NESTINGWorks

NESTINGWorks (poprzednia nazwa CAMWorks Nesting) jest dodatkowym modułem do SOLIDWORKS służącym do zoptymalizowania ułożenia elementów wycinanych na arkuszu materiału (nesting cnc), tak by zmieścić ich jak najwięcej. Może być wykorzystywany do wytwarzania części z metali, drewna i kompozytów. Dodatek ten jest bardzo łatwy w nauce i obsłudze. Rozmieszczenie elementów odbywa się automatycznie, z wybranymi przez nas parametrami. Wyniki zapisać można jako złożenie rozmieszczonych na arkuszu elementów, jak również bezpośrednio do pliku DXF. Program NESTINGWorks pozwoli zaoszczędzić Ci materiał, co obniża znacząco koszty operacji związanych z CNC.

NESTINGWorks – opis rozwiązania

NESTINGWorks (poprzednia nazwa CAMWorks Nesting) jest produktem firmy HCL, która jest pierwszym GOLD Partnerem SOLIDWORKS’a. Moduł pojawia się w SOLIDWORKS jako dodatkowa zakładka i jest z nim w pełni zintegrowany. Rozkładać można każdą część, która jest stworzona w SOLIDWORKS lub da się w nim otworzyć (czyli również format STEP). Program korzysta z interfejsu SOLIDWORKS więc nie ma żadnego problemu w przechodzeniu między zmianą geometrii części, a oknem Nestingu. Dzięki dodatkowi jesteśmy w stanie ograniczyć straty materiału, np. przy wycinaniu z blachy, tak, by na wybranej przez nas powierzchni, zmieścić jak najwięcej elementów (lub tyle ile założyliśmy). Na arkuszu układać możemy (tzw. cnc nesting) pojedyncze części lub zbiory elementów o tych samych własnościach. Gdy obsługujemy całe złożenia, części są grupowane według materiału i jego grubości.

Dodatek jest bardzo łatwy w obsłudze i intuicyjny. Nauka programu nie zajmuje dużo czasu. Wszystkie parametry rozmieszczenia można ustawić w jednym oknie. Dotyczą one nie tylko ilości elementów, odstępów między nimi czy wartości zaczytywanych z części (jak materiał), ale również wzajemnego ułożenia i dopasowania arkuszy. Istnieje możliwość tworzenia własnych, domyślnych rozmiarów blach (które często używamy) podając ich rozmiary lub tworząc plik DWG. To ostatnie rozwiązanie sprawdza się przy nietypowych kształtach arkuszy.

Możemy wybrać rozmieszczanie szybkie lub optymalne, które choć zajmuje dużo więcej czasu, to daje jeszcze lepsze rezultaty oszczędności materiału. Gdy konieczne jest dodatnie kilku arkuszy, program sam wie, który element rozłożyć na odpowiedniej powierzchni. Wyniki otrzymujemy jako złożenie w SOLIDWORKS i jako plik DWG.

Elementy gięte są rozkładane automatycznie. Dodatkowo, gdy takie elementy mamy importowane z innych systemów CAD, po jednym kliknięciu nastąpi ich rozłożenie. W obydwu przypadkach mamy możliwość interaktywnego rozkładania, by dopasować blachę do naszych potrzeb. Program może obsługiwać maszyny z wieloma głowicami i dopasowywać do nich rozłożenie elementów. NESTINGWorks może być zintegrowany z CAMWorks, SOLIDWORKS CAM, by generować ścieżki narzędzia.

Wymagania systemowe:

Cechy programu:

 • System Windows 7 (64-bitowy) lub nowszy
 • SOLIDWORKS 2017 lub 2018 lub CAMWorks Solids 2017 lub 2018
 • 8 GB RAM (minimum)
 • Certyfikowana karta graficzna i sterowniki
 • Internet Explorer 11 lub nowszy
 • Produkty Microsoft: Excel i Word min. 2010
 • rozmieszczanie elementów na arkuszu
 • całkowita integracja z SOLIDWORKSEM
 • prosty i intuicyjny interfejs
 • minimalizacja strat materiału
 • rozkładanie importowanych części z innych systemów CAD
 • obsługa maszyn z kilkoma głowicami

Interfejs programu

Wideo

NESTINGWorks - optymalizuj rozkład elementów wycinanych na materiale

Nesting Solution for SOLIDWORKS

Automatic Nesting Solution for SOLIDWORKS

NESTINGWorks - optymalizuj rozkład elementów wycinanych na materiale

Nesting Solution for SOLIDWORKS

Automatic Nesting Solution for SOLIDWORKS

Zalety programu NESTINGWorks

Nesting

Program umożliwia rozmieszczenie elementów wycinanych na arkuszu materiału (nesting cnc), tak by zmieścić ich jak najwięcej zachowując zoptymalizowane rozłożenie.

Prosty interfejs

Program stworzono w taki sposób, aby jego obsługi mógł nauczyć się każdy w bardzo krótkim czasie. Szereg samouczków, wideo poradników pozwala na szybkie zapoznanie się możliwościami programu.

Integracja z SOLIDWORKS

Wszystkie narzędzia dostępne są w oknie SOLIDWORKS, dzięki czemu polecenia i funkcje programu NESTINGWorks występują na dodatkowej karcie programu.

Cena

Rozwiązanie jest bardzo przystępne cenowo, co sprawia, że bez konieczności inwestycji w drogie rozwiązania, przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na optymalizację wycinania elementów, oszczędzając przy tym cenny czas i pieniądze.

Wybrane funkcje programu

Rozmieszczanie
części i złożeń

Na wybranym przez nas rozmiarze arkusza materiału możemy rozmieścić pojedyncze części, złożenia lub grupy elementów o tej samej grubości, według wybranych parametrów.

Rozkładanie elementów

Program rozkłada części stworzone w SOLIDWORKS, dodatkowo można rozkładać elementy gięte, stworzone w innych systemach CAD. Obydwa procesy mogą odbywać się automatycznie lub interaktywnie.

Tworzenie plików DWG

Wyniki rozmieszczenia zapisać można do pliku złożenia SLDASM i rysunku DXF, a podsumowanie pokazywane jest w pliku tekstowym.

Zarządzanie odpadami

NESTINGWorks pozwala użytkownikom optymalnie zarządzać odpadami i pozostałościami po poprzednich procesach. Generując rozkroje istnieje możliwość wyznaczenia niewykorzystanego materiału, który może zostać zaczytany jako arkusz do kolejnych rozkładów.

Nesting części w części

Program umożliwia maksymalizację wykorzystania materiału poprzez dopasowanie mniejszych elementów w otwartych przestrzeniach części większych, które są tej samej grubości.

Sterowanie
kierunkiem rozkroju

W NESTINGWorks jest możliwość sterowania kierunkiem rozkładania części w zależności od wzoru (np. słoje drewna) zawartego na arkuszu.

Rodzaje licencji

Licencja stanowiskowa

Podczas uruchomienia programu podajemy parametry komputera i na tej podstawie generowany jest plik licencji.

Licencja na kluczu sprzętowym

Klucz sprzętowy znajduje się na urządzeniu, które można podłączyć do portu USB komputera. Jest zaprogramowany dla modułów oraz wersji, do których masz uprawnienia.

Licencja sieciowa

Jeden z komputerów w firmie pełni rolę serwera licencji (z systemem Windows). Po zainstalowaniu na nim oprogramowania (Menedżer Licencji Sieciowej) i podaniu numeru seryjnego następuje aktywacja puli licencji (1 sieciowy numer seryjny zawiera kilka licencji). Pula licencji jest dostępna dla wszystkich komputerów połączonych z serwerem w lokalnej sieci. Jednocześnie nie może być uruchomionych więcej aplikacji niż znajduje się licencji w puli.

Licencja czasowa

Klienci otrzymują plik licencji, który jest ważny przez wybrany okres czasu, min. 1 rok lub wielokrotność tego okresu. Licencja CAMWorks będzie aktywna tylko na tym stanowisku przez wybrany okres czasu.

zamów ofertę

Subskrypcja

Skorzystaj z dodatkowej opcji w postaci SUBSKRYPCJI – sprawdź co możesz zyskać

Aktualizacja postprocesorów

W okresie subskrypcji gwarantujemy darmową aktualizacje postprocesorów.

Uaktualnienia i rozszerzenia oprogramowania

Uzyskaj automatyczne uaktualnienia do aktualnych wersji oprogramowania NESTINGWorks, w tym nowych wydań i dodatków Service Pack. Powiadomienie e-mailem zapewnia dostęp do najważniejszych wiadomości, zgłoszeń serwisowych i najnowszych aktualizacji oprogramowania.

Pomoc techniczna

W okresie subskrypcji gwarantujemy natychmiastowe wsparcie techniczne – nasze zespół specjalistów i instruktorów NESTINGWorks, pomoże Ci rozwiązać każdy problem związany z oprogramowaniem. Możesz skorzystać z rozmowy telefonicznej, maila, zgłoszenia na HelpDesku, wideokonferencji lub spotkania.

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Alter_logo
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej