CAMWorks

CAMWorks, znany i ceniony program do cnc to pierwszy w pełni zintegrowany z SOLIDWORKS'em system CAM oraz pierwszy Gold Partner i CAM Partner SOLIDWORKS. Jako pierwsza aplikacja zaproponowała i wprowadziła tzw. Knowledge Based Machining (Obróbka z wykorzystaniem Bazy Wiedzy). Program pozwala na opracowanie i zasymulowanie pełnego procesu wykonania detalu na maszynach CNC. Dzięki zaawansowanym funkcjom rozpoznawania geometrii oraz Bazie Wiedzy proces ten jest bardzo szybki. Ze względu na modułową budowę programu, każda z Firm może skonfigurować pakiet odpowiedni dla swoich potrzeb. Skontaktuj się z nami, aby kupić licencję, poznać cenę czy uzyskać więcej informacji.

Cena
CAMWorks

Opis programu CAMWorks

CAMWorks to oprogramowanie nowej generacji, dzięki któremu w szybki i profesjonalny sposób zaprogramujemy maszyny CNC. Jest to aplikacja korzystająca z zalet interfejsu SOLIDWORKS - najpopularniejszego i najbardziej wydajnego na świecie programu do projektowania w trzech wymiarach. Proces tworzenia ścieżek narzędzi odbywa się bezpośrednio na modelach CAD, bez potrzeby stosowania obarczonej ryzykiem błędów konwersji. Dodatkowo każda zmiana geometrii modelu powoduje automatyczną aktualizację ścieżek. CAMWorks, wiądący na rynku program do cnc oferowany jest w następujących modułach:

  • Frezowanie 2.5 osi
  • Zaawansowane frezowanie 3 osie
  • Frezowanie wieloosiowe (4 i 5 osi)
  • 2 i 4-osiowe toczenie
  • Toczenie z frezowaniem
  • Zaawansowany moduł toczenia z frezowaniem
  • Drutowanie EDM
  • Wirtualna maszyna
  • Nesting
  • Obróbka HSM VoluMILL

Panel własności i operacji technologicznych CAMWorks dodawany jest wewnątrz okna SOLIDWORKS, dzięki czemu programowanie przebiega bezpośrednio na modelach stworzonych w SOLIDWORKS – CAMWorks nie posiada oddzielnego okna aplikacji. Eliminuje to czynności i ryzyko związane z przenoszeniem plików. Brak konwersji modelu oznacza brak błędów (różnic pomiędzy modelem CAD a bryłą otwartą w programie CAM).

CAMWorks wykorzystuje zaawansowane algorytmy automatycznie wyszukujące w modelu własności technologiczne (tj. kieszenie, sloty, otwory itd.) i generujące ścieżki narzędzi. Technologia ta działa także w oparciu o bryły zaimportowane z innych systemów CAD (pozbawione „historii”). Dzięki temu będziesz programować znacznie więcej w jeszcze krótszym czasie. Cały czas dostępna jest oczywiście metoda ręcznego wprowadzania parametrów obróbki.

CAMWorks oferuje możliwość przeprowadzenia komputerowej symulacji procesu obróbczego łącznie z analizą obrabianej bryły (zgodność wymiarowa z projektem CAD) i wyszukaniem ew. kolizji (trójwymiarowy model maszyny) - praktycznie działa jak sumulator tokarki, co pozwala na wiele oszczędności jeszcze w fazie projektu.

Inteligencja programu CAMWorks opiera się na prawdziwej bazie danych, zawierającej kompletne informacje o posiadanych maszynach, dostępnych narzędziach czy możliwych prędkościach i posuwach. Dzięki takiemu otwartemu rozwiązaniu program uczy się w jaki sposób automatycznie generować strategie obróbczą dla konkretnego detalu. W przyszłości wiedza ta może być wielokrotnie wykorzystana (duża oszczędność czasu).

Interfejs programu CAMWorks

Interfejs CAMWorks
Znajome środowisko

Znajome środowisko

Pracując w CAMWorks pozostajesz w środowisku SOLIDWORKS, korzystasz z danych technologicznych w pliku SOLIDWORKS oraz pozostałych zalet znanego Ci CAD'a.

Symulacje

Symulacje

Za pomocą dostepnego w programie Menedżera Symulacji zbadasz ruch narzędzia, możliwe kolizje oraz zwizualizujesz obrobiony detal.  

Trzy zakładki

Trzy zakładki

CAMWorks to rozwiązanie CAM osadzone w środowisku SOLIDWORKS. Wystarczy, że przeklikasz się pomiędzy zakładkami tj.: drzewo własności, lista operacji czy lista narzędzi.  

Pakiety CAMWorks

FunkcjaCAMWorks StandardCAMWorks ProfessionalCAMWorks Premium

Funkcje CAMWorks

Moduły CAMWorks

Frezowanie 2,5 osi

Moduł frezowania 2,5 osi pozwala na automatyczne rozpoznawanie własności tj. planowanie, obróbka zgrubna oraz jej strategie, obróbka konturowaniem, operacje wiertarskie oraz gwintowanie. Korzystając z tego modułu możemy uwzględnić obróbki resztek, ustawienia HSM. Mamy zapewnione pełne powiązanie technologii z modelem. Zmiana geometrii = aktualizacja technologii, dodatkowo wszystkie dane przechowywane są w pliku SOLIDWORKS. Moduł 2,5 osi frezowania dostarcza również funkcję indeksowania 4 i 5-tej osi. Możemy go wykorzystać w module części jak i również złożeń SOLIDWORKS.


Frezowanie 3 osie

Frezowanie 3 osie

Decydując się na moduł frezowania w 3 osiach otrzymujemy bogaty wybór operacji i ustawień tworzonych ścieżek. Możemy wybierać spośród operacji typowo zgrubnej obróbki jak np. odsunięty obszar czy też wykańczającej jak rzutowanie wzoru lub poziom Z. W zależności od rodzaju obrabianej powierzchni czy to wklęsłej czy wypukłej, o większym stopniu skomplikowania czy też mniejszym, możemy wybierać z wielu typów operacji oraz ustawień ich odpowiednich parametrów, które dadzą w efekcie ścieżkę zgodną z naszymi oczekiwaniami. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom programistycznym jakim jest menedżer procesów, czas generowania bardzo skomplikowanych ścieżek można wykorzystać na inne czynności związane z definiowaniem technologii. W praktyce ścieżki liczone są w tle, podczas gdy dalej możemy pracować w programie.


Frezowanie wieloosiowe

Frezowanie wieloosiowe

Moduł frezowania wieloosiowego dedykowany jest do zagadnień obróbki frezowaniem wymagających większej niż trzy osi numerycznych. Ścieżki utworzone w tym module pozwalają uzyskać skomplikowane powierzchnie szybciej i dokładniej, często takie, które nie są możliwe do uzyskania w module 3-osiowym. Można by tutaj wymienić elementy typu łopatki wirnika, dla których znajdziemy specjalne ustawienia w CAMWorksie, obróbki głębokich gniazd pod kątem, wycięć nawiniętych na wałku, wszelkie tematy, w których zależy nam na odpowiednim prowadzeniu narzędzia w zależności od obrabianej powierzchni (punkt styku narzędzia, nachylenia narzędzia), moduł wieloosiowy będzie odpowiednim wyborem.


Frezowanie z toczeniem

Toczenie | Frezowanie z toczeniem

Frezowanie z toczeniem to moduł dedykowany dla tokarek, tokarek z opcją frezowania i ogólnie maszyn wielozadaniowych obróbki skrawaniem. Dzięki niemu jesteśmy w stanie przygotować program na tokarkę z opcją frezowania, uwzględniając dodatkowe funkcje jak uruchomienie podajnika pręta, przechwyt detalu (pod-wrzeciono), dosunięcie konika itd. W pewnym stopniu moduł pozwala nam na otrzymanie programu w postaci zapisu cyklem. Taka forma zapisu ułatwia pracę operatorowi i usprawnia komunikację z maszyną. Dodatkowym usprawnieniem dla technologa będzie moduł pozwalający rozpoznać toczony profil, dzięki czemu skróci się czas definiowania programu.


Wycinanie EDM

Wycinanie EDM

Moduł elektrodrążenia EDM został zaprojektowany i rozwinięty z myślą o maszynach dwu i czteroosiowych. Za pomocą tego modułu jesteśmy w stanie automatycznie przygotować ścieżkę drutu oraz wygenerować poprawny G kod na odpowiednią maszynę. Moduł zapewnia też automatyczne rozpoznanie elementów do wycięcia w zakresie dwóch osi, a w przypadku czteroosiowych zagadnień automatycznie synchronizuje krzywe. Do pracy tego modułu wystarczy nam dowolna geometria, nie jest wymagana historia operacji.


Obróbka VoluMILL

Obróbka HSM VoluMILL

Moduł VoluMILL pozwoli Ci na generowania wydajnych programów obróbki w zakresie 2,5 osi frezowania oraz w zakresie obróbki powierzchni 3D. Korzystając z obróbki HSM w technologii VoluMILL zredukujesz czasu obróbki nawet do 80%, znacząco zmniejszysz zużycie narzędzia (5-cio krotnie dłuższa praca), zapewnisz optymalne przejścia bez zbędnych, gwałtownych zmian kierunku ruchu narzędzia. Posuwy i prędkości będą automatycznie zmieniane w trakcie pracy narzędzia. Moduł najlepiej sprawdza się w tematach, gdzie w krótkim czasie konieczne jest zebranie dużej objętości materiału.


Wirtualna maszyna

Wirtualna maszyna

CAMWorks został wyposażony w realistyczny symulator kodu NC, oparty o rozwiązanie Eureca włoskiej firmy Roboris. Symulator pozwala na bardzo precyzyjną weryfikację kodu NC oraz jego optymalizację. Możemy uwzględnić kompensację/zużycie narzędzia. W trakcie symulacji mamy możliwość edycji symulowanego kodu, tym samym wyeliminowanie błędów, które skutkowałyby kolizją na maszynie. Rozwiązanie dostępne jest w trzech pakietach i obsługuje wielozadaniowe obrabiarki (np.: dwuwrzecionowe tokarki, frezarko-tokarki z wieloosiowymi głowicami).


Nesting

Nesting

Producent - firma Geometric wyposażył swoich Klientów w rozwiązanie pozwalające na optymalne zagnieżdżenie elementu na obszarze wybranego arkusza np. blachy. Moduł wykorzystuje gotowy element przygotowany w SOLIDWORKS oraz złożenie, w którym prezentowane jest optymalne ułożenie elementu. Narzędzie jest w pełni automatyczne, wystarczy wybrać detal, określić niezbędne parametry, np. ilość i włączyć solver. Wyniki można zapisać do pliku DWG/DXF.


Nowości CAMWorks 2016

Galeria programu CAMWorks

© 2015 SOLIDEXPERT Sp. z o.o., ul. G. Zapolskiej 44, 30-126 Kraków, NIP: PL6772380230, REGON: 123060159 | TEL: +48 12 626 06 00, FAX: +48 12 626 00 92