SOLIDWORKS PCB

SOLIDWORKS PCB to program, rozwiązanie wyposażone w zestaw narzędzi zaprojektowanych w celu wypełnienia luki między projektami elektrycznymi i mechanicznymi. Dzięki kombinacji najlepszych technologii w projektowaniu płytek PCB, łatwego w obsłudze interfejsu i połączeniu ze środowiskiem CAD SOLIDWORKS wspomniane rozwiązanie pozwala jego użytkownikom na szybkie i łatwe projektowanie płytek PCB, które stanowią jedynie część całego procesu projektowania produktu. Korzystając z SOLIDWORKS PCB otrzymujesz potężne narzędzie do projektowania i symulacji obwodów elektronicznych PCB oraz bezpośrednią integrację ze środowiskiem SOLIDWORKS. Jeżeli interesuje Cię program do projektowania układów elektronicznych to skontaktuj się z nami już teraz dowiedz się więcej o możliwościach, cenie licencji.

Cena
solidworks pcb

Opis programu SOLIDWORKS PCB

Dzięki SOLIDWORKS PCB dane projektowe jeszcze nigdy nie były współdzielone z taką łatwością pomiędzy zespołami projektowymi. Korzystając z tego oprogramowania mamy możliwość współpracy zespołów mechaników i elektryków jednocześnie nad jednym projektem, używając powszechnych metod komunikacji. Pracę w programie uprzyjemnia łatwość poruszania się między środowiskiem ECAD (Electrical-CAD) i MCAD (Mechanical-CAD), ze świadomością że Twoje dane projektowe zarządzane są przez potężne narzędzia do synchronizacji i współpracy.

Program do projektowania i symulacji obwodów elektronicznych SOLIDWORKS PCB to doskonałe narzędzie do integrowania projektów mechanicznych i elektrycznych, skupiające się na części elektrycznej w programie SOLIDWORKS PCB, równolegle prowadząc pracę nad dalszą częścią projektu w CAD’dzie. Organizacja pracy zawsze będzie miała charakter oddzielny, ale w pełni zsynchronizowany, używając przy tym w pełni produktywnych narzędzi.

W pracy nad projektem najważniejsza jest szybkość i łatwość jego utworzenia. Krótki czas wprowadzenia produktu na rynek wymaga narzędzia do tworzenia PCB (płytek drukowanych), które będzie zdolne do kompleksowego tworzenia projektów - od schematu do ostatecznej formy. SOLIDWORKS PCB zawiera w sobie najnowsze technologie projektowe oraz 25 lat doświadczenia ekspertów z firmy ALTIUM w dziedzinie projektowania płytek drukowanych. Dzięki temu projektowanie układów elektronicznych w programie staje się efektywniejsze.

Ulepszone środowisko SOLIDWORKS PCB do tworzenia schematów daje nam narzędzia, dzięki którym projekt budzi się do życia. Dzięki dostępowi do aktualizowanych bibliotek i sprawdzaniu poprawności projektów, projekty powstają szybko oraz z dużą łatwością.

Zarówno narzędzie do tworzenia schematów jak i edytor PCB są zintegrowane w jednym programie SOLIDWORKS PCB. W mgnieniu oka schemat przechodzi w opracowanie graficzne płytki drukowanej, pozostając w jednym w pełni produktywnym środowisku projektowym.

Aby osiągnąć najwyższy poziom w projektowaniu płytek PCB niezbędnym jest posiadanie wielu potężnych funkcjonalności. SOLIDWORKS PCB ma wszystko co jest potrzebne do stawienia czoła wymaganiom coraz to bardziej skomplikowanych projektów.

Interfejs programu SOLIDWORKS PCB

Interfejs SW PCB
Layout 2D

Layout 2D

Aktualizuj rozkład elementów płytki w oparciu o przygotowane schematy obwodów.

 

SOLIDWORKS PCB Connector

SOLIDWORKS PCB Connector

Integruj dane mechaniczne z systemów CAD z danymi elektrycznymi ECAD. 

Schematy obwodów

Schematy obwodów

Twórz schematy obwodów drukowanych z wykorzystaniem gotowych symboli dostępnych w bibliotece. 

Pakiety SOLIDWORKS PCB

FunkcjaSOLIDWORKS PCB StandardSOLIDWORKS PCB ProfessionalSOLIDWORKS PCB Premium

Funkcje SOLIDWORKS PCB

ecad mcad

Współpraca plików ECAD/MCAD

Serwer współpracy ECAD/MCAD pozwala połączyć modele mechaniczne SOLIDWORKS z danymi elektrycznymi.

Wsparcie formatu Parasolid

Wykorzystuj natywne pliki SOLIDWORKS Parasolid dla obudów i wizualizuj w środowisku 3D czy zaprojektowane płytki PCB zmieszczą się

Import danych materiałowych

Importuj do SOLIDWORKS projekty płytek wraz z informacjami materiałowymi dotyczącymi termiki, wibracji oraz analiz mechanicznych

Zarządzanie zmianami

Zmiany mogą być łatwo wprowadzane lub cofane pomiedzy projektami SOLIDWORKS PCB i SOLIDWORKS. Masz również możliwość podglądu historii i daty zmian.

Zarządzanie stanami cyklu życia komponentów

SOLIDWORKS PCB pozwala zarządzać stanami cyklu życia oddzielnie dla projektów ECAD i MCAD.

Integracja z MCAD

Wprowadzaj zmiany położenia, kształtu czy otworów montażowych dla płytki bezpośrednio w środowisku MCAD SOLIDWORKS, a następnie zaktualizuj wprowadzone zmiany w PCB.

Interaktywny mechanizm prowadzenia ścieżek

Maksymalizuj elastyczność routingu dzięki funkcjom szybkiego prowadzenie tras kablowych z ominięciem przeszkód.

Kompleksowe sprawdzanie reguł projektowych

Sprawdzanie reguł w czasie rzeczywistym pozwala na zapewnienie, że tworzony projekt będzie zgodny z ograniczeniami produkcyjnymi.

Hierarchiczna, wieloarkuszowa struktura projektu

Organizuj pliki produkcyjne i łatwo je aktualizuj w oparciu o zdefiniowaną strukturę projektu.

Kontrola reguł elektrycznych

Zachowaj schematy wolne od błędów dzięki dostępnemu zestawowi reguł sprawdzających prawidłowość połączeń i ustawień.

Zarządzanie biblioteką

Biblioteka szablonów schematów i komponentów jest dostępna w zasięgu ręki, dzięki czemu ponowne wykorzystanie projektu jest bardziej wydajne.

Kontrola rewizji

Zarządzaj i porównuj historię operacji oraz wprowadzone zmiany w projektach.

podgląd 3d

Generowanie podglądu 3D

Nie trać pieniędzy na kosztowne prototypy. Sprawdź czy płytka i komponenty pasują do obudowy przy pomocy potężnego silnika 3D, który pozwoli zwizualizować Twój projekt w 3D.

rysowanie par różnicowych

Jednoczesne prowadzenie par ścieżek

Jednoczesne rysowanie par ścieżek o różnych potencjałach w SOLIDWORKS PCB zapewnia zwiększenie produktywności.

przejrzysty interfejs

Przejrzysty interfejs

Łatwy interfejs pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu wydajności pracy. Dzięki wstążkom narzędziowym wszystkie polecenia potrzebne do pracy są dostępne pod ręką.

edycja pinów

Edycja pinów

Zautomatyzuj ręczną edycję pinów w projekcie. Zmieniaj i optymalizuj konfigurację pinów w ciągu kilku sekund, oszczędzając bezcenny czas pracy nad projektem.

zasady rozmieszczania części

Zasady rozmieszczania części

Synchronizuj wymagania projektowe z zasadami rozmieszczania komponentów, pozwalając na łatwe definiowanie wysokości elementów i ich pozycji na płytce drukowanej.

synchronizacja danych producentów

Synchronizacja danych producentów

Połącz budżet oraz termin końca projektu wykorzystując aktualne dane producenckich tj. cena oraz dostępności elementów.

Moduły SOLIDWORKS PCB

Nowości SOLIDWORKS PCB 2016

Galeria programu SOLIDWORKS PCB

Częste pytania: SOLIDWORKS PCB

© 2015 SOLIDEXPERT Sp. z o.o., ul. G. Zapolskiej 44, 30-126 Kraków, NIP: PL6772380230, REGON: 123060159 | TEL: +48 12 626 06 00, FAX: +48 12 626 00 92