3DEXPERIENCE SOLIDWORKS - SOLIDWOKRS CAD, bezpieczne zarządzanie danymi PDM i profesjonalne zarządzanie zadaniami na jednej Platformie 3DEXPERIENCE - SOLIDEXPERT

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS

SOLIDWOKRS CAD, bezpieczne zarządzanie danymi PDM
i profesjonalne zarządzanie zadaniami na jednej
Platformie 3DEXPERIENCE

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS - Kompleksowe rozwiązanie dla Twojego działu projektowego

Projektuj i współpracuj w chmurze

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS to kompleksowe rozwiązanie wykorzystywane przez działy projektowe

 

Dzięki 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS otrzymujesz wiodące w branży oprogramowanie SOLIDWORKS w pełni zintegrowane z Platformą 3DEXPERIENCE, w tym zarządzanie danymi produktu PDM i zarządzanie zadaniami dla lepszej pracy zespołowej.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS oferuje kompletny zestaw rozwiązań. Zawierają one wszystko, czego potrzebujesz do realizacji swoich pomysłów, w tym narzędzia do projektowania i inżynierii, symulacji, zarządzania danymi produktu i zarządzania projektami, zapewniając płynną współpracę w chmurze.

Odtwórz wideo

Wybierz pakiet 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS

Otrzymujesz różnorodne rozwiązania do projektowania, symulacji i współpracy w całym procesie rozwoju produktu

Porównaj pakiety i funkcje
3DEXPERIENCE SOLIDWORKS

Nasze pakiety 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS oferują intuicyjny, solidny zestaw funkcji do projektowania 3D, symulacji, zarządzania danymi i nie tylko

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Standard

NAJPOPULARNIEJSZY

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Professional

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium

PROJEKTOWANIE 3D CAD

Modelowanie części i złożeń

Obsługa wszystkich aspektów modelowania części i złożeń oraz przekształcanie pomysłów i koncepcji w wirtualne modele 3D.

Projektowanie 2D

Tworzenie produkcyjnych wersji rysunków 2D, które są zawsze aktualne i czytelnie przedstawiają sposób produkcji i montażu projektów.

Narzędzia zwiększające wydajność

Narzędzia zwiększające wydajność Łatwe analizowanie, porównywanie i sprawdzanie projektów oraz tworzenie dotyczących ich raportów.

Wielokrotne wykorzystywanie projektów i automatyzacja

Uproszczenie ponownego użycia istniejących danych projektowych z wykorzystaniem narzędzi do wyszukiwania, automatyzacji i konfiguracji, które pomagają przyspieszać tworzenie nowych projektów.

Wykrywanie przenikania

Przed uruchomieniem produkcji należy sprawdzić w trybie 2D i 3D, czy części i złożenia pasują do siebie, dają się zmontować i działają prawidłowo.

Kontrola technologiczności

Kontrola projektów pod kątem pochyleń, podcięć, grubości i wyrównania otworów na wczesnym etapie procesu opracowywania w celu eliminacji problemów przy uruchamianiu produkcji.

Zaawansowany import/eksport plików CAD

Konwersja przychodzących danych CAD do formatu SOLIDWORKS 3D CAD i eksport danych SOLIDWORKS do innych aplikacji CAD przy użyciu ponad 30 konwerterów plików.

Xtended Reality (XR) Exporter

Eksportowanie danych CAD na potrzeby prezentacji przy użyciu technologii AR, VR i w Internecie, przy zachowaniu geometrii, wyglądu, analiz ruchu, stanów wyświetlania itd.

Sprawdzanie zgodności ze standardami CAD (Design Checker)

Określanie standardów projektowych i sprawdzanie rysunków (lub modeli) pod kątem zgodności w celu tworzenia jednolitych projektów i dokumentacji.

Automatyczna analiza stosów tolerancji (TolAnalyst™)

Automatyczne sprawdzanie wpływu tolerancji na części i złożenia w celu zapewnienia odpowiedniego dopasowania komponentów, a także weryfikacja schematów tolerancji przed wdrożeniem do produkcji.

Projektowanie pod kątem optymalizacji kosztów
(SOLIDWORKS Costing)

Ciągła kontrola projektów pod kątem założeń budżetowych przy użyciu narzędzi do automatycznego szacowania kosztów, które są w pełni zintegrowane z rozwiązaniem 3D CAD.

Inżynieria odwrotna (ScanTo3D)

Odtwarzanie projektów z możliwością importowania, edycji, recenzowania i tworzenia geometrii brył na podstawie zeskanowanych danych chmury punktów i siatki.

Zaawansowane renderowanie fotorealistyczne

Łatwe tworzenie obrazów o jakości fotograficznej na podstawie modeli 3D na wczesnym etapie procesu projektowania w celu uzyskania informacji zwrotnych i podejmowania świadomych decyzji dotyczących projektu.

Zaawansowane spłaszczanie powierzchni

Spłaszczanie złożonych, nierozwijalnych powierzchni, które zwykle występują w produktach wykonanych z materiałów włókienniczych, takich jak odzież, lub z cienkiej blachy, takich jak metalowe wytłoczki.

Wyznaczanie trasy instalacji z rur grubo- i cienkościennych

Uproszczenie projektowania i tworzenia dokumentacji rur grubo- i cienkościennych dla szerokiej gamy systemów i zastosowań, w tym maszyn, systemów skidowych i instalacji rurowych w zakładach przetwórczych.

Wyznaczanie przebiegu kabli elektrycznych i wiązek przewodów

Szybkie dodawanie kabli, przewodów i wiązek do projektu. Tworzenie rysunku spłaszczonych kabli i wiązek 3D wraz z listami przewodów, informacjami o połączeniach i zestawieniem materiałów.

Wyznaczanie tras o przekrojach prostokątnych i innych

Wyznaczanie tras korytek i kanałów kablowych o przekrojach okrągłych i prostokątnych, przenośników, rynien do transportu materiałów oraz innych systemów.

SYMULACJE

Analiza ruchu oparta na czasie

Realistyczna wizualizacja przechodzenia produktu przez cały cykl operacyjny, pomiar sił i obciążeń w projekcie oraz wykorzystywanie danych do prawidłowego doboru silników i zapewnienia jakości i bezpieczeństwa produktu, a także jego odpowiednich parametrów.

Liniowa analiza statyczna części i złożeń

Obliczanie naprężeń i deformacji geometrii przy użyciu analizy metodą elementów skończonych (FEA) i wykonywanie liniowej analizy naprężeń w celu określenia reakcji części i złożeń.

MODELOWANIE PARAMETRYCZNE W CHMURZE

Modelowanie parametryczne w chmurze

Tworzenie, przeglądanie i recenzowanie modeli 3D za pomocą intuicyjnego rozwiązania do modelowania parametrycznego, które bezproblemowo współpracuje z rozwiązaniem 3D CAD.

MODELOWANIE SUB-D W CHMURZE

Modelowanie Sub-D w chmurze

Szybkie i łatwe tworzenie kształtów organicznych dzięki intuicyjnemu rozwiązaniu do modelowania, które bezproblemowo współpracuje z rozwiązaniem 3D CAD.

ZARZĄDZANIE DANYMI I WSPÓŁPRACA W CHMURZE

Dostęp do danych w chmurze i funkcje zarządzania

Przechowywanie i współużytkowanie najnowszych informacji o projekcie produktu — a także funkcje dostępu i zarządzania — z centralnej, bezpiecznej lokalizacji.

Zarządzanie cyklem życia produktów w chmurze

Zarządzanie cyklem życia każdego rodzaju treści, np. plików CAD, modeli symulacji i dokumentacji, w obrębie wielu dziedzin i rozwiązań CAD. Śledzenie problemów, zmian i tras oraz zmniejszanie liczby sprzecznych wersji pochodzących od różnych współpracowników dzięki kontroli poprawek.

Współpraca w chmurze

Współpraca w czasie rzeczywistym za pomocą konfigurowalnych pulpitów nawigacyjnych, dostępu do społeczności, zarządzania zadaniami przy użyciu tablic kanban, strumieni aktywności, stałych połączeń wideo i czatów. Łatwe wyszukiwanie, wizualizowanie, przeglądanie i komentowanie plików SOLIDWORKS i innych bezpośrednio w przeglądarce.

Zarządzanie w chmurze

Monitorowanie wykorzystania licencji, zarządzanie członkami oraz przypisywanie i usuwanie licencji przy użyciu jednego pulpitu administracyjnego, co pozwala obniżyć koszty administracyjne. Łatwe zapewnianie aktualności rozwiązań i korzystanie z najnowszych ulepszeń produktów.

SZKOLENIA I POMOC TECHNICZNA

Szkolenia i pomoc techniczna

Szybkie korzystanie z materiałów szkoleniowych w Internecie, dostęp do aktywnej społeczności, a także wsparcie lokalnego dystrybutora.

Poznaj role dostępne w ofercie
3DEXPERIENCE SOLIDWORKS

Projektuj i współpracuj w chmurze

Projektowanie w chmurze
na Platformie 3DEXPERIENCE

FAQ 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS

Poznaj odpowiedzi na często zadawane pytania!

Wszystkie dane przechowywane przez SOLIDWORKS są przechowywane w chmurze , w przestrzeni współpracy na platformie 3DEXPERIENCE. Tam stają się zintegrowaną częścią procesów zarządzania danymi w chmurze. Pliki można później wyeksportować na dysk lokalny, ale główny magazyn danych znajduje się w chmurze.

Dlatego do działania 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS wymagane jest połączenie internetowe.

Nie, aplikacja SOLIDWORKS jest nadal zainstalowana na komputerze. Oznacza to, że do uruchomienia oprogramowania nadal będzie potrzebny komputer zgodny z SOLIDWORKS (obsługiwana karta graficzna, pamięć RAM itp.).

Aplikacje xDesign i xShape zawarte w różnych pakietach 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS będą działać na dowolnym urządzeniu, ale jeśli główny tok pracy projektowej działa w SOLIDWORKS, potrzebny będzie odpowiedni komputer.

No nie do końca. Większość podstawowych funkcji modelowania CAD jest taka sama jak w przypadku SOLIDWORKS na komputerze stacjonarnym, z kilkoma drobnymi zmianami w sposobie obsługi konfiguracji i części w złożeniach, co pomaga dostosować strukturę danych do sposobu działania systemu zarządzania danymi 3DEXPERIENCE.

Główną różnicą jest to, że wiele dodatkowych funkcji, do których możesz być przyzwyczajony w środowisku SOLIDWORKS, nie jest obecnie obsługiwanych. Elementy tj. produkty SimXpress i FloXpress, funkcje napisane za pomocą interfejsu API oraz uzupełniające programowy, tj.  Inspection, Electrical, Composer i Motion, nie są obecnie dostępne . Ponadto żadne produkty partnerskie nie będą działać w 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS.

Jednak dzięki 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS zyskujesz dostęp do całkiem  ekscytujących nowych technologii CAD i zarządzania danymi . Wszystkie pakiety zawierają dostęp do narzędzi zarządzania danymi 3DEXPERIENCE, a także do podstawowych funkcji platformy 3DEXPERIENCE (pulpity nawigacyjne, tworzenie społeczności). Professional i Premium obejmują również aplikacje 3DEXPERIENCE do renderowania zdjęć, projektowania przemysłowego i analizy (tylko Premium).

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS jest dostępne w trzech wersjach: Standard, Professional i Premium, które odzwierciedlają funkcjonalność oferty SOLIDWORKS na komputerach stacjonarne.

Można go wykupić w formie rocznej (lub kwartalnej) dzierżawy, która umożliwia dostęp do narzędzi 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS przez cały okres obowiązywania. Oprogramowanie jest również dostępne w modelu, który opłaca z góry wyższą opłatę za usługę podstawową i niższą opłatę abonamentową w kolejnych latach. Jest to podobne do modelu „wieczystego” licencjonowania używanego obecnie przez wielu użytkowników SOLIDWORKS, który obejmuje najpierw zakup oprogramowania, a następnie zakup rocznej subskrypcji  serwisowej. Jednak 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS jest narzędziem połączonym z chmurą, musisz mieć aktywną subskrypcję, aby korzystać z oprogramowania.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS jest dostępny tylko jako licencja „Name-User”. Dostęp do oprogramowania jest dołączany do adresu e-mail każdego użytkownika. Licencjonowanie sieciowe nie jest możliwe.

Istnieją ścieżki migracji dla istniejących użytkowników SOLIDWORKS, aby przejść do 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS, ale dla większości dzisiejszych użytkowników prawdopodobnie nie jest to realistyczna propozycja.

Jeśli jednak jesteś zainteresowany skorzystaniem z połączenia SOLIDWORKS i przejściem na zarządzanie danymi w chmurze, rola Collaborative Designer for SOLIDWORKS zapewnia  użytkownikom wszystkie możliwości zarządzania danymi w chmurze platformy 3DEXPERIENCE. To świetny sposób na przechowywanie i zarządzanie danymi.

W tej chwili firma, która chce używać do projektowania kombinacji 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS i SOLIDWORKS na komputerze stacjonarnym, nie jest zalecana.

Jeśli masz rozproszone zespoły projektowe i zmagasz się z PDM, aby połączyć się z centralnym serwerem, narzędzia do zarządzania danymi 3DEXPERIENCE mogą być opcją do rozważenia.

Natomiast zachęcą do kontaktu w celu rozmowy i wyboru odpowiedniego rozwiązania.

Collaborative Designer for SOLIDWOKRS jest to rola, która jest dodawana do istniejącej licencji SOLIDWORKS na komputerze stacjonarnym. Dzięki niej otrzymasz dostęp do wszystkich funkcji zarządzania danymi w chmurze na platformie 3DEXPERIENCE. Nadal możesz uruchamiać oprogramowanie SOLIDWOKRS niezależnie od chmury. Oznacza to, że możesz uruchomić SOLIDWORKS bez połączenia internetowego, zapisywać pliki lokalnie (jeśli to konieczne), korzystać z licencji sieciowych oraz z dodatkowego oprogramowania, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości udostępniania danych i zarządzania za pośrednictwem chmury podczas procesu projektowania i zatwierdzania.

Poznaj pozostałe elementy Platformy 3DEXPERIENCE®

Masz pytania, chcesz przetestować platformę lub otrzymać ofertę?

Skontaktuj się z nami!

Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT Polska Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę*, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

+48 12 626 06 00

office@solidexpert.com

www.solidexpert.com