KOSTRZEWA
Case Study

Szczegóły współpracy:

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe KOSTRZEWA® zostało założone w roku 1978. Od początku firma zajmowała się produkcją urządzeń grzewczych przeznaczonych do spalania biomasy (drewna, zrębek, trocin etc.) Wieloletnie doświadczenie w konstrukcjach takich urządzeń zostało wykorzystane do zaprojektowania automatycznego kotła do spalania pelet (granulatu z trocin) w roku 2001.

Firma Kostrzewa była jedynym w tym czasie (2001 r.) polskim przedsiębiorstwem, które rozpoczęło produkcję i sprzedaż kotłów na pelety. Od tego momentu w firmie KOSTRZEWA nastąpił intensywny rozwój Działu Konstrukcyjnego, Działu Nowych Technologii oraz Działu Marketingu. Firma rozpoczęła inwestycje w specjalistyczne maszyny do produkcji, dzięki czemu zostały wprowadzone takie produkty jak Pellets Plus, Pellets Lambda Control, Pellets 100, Pellets Fuzzy Logic, Mini Bio, Maxi Bio oraz Compact Bio. Od roku 2010 oferta została poszerzona o palniki peletowe Platinum Bio. W roku 2013 zostały wprowadzone dwa kolejne urządzenia – kocioł Farmer Bio i Twin Bio. Zakres mocy produkowanych urządzeń to 10 – 300 kW. Mogą one służyć do ogrzewania zarówno budynków mieszkalnych jak i obiektów przemysłowych.

W roku 2007 firma KOSTRZEWA, jako pierwsza w Polsce, opracowała i wprowadziła do sprzedaży innowacyjną technologię spalania przy użyciu metody regulacji pracy kotła Fuzzy Logic oraz sondy lambda. Dzięki temu urządzenia stały się bardziej oszczędne i przyjazne środowisku. Jakość i funkcjonalność urządzeń została doceniona na różnych branżowych wystawach w kraju i zagranicą. Urządzenia wielokrotnie zdobywały główne nagrody.

PROJEKTOWANIE

Oprogramowanie SOLIDWORKS stanowi kompleksowe rozwiązanie do projektowania 3D, umożliwiające tworzenie, weryfikowanie, prezentację oraz zarządzanie projektami. Dzięki połączeniu zaawansowanych narzędzi do projektowania, takich jak najlepsze na rynku funkcje modelowania części, złożeń i rysunków z wbudowanymi rozwiązaniami do symulacji, kosztorysowania, renderowania, animacji oraz zarządzania danymi produktów, SOLIDWORKS pozwala łatwiej i szybciej opracowywać i udostępniać pomysły projektowe, zapewniając bardziej wydajne środowisko projektowania 3D. Od 2010 konstruktorzy w firmie Kostrzewa projektują swoje urządzenia w środowisku SOLIDWORKS. Dzięki wykorzystaniu technologi modelowania w 3D, obecne projekty powstają szybciej i dużo łatwiej, dokumentacja techniczna stała się czytelna i dokładna, a w dziele produkcji zredukowano liczbę błędów.

OBLICZENIA

SOLIDWORKS Flow Simulation to narzędzie rozszerzające możliwości programu SOLIDWORKS o obliczenia mechaniki płynów. SOLIDWORKS Flow Simulation daje nam wgląd wewnątrz projektu- w procesy, których działanie do tej pory mogliśmy jedynie przewidywać lub badać doświadczalnie. Przepływy zewnętrzne i wewnętrzne, wymiana temperatury, spadki ciśnienia i zawirowania- to wszystko oraz wiele innych zjawisk można zaobserwować i obliczyć w SOLIDWORKS Flow Simulation. Najważniejsze zalety SOLIDWORKS Flow Simulation to:

 • całkowita integracja z programem SOLIDWORKS
 • prosty i intuicyjny interfejs nie wymagający od inżyniera specjalistycznej, naukowej wiedzy
 • bardzo duże możliwości obliczeniowe oraz łatwa i przejrzysta wizualizacja wyników
 • połączenie modułów Simulation‐ wyniki badań z jednego modułu mogą być użyte w innych analizach np. MES

Dzięki SOLIDWORKS Flow Simulation oszczędzamy koszty związane z wykonywaniem rzeczywistych prototypów oraz czas potrzebny na naprawę ewentualnych błędów projektowych.

DOKUMENTACJA

Oprogramowanie SOLIDWORKS Composer jest przeznaczone do tworzenia dokumentacji użytkowej, między innymi takiej jak:

 • instrukcje obsługi
 • podręczniki serwisowe
 • animacje
 • nteraktywne prezentacje

Firma Kostrzewa jest nie tylko liderem pod względem produkcji najlepszych pieców, tworzy perfekcyjnie wykonaną dokumentację powierzoną klientowi oraz animacje, dzięki której łatwo samemu serwisować urządzenie. Do urządzeń firmy kostrzewa dołączana jest pełna dokumentacja. Ponad to klient ma możliwość pobrania instrukcji i schematów montażu wprost ze strony www. Aby ułatwić montaż oraz lepiej zaprezentować produkt, konstruktorzy przygotowują animacje wraz z opisem poszczególnych podzespołów.

ZARZĄDZANIE

Oprogramowanie SOLIDWORKS PDM Professional to proste w użyciu, całkowicie zintegrowane z Windows i SOLIDWORKS oraz skalowalne rozwiązanie, służące do zarządzania danymi projektowymi. Pozwala na synchronizowanie prac działów firmy zajmujących się opracowywaniem produktów, począwszy od etapu projektowania, poprzez przygotowanie dokumentacji dla klienta, aż na etapie produkcji kończąc. PDM Professional umożliwia także szybkie wyszukiwanie pożądanych danych projektowych oraz kontroluje wersje projektów.
Wdrożenie w Firmie Kostrzewa rozwiązania PDM Professional w znacznym stopniu usprawniło pracę zespołu projektowego. Dzięki temu konstruktorzy oraz pracownicy produkcji mogą więcej czasu poświęcić na opracowanie i wykonanie lepszych, udoskonalonych produktów dla Klienta. Porządek w danych projektowych jest ważny także z punktu widzenia obsługi serwisowej klientów firmy Kostrzewa.

Twoja firma jest zaintersowana współpracą?

Skontaktuj się z nami już teraz!

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej