Dlaczego warto?
Dzielenie się wiedzą
Prelegenci są specjalistami, a często mistrzami w swojej dziedzinie - dzielenie się wiedzą to czysta satysfakcja.
Promocja ciekawych idei
Ciekawe myśli, projekty idee, które są warte propagowania - ten cel przyświeca temu cyklowi spotkań.
Spotkanie ludzi z pasją
Nie masz z kim porozmawiać na temat nowinek z branży technicznej, projektowania, wytwarzania? Tutaj spotkasz ludzi z podobną pasją.
Luźna atmosfera
Szanujmy prelegentów i ich wystąpienia, ale w przerwach zachęcamy do swobodnych rozmów!
Przyjdź i zgarnij nagrodę od 3DCONNEXION
Dla najbardziej aktywnych słuchaczy przygotowaliśmy specjalny pakiet gadżetów, a nasz meetup w Krakowie zakończymy losowaniem nagrody głównej od 3DCONNEXION którą jest myszka SPACE MOUSE WIRELESS. Nie zapomnijmy także o gadżetach ufundowanych przez SUMCAB Robotics.
Przypominamy o OBOWIĄZKOWEJ REJESTRACJI NA WYDARZENIE. Liczba uczestników jest ograniczona.
Zobacz jak było na poprzednich edycjach!
Agenda meetupu
Łukasz Siwiec
Jak uzyskać certyfikacje CSWA i CSWP.
Przygotowanie do egzaminów certyfikacyjnych CSWA i CSWP wymaga zaangażowania i systematycznej pracy, ale zdobycie tych certyfikatów może znacząco zwiększyć atrakcyjność kandydata na rynku pracy w dziedzinie projektowania inżynieryjnego. Posiadając certyfikaty CSWA i CSWP, potwierdzasz swoje umiejętności w obszarze SOLIDWORKS i zyskujesz dodatkową pewność siebie jako profesjonalny użytkownik tego oprogramowania. Prelegent opowie jakimi sposobami można uzyskać cerfyfikacje.
dr. Inż. Tomasz Kosztyła
Zastosowanie oprogramowania SOLIDWORKS do projektowania głowicy silnika spalinowego
Studenckie Koło Naukowe ROTOR działające przy Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, to grupa ludzi, których wyróżnia pasja do motoryzacji, wielka garść pracowitości i różnorodność w zespole. Od 2016 roku Rotor Krosno z pojazdem, zwanym „Piła” bierze udział w międzynarodowych zawodach motoryzacyjnych Shell Eco-marathon, których celem jest przejechanie jak najdłuższego dystansu na ekwiwalencie jednego litra paliwa, którego są też aktualnymi rekordzistami Polski w tych zawodach.
Maciej Szymula
Metody współpracy i optymalizacja czasu pracy na przykładzie budowy ramy rowerowej
W trakcie wydarzenia będziemy zgłębiać tajniki współpracy i optymalizacji jej pracy na przykładzie ramy rowerowej. Zaprezentujemy miedzy innymi poradniki i metody jak przyspieszyć pracę korzystając z platformy 3DEXPERIENCE oraz jak technologia pozwoli usprawnić i przyspieszyć codzienną prace projektanta.
Przerwa Kawowo (...Piwna)
Studencki projekt motocykli elektrycznych
E-Moto AGH to zespół studentów Akademii Górniczo - Hutniczej, pełnych pasji do motoryzacji i rozpowszechniających wiedzę o elektromobilności! Oprócz ukazania zalety alternatywnych źródeł energii pokazują również, że możliwe jest połączenie nauki oraz dobrej zabawy. Przedstawiciele projektu zapraszają zatem na prezentację, w której opowiedzą o działalności E-Moto AGH oraz o najnowszej konstrukcji, czyli pierwszym stworzonym na AGH torowym motocyklu elektrycznym, który startował w zawodach MotoStudent 2023 w Hiszpanii.
Tomasz Jacher
Optymalizacja G-kodu na przykładzie toru wyścigowego
Optymalizacja G-kodu jest kluczowym aspektem w przemyśle obróbki metali i CNC (Computer Numerical Control), gdzie dokładność, wydajność i oszczędność czasu mają ogromne znaczenie. G-kod jest językiem programowania używanym do sterowania maszynami CNC, a jego optymalizacja może znacznie wpłynąć na efektywność produkcji i jakość wyrobów. A co wspólnego G-Code z torem wyścigowym? Tego dowiecie się już później.
Losowanie i wręczenie nagrody głównej
Zakończenie
Miejsce wydarzenia