SOLIDWORKS PCB - program do projektowania płytek pcb

SOLIDWORKS PCB to program, rozwiązanie wyposażone w zestaw narzędzi zaprojektowanych w celu wypełnienia luki między projektami elektrycznymi i mechanicznymi. Dzięki kombinacji najlepszych technologii w projektowaniu płytek PCB, łatwego w obsłudze interfejsu i połączeniu ze środowiskiem CAD SOLIDWORKS wspomniane rozwiązanie pozwala jego użytkownikom na szybkie i łatwe projektowanie płytek PCB, które stanowią jedynie część całego procesu projektowania produktu. Korzystając z SOLIDWORKS PCB otrzymujesz potężne narzędzie do projektowania i symulacji obwodów elektronicznych PCB oraz bezpośrednią integrację ze środowiskiem SOLIDWORKS. Jeżeli interesuje Cię program do projektowania układów elektronicznych to skontaktuj się z nami już teraz dowiedz się więcej o możliwościach, cenie licencji.

O Programie

Dzięki SOLIDWORKS PCB dane projektowe jeszcze nigdy nie były współdzielone z taką łatwością pomiędzy zespołami projektowymi. Korzystając z tego oprogramowania mamy możliwość współpracy zespołów mechaników i elektryków jednocześnie nad jednym projektem, używając powszechnych metod komunikacji. Pracę w programie uprzyjemnia łatwość poruszania się między środowiskiem ECAD (Electrical-CAD) i MCAD (Mechanical-CAD), ze świadomością że Twoje dane projektowe zarządzane są przez potężne narzędzia do synchronizacji i współpracy.

Program do projektowania i symulacji obwodów elektronicznych SOLIDWORKS PCB to doskonałe narzędzie do integrowania projektów mechanicznych i elektrycznych, skupiające się na części elektrycznej w programie SOLIDWORKS PCB, równolegle prowadząc pracę nad dalszą częścią projektu w CAD’dzie. Organizacja pracy zawsze będzie miała charakter oddzielny, ale w pełni zsynchronizowany, używając przy tym w pełni produktywnych narzędzi.

W pracy nad projektem najważniejsza jest szybkość i łatwość jego utworzenia. Krótki czas wprowadzenia produktu na rynek wymaga narzędzia do tworzenia PCB (płytek drukowanych), które będzie zdolne do kompleksowego tworzenia projektów – od schematu do ostatecznej formy. SOLIDWORKS PCB zawiera w sobie najnowsze technologie projektowe oraz 25 lat doświadczenia ekspertów z firmy ALTIUM w dziedzinie projektowania płytek drukowanych. Dzięki temu projektowanie układów elektronicznych w programie staje się efektywniejsze.

Ulepszone środowisko SOLIDWORKS PCB do tworzenia schematów daje nam narzędzia, dzięki którym projekt budzi się do życia. Dzięki dostępowi do aktualizowanych bibliotek i sprawdzaniu poprawności projektów, projekty powstają szybko oraz z dużą łatwością.

Zarówno narzędzie do tworzenia schematów jak i edytor PCB są zintegrowane w jednym programie SOLIDWORKS PCB. W mgnieniu oka schemat przechodzi w opracowanie graficzne płytki drukowanej, pozostając w jednym w pełni produktywnym środowisku projektowym.

Aby osiągnąć najwyższy poziom w projektowaniu płytek PCB niezbędnym jest posiadanie wielu potężnych funkcjonalności. SOLIDWORKS PCB ma wszystko co jest potrzebne do stawienia czoła wymaganiom coraz to bardziej skomplikowanych projektów.

Cechy programu:

 • Integracja z SOLIDWORKS
 • Połaczenie projektów mechanicznych z elektrycznymi ECAD/MCAD
 • Biblioteka gotowych symboli
 • Tworzenie schematów obwodów
 • Rozkładanie elementów na płytce PCB
Wymagania sprzętowe:

 • System Windows® 7 (64-bitowy)/10
  (brak wsparcia pakietów Windows Home,
  szczegóły nt. wspieranych wersji systemu tutaj)
 • 16 GB RAM (minimum)
 • 13 GB wolnego miejsca na dysku
 • CPU 3.3 Ghz lub szybszy
 • Certyfikowana karta graficzna i sterowniki
 • Internet Explorer 11 lub nowszy
 • Produkty Microsoft: Excel i Word min. 2010

Korzyści

Przez ostatnie 17 lat SOLIDEXPERT jako autoryzowany dystrybutor SOLIDWORKS wdrożył ponad 7.000 licencji CAD 3D u ponad 1.900 klientów. Liczne wyróżnienia jak Elite AE, gwarantują doskonałą obsługę, profesjonalne doradztwo oraz korzystne ceny!

 

Zalety programu SOLIDWORKS PCB:

Sprawdzone rozwiązanie

SOLIDWORKS PCB wykorzystuje technologię Altium, dzięki czemu daje szereg możliwości projektowych elementów elektronicznych, a także przejrzysty interfejs.

 

Integracja z SOLIDWORKS CAD 3D

Zmiany w projekcie płytki PCB umieszczonej w środowisku CAD są aktualizowane, ponad to użytkownik ma możliwość komentowania każdej ze zmian. Wymiana informacji jest realizowana w dwie strony.

 

Bogate biblioteki

Dzięki dostępowi do aktualizowanych bibliotek i sprawdzaniu poprawności projektów, użytkownik może w krótkim czasie oraz z precyzją tworzyć projekty.

 

Licencjonowanie

PCB jest częścią rozwiązań SOLIDWORKS, dzięki czemu użytkownik może korzystać z licencji pływających lub włączyć program do puli licencji sieciowych SOLIDWORKS

 

Funkcje

Współpraca plików ECAD/MCAD

Serwer współpracy ECAD/MCAD pozwala połączyć modele mechaniczne SOLIDWORKS z danymi elektrycznymi.

Wsparcie formatu Parasolid

Wykorzystuj natywne pliki SOLIDWORKS Parasolid dla obudów i wizualizuj w środowisku 3D czy zaprojektowane płytki PCB zmieszczą się

Import danych materiałowych

Importuj do SOLIDWORKS projekty płytek wraz z informacjami materiałowymi dotyczącymi termiki, wibracji oraz analiz mechanicznych

Zarządzanie zmianami

Zmiany mogą być łatwo wprowadzane lub cofane pomiędzy projektami SOLIDWORKS PCB i SOLIDWORKS. Masz również możliwość podglądu historii i daty zmian.

Zarządzanie stanami cyklu życia komponentów

SOLIDWORKS PCB pozwala zarządzać stanami cyklu życia oddzielnie dla projektów ECAD i MCAD.

Integracja z MCAD

Wprowadzaj zmiany położenia, kształtu czy otworów montażowych dla płytki bezpośrednio w środowisku MCAD SOLIDWORKS, a następnie zaktualizuj wprowadzone zmiany w PCB.

Interaktywny mechanizm prowadzenia ścieżek

Maksymalizuj elastyczność routingu dzięki funkcjom szybkiego prowadzenie tras kablowych z ominięciem przeszkód.

Kompleksowe sprawdzanie reguł projektowych

Sprawdzanie reguł w czasie rzeczywistym pozwala na zapewnienie, że tworzony projekt będzie zgodny z ograniczeniami produkcyjnymi.

Hierarchiczna, wieloarkuszowa struktura projektu

Organizuj pliki produkcyjne i łatwo je aktualizuj w oparciu o zdefiniowaną strukturę projektu.

Kontrola reguł elektrycznych

Zachowaj schematy wolne od błędów dzięki dostępnemu zestawowi reguł sprawdzających prawidłowość połączeń i ustawień.

Zarządzanie biblioteką

Biblioteka szablonów schematów i komponentów jest dostępna w zasięgu ręki, dzięki czemu ponowne wykorzystanie projektu jest bardziej wydajne.

Kontrola rewizji

Zarządzaj i porównuj historię operacji oraz wprowadzone zmiany w projektach.

Generowanie podglądu 3D

Nie trać pieniędzy na kosztowne prototypy. Sprawdź czy płytka i komponenty pasują do obudowy przy pomocy potężnego silnika 3D, który pozwoli zwizualizować Twój projekt w 3D.

Jednoczesne prowadzenie par ścieżek

Jednoczesne rysowanie par ścieżek o różnych potencjałach w SOLIDWORKS PCB zapewnia zwiększenie produktywności.

Przejrzysty interfejs

Łatwy interfejs pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu wydajności pracy. Dzięki wstążkom narzędziowym wszystkie polecenia potrzebne do pracy są dostępne pod ręką.

Edycja pinów

Zautomatyzuj ręczną edycję pinów w projekcie. Zmieniaj i optymalizuj konfigurację pinów w ciągu kilku sekund, oszczędzając bezcenny czas pracy nad projektem.

Zasady rozmieszczania części

Synchronizuj wymagania projektowe z zasadami rozmieszczania komponentów, pozwalając na łatwe definiowanie wysokości elementów i ich pozycji na płytce drukowanej.

Synchronizacja danych producentów

Połącz budżet oraz termin końca projektu wykorzystując aktualne dane producenckich tj. cena oraz dostępności elementów.

Licencja

Wieczysta stanowiskowa - ręczna aktywacja

Działanie

Użytkownik instaluje licencję podając numer seryjny. Podczas pierwszego uruchomienia oprogramowanie łączy się z serwerem aktywacji SOLIDWORKS i zezwala na użytkowanie licencji.

Zalety

Najlepszy dla niewielkiej liczby stanowisk. Umożliwia transfer licencji przez Internet na inny komputer. Aktywacja dokonywana jest tylko raz, później nie jest wymagany dostęp do Internetu.

Wieczysta sieciowa

Działanie

Jeden z komputerów w firmie pełni rolę serwera licencji (z systemem Windows). Po zainstalowaniu na nim oprogramowania (Menedżer Licencji Sieciowej) i podaniu numeru seryjnego następuje aktywacja puli licencji (1 sieciowy numer seryjny zawiera kilka licencji). Pula licencji jest dostępna dla wszystkich komputerów połączonych z serwerem w lokalnej sieci. Jednocześnie nie może być uruchomionych więcej aplikacji niż znajduje się licencji w puli.

Zalety

Najlepszy dla większej liczby stanowisk. Łatwe zarządzanie pulą licencji dzięki sprawnemu mechanizmowi SolidNetWork.

Wieczysta stanowiskowa - aktywacja online

Działanie

Użytkownik instaluje program na urządzeniu z dostępem do internetu. Nie ma konieczności podawania numeru licencji SOLIDWORKS, wystarczy zalogować się loginem SOLIDWORKS ID, z którym spięta jest licencja programu. Po pomyślnym zalogowaniu możemy używać program.

Zalety

Nie musimy aktywować i dezaktywować licencji. Licencja przypisana jest do SOLIDWORKS ID. Można korzystać z programu na dowolnym urządzeniu. Ustawienia SOLIDWORKS są zsynchronizowane między urządzeniami.

Szkolenia

Zobacz wszystkie

SOLIDWORKS PCB

Celem szkolenia jest wprowadzenie użytkownika w specyfikę pracy w oprogramowaniu SOLIDWORKS PCB i zapoznanie z dostępnymi narzędziami. W trakcie...

Subskrypcja

Skorzystaj z dodatkowej opcji w postaci SUBSKRYPCJI – sprawdź co możesz zyskać:

Wsparcie techniczne

W okresie subskrypcji gwarantujemy wsparcie techniczne – nasze zespół certyfikowanych specjlistów i instruktorów SOLIDWORKS, pomoże Ci rozwiązać każdy problem związany z oprogramowaniem. Możesz skorzystać z rozmowy telefonicznej, maila, zgłoszenia na HelpDesku, wideokonferencji lub spotkania.

Knowledge Base

Zyskaj dostęp do obszernej biblioteki artykułów technicznych, tematów pomocy, wskazówek, makr i najlepszych praktyk – wszystko zostało dostarczone i  sprawdzone przez ekspertów SOLIDWORKS. Od teraz odpowiedzi na Twoje pytania będą zawsze w zasięgu ręki!

Uaktualnienia i rozszerzenia oprogramowania

Uzyskaj automatyczne uaktualnienia do najnowszych wersji oprogramowania SOLIDWORKS, w tym nowych wydań i dodatków Service Pack. Powiadomienie e-mailem zapewnia dostęp do najważniejszych wiadomości, zgłoszeń serwisowych i najnowszych aktualizacji oprogramowania.

Portal klienta i MySolidWorks

Miejsce, w którym można uzyskać najlepsze odpowiedzi na pytania dotyczące SOLIDWORKS – wszystko w jednym miejscu. Bądź na bieżąco, podnoś swoje umiejętności i dziel się doświadczeniem.

Promocje

Wideo

Nowości SOLIDWORKS 2018 - SOLIDWORKS PCB

SOLIDWORKS PCB - nowe rozwiązanie

INTERFEJS

formularz kontaktowy

  Polecane

  SOLIDWORKS Electrical

  SOLIDWORKS Electrical

  SOLIDWORKS CAD 3D

  SOLIDWORKS CAD 3D

  SOLIDWORKS Simulation

  SOLIDWORKS Simulation

  zaufali nam

  Faq

  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

  Sprawdź