Engineering meetup Kraków #6

24/04/2024
„Hevre”/ Kraków
18:30
Engineering Meetup po raz kolejny zagości w Krakowie! To już 6. edycja wydarzenia dla pasjonatów inżynierii, w którym skupiamy się na merytoryce, promocji ciekawych idei oraz networkingu. WYMAGANA OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA.
Do wydarzenia
pozostało:
-
Dni
-
Godzin
-
Minut
-
Sekund

Merytorycznych prelekcji

Konkretów! Zero % spamu

Kosztów - wstęp bezpłatny

Bezpłatne piwo/napój

Dlaczego warto?

Dzielenie się wiedzą

Prelegenci są specjalistami, a często mistrzami w swojej dziedzinie - dzielenie się wiedzą to czysta satysfakcja.

Promocja ciekawych idei

Ciekawe myśli, projekty idee, które są warte propagowania - ten cel przyświeca temu cyklowi spotkań.

Spotkanie ludzi z pasją

Nie masz z kim porozmawiać na temat nowinek z branży technicznej, projektowania, wytwarzania? Tutaj spotkasz ludzi z podobną pasją.

Luźna atmosfera

Szanujmy prelegentów i ich wystąpienia, ale w przerwach zachęcamy do swobodnych rozmów!

Przyjdź i zgarnij nagrodę od 3DCONNEXION

Dla najbardziej aktywnych słuchaczy przygotowaliśmy specjalny pakiet gadżetów, a nasz meetup w Krakowie zakończymy losowaniem nagrody głównej od 3DCONNEXION którą jest myszka SPACE MOUSE WIRELESS. Nie zapomnijmy także o gadżetach ufundowanych przez SUMCAB Robotics.

Przypominamy o OBOWIĄZKOWEJ REJESTRACJI NA WYDARZENIE. Liczba uczestników jest ograniczona.

Agenda meetupu

18:30

Łukasz Siwiec

Starszy specjalista techniczny ds. 3DEXPERIENCE / CAD

Jak uzyskać certyfikacje CSWA i CSWP.

Przygotowanie do egzaminów certyfikacyjnych CSWA i CSWP wymaga zaangażowania i systematycznej pracy, ale zdobycie tych certyfikatów może znacząco zwiększyć atrakcyjność kandydata na rynku pracy w dziedzinie projektowania inżynieryjnego. Posiadając certyfikaty CSWA i CSWP, potwierdzasz swoje umiejętności w obszarze SOLIDWORKS i zyskujesz dodatkową pewność siebie jako profesjonalny użytkownik tego oprogramowania. Prelegent opowie jakimi sposobami można uzyskać cerfyfikacje.

18:55

dr. Inż. Tomasz Kosztyła

Lider Zespołu Rotor Krosno

Zastosowanie oprogramowania SOLIDWORKS do projektowania głowicy silnika spalinowego

Studenckie Koło Naukowe ROTOR działające przy Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, to grupa ludzi, których wyróżnia pasja do motoryzacji, wielka garść pracowitości i różnorodność w zespole. Od 2016 roku Rotor Krosno z pojazdem, zwanym „Piła” bierze udział w międzynarodowych zawodach motoryzacyjnych Shell Eco-marathon, których celem jest przejechanie jak najdłuższego dystansu na ekwiwalencie jednego litra paliwa, którego są też aktualnymi rekordzistami Polski w tych zawodach.

19:30

Maciej Szymula

Młodszy specjalista techniczny ds. SIM

Metody współpracy i optymalizacja czasu pracy na przykładzie budowy ramy rowerowej

W trakcie wydarzenia będziemy zgłębiać tajniki współpracy i optymalizacji jej pracy na przykładzie ramy rowerowej. Zaprezentujemy miedzy innymi poradniki i metody jak przyspieszyć pracę korzystając z platformy 3DEXPERIENCE oraz jak technologia pozwoli usprawnić i przyspieszyć codzienną prace projektanta.

20:00

Przerwa Kawowo (...Piwna)

Kwadrans przerwy, luźne rozmowy branżowe i nie tylko

20:15

Liderzy Zespołu AGH E-Moto

Studencki projekt motocykli elektrycznych

E-Moto AGH to zespół studentów Akademii Górniczo - Hutniczej, pełnych pasji do motoryzacji i rozpowszechniających wiedzę o elektromobilności! Oprócz ukazania zalety alternatywnych źródeł energii pokazują również, że możliwe jest połączenie nauki oraz dobrej zabawy. Przedstawiciele projektu zapraszają zatem na prezentację, w której opowiedzą o działalności E-Moto AGH oraz o najnowszej konstrukcji, czyli pierwszym stworzonym na AGH torowym motocyklu elektrycznym, który startował w zawodach MotoStudent 2023 w Hiszpanii.

20:45

Tomasz Jacher

Specjalista techniczny ds. CAD/CAM

Optymalizacja G-kodu na przykładzie toru wyścigowego

Optymalizacja G-kodu jest kluczowym aspektem w przemyśle obróbki metali i CNC (Computer Numerical Control), gdzie dokładność, wydajność i oszczędność czasu mają ogromne znaczenie. G-kod jest językiem programowania używanym do sterowania maszynami CNC, a jego optymalizacja może znacznie wpłynąć na efektywność produkcji i jakość wyrobów. A co wspólnego G-Code z torem wyścigowym? Tego dowiecie się już później.

21:10

Losowanie i wręczenie nagrody głównej

Każdy uczestnik będzie miał możliwość wygrania nagrody głównej: Finansowanej przez 3DCONNEXION + pakiet gadżetów

21:30

Zakończenie

Możliwość porozmawiania z prelegentami oraz uczestnikami w luźnej atmosferze

Miejsce wydarzenia

 

„Hevre” ul. Beera Meiselsa 18

31-035 Kraków

Zobacz na Google Maps
Zarejestruj się już teraz na: Engineering meetup Kraków #6
Zyskaj nową wiedzę i kontakty


    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej