia i rozszerzenia oprogramowania

Uzyskaj automatyczne uaktualnienia do najnowszych wersji oprogramowania SOLIDWORKS, w tym nowych wydań i dodatków Service Pack. Powiadomienie e-mailem zapewnia dostęp do najważniejszych wiadomości, zgłoszeń serwisowych i najnowszych aktualizacji oprogramowania.

Portal klienta i MySolidWorks

Miejsce, w którym można uzyskać najlepsze odpowiedzi na pytania dotyczące SOLIDWORKS – wszystko w jednym miejscu. Bądź na bieżąco, podnoś swoje umiejętności i dziel się doświadczeniem.

Bezpłatny SOLIDWORKS CAM Standard

Jedną z zalet  subskrypcji, jest to, że w jej ramach, otrzymasz licencje SOLIDWORKS CAM w wersji Standard zupełnie bezpłatnie. Pozwoli Ci to zapoznać się z tym rozwiązaniem i odkryć jego korzyści.

Bezpłatne wdrożenie

Jeśli posiadasz licencję SOLIDWORKS wraz z aktywną subskrypcją, oferujemy Ci darmowy postprocesor do jednej wybranej maszyny, wdrożenie online oraz 2h szkolenie online dla technologów dotyczące tego jak efektywnie korzystać z SOLIDWORKS CAM

Promocje

Wideo

SOLIDWORKS 2018: SOLIDWORKS CAM

SOLIDWORKS CAM - rozwiązanie CAM dla SOLIDWORKS

INTERFEJS

formularz kontaktowy

  Polecane

  SOLIDWORKS CAD 3D

  SOLIDWORKS CAD 3D

  CAMWorks

  CAMWorks

  NESTINGWorks

  NESTINGWorks

  zaufali nam

  Faq

  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

  Sprawdź