XIX Konferencja SOLIDEXPERT 2023

08/11/2023
Klub Studio/Kraków
09:00
XIX Konferencja SOLIDEXPERT to wydarzenie przede wszystkim skupiające się na merytorycznym aspekcie wykorzystania oprogramowania i maszyn! Zobaczysz tu wiele nowości w zakresie rozwiązań CAD/CAM, a także ERP czy obróbki CNC oraz stanowisk zrobotyzowanych. Przygotowaliśmy szereg sesji tematycznych, a także świetnie miejsce na networking. Klub Studio to serce miasteczka studenckiego AGH. To miejsce w którym rodzą się pomysły połączone z pasją i energią wolnego ducha! Serdecznie zapraszamy!
Do wydarzenia
pozostało:
-
Dni
-
Godzin
-
Minut
-
Sekund

Dlaczego warto uczestniczyć?

CONTENT!

Przygotowaliśmy szereg prezentacji oraz panel tematyczny. Dowiesz się co nowego w świecie oprogramowania dla firm!

MIEJSCE SPOTKAŃ

Spotkaj się ludźmi z twojej branży, nawiąż nowe relacje biznesowe, znajdź klienta lub dostawcę. Zobaczymy się na żywo, bez Teams czy Zoom.

KOMPETENCJE

Zobacz w jakim kierunku zmierza branża, zyskaj nową wiedzę, zobacz jak działają inni. Jeżeli chcesz pochwalić się swoją pracą, daj znam znać.

ATMOSFERA

Nasze konferencje choć są w pełni profesjonalne, mają luźną atmosferę. Klub Studio to nie tylko sala konferencyjna, ale również lokalny browar!

Obejrzyj wideo zapowiedź!
Dowiedz się co przygotowaliśmy

Bilet early
Tylko do 31.08.2023

Co otrzymasz w pakiecie?

  • Udział w konferencji
  • Pakiet powitalny
  • Lunch
  • Materiały Video
250 netto PLN
Bilet regular
Od 01.09.2023

Co otrzymasz w pakiecie?

  • Udział w konferencji
  • Pakiet powitalny
  • Lunch
  • Materiały Video
350 netto PLN

Agenda wydarzenia

09:00

Krzysztof Baran

Wiceprezes zarządu ds. rozwoju w SOLIDEXPERT

Rozpoczęcie XIX Konferencji SOLIDEXPERT!

09:15

Olivier Ribet

Executive Vice President | Dassault Systemes

Jeroen Buring

Senior Director Euro Central – Customer Role Experience | Dassault Systemes

Leading the Way: Dassault Systemes Solutions in the Age of Revolution

09:30

Wojciech Kowalczyk

Kierownik ds. rozwoju obszaru CNC i robotyzacji

Jakub Bańcer

Key Account Manager w FANUC Polska

Jak zrobotyzować proces obróbki skrawaniem?

Podczas prelekcji omówmy jak zrobotyzować proces obróbki skrawaniem i jakie rozwiązania zastosować, aby aplikacja była odporna na wszystkie zmienne czynniki produkcji. Czeka na Was nie tylko teoria, ale także praktyczne wskazówki, które pomogą zrozumieć, jak zautomatyzować procesy, minimalizując ryzyko błędów.

09:55

Stefan Wysocki

Lider zespołu handlowego

Licencja wieczysta SOLIDWORKS w nowym wydaniu, czyli zmiany w licencjonowaniu i o tym co teraz się opłaca

Podczas prelekcji omówię kluczowe elementy nowego modelu licencjonowania SOLIDWORKS. Skupię się na praktycznych aspektach i pokażę, jakie konkretne zmiany zostały wprowadzone w sposobie zakupu, aktualizacji i utrzymania licencji...

Podczas prelekcji omówię kluczowe elementy nowego modelu licencjonowania SOLIDWORKS. Skupię się na praktycznych aspektach i pokażę, jakie konkretne zmiany zostały wprowadzone w sposobie zakupu, aktualizacji i utrzymania licencji. Wszystko to z perspektywy oszczędności kosztów i maksymalizacji wydajności. Zastanowimy się także jak dobrze planować inwestycje w rozwój oprogramowania SOLIDWORKS i Platformy 3DEXPERIENCE.

zobacz więcej
10:20

Krzysztof Baran

WICEPREZES ZARZĄDU DS. ROZWOJU W SOLIDEXPERT

Jak zbudować produkt i nie zwariować?

Można powiedzieć, że dzisiaj maszyny buduje się coraz łatwiej, bo mamy narzędzia jak aplikacje CAD, szereg producentów, dostępność o otwartość technologii. Ale czy na pewno tak jest? Co z ludźmi i relacjami w zespole? Co z łańcuchem dostaw? Pilnowaniem dyscypliny projektu? ...

Można powiedzieć, że dzisiaj maszyny buduje się coraz łatwiej, bo mamy narzędzia jak aplikacje CAD, szereg producentów, dostępność o otwartość technologii. Ale czy na pewno tak jest? Co z ludźmi i relacjami w zespole? Co z łańcuchem dostaw? Pilnowaniem dyscypliny projektu? Niestety budowanie nawet prostej maszyny to złożone zadanie wymagające kooperacji z wieloma partnerami, ale przede wszystkim mocnego zespołu! To historia budowy maszyny, która pochłonęła wiele czasu, a to dopiero początek….

zobacz więcej
10:40

PRZERWA KAWOWA

11:05

Thomas Maiti

EUROCENTRAL Senior Partner Sales Manager | Dassault Systèmes

The Significance of Data Organization in Design (prelekcja w języku angielskim)

Effective Data Organization is Crucial for both Small and Large-Scale Design Projects. In the land of design, whether you're working on a modest project or a massive undertaking, the importance of maintaining a well-structured data organization cannot be overstated...

Effective Data Organization is Crucial for both Small and Large-Scale Design Projects. In the land of design, whether you're working on a modest project or a massive undertaking, the importance of maintaining a well-structured data organization cannot be overstated. This practice becomes even more critical within a collaborative team setting, as it facilitates the swift and precise location, identification, classification, and retrieval of your data.

zobacz więcej
11:30

Zbigniew Alejster

Specjalista techniczny ds. CAD

Co nowego w SOLIDWORKS i 3DEXPERIENCE 2024 ?

Dowiedz się jakie innowacyjne funkcje zostaną włączone do najnowszej wersji SOLIDWORKS i 3DEXPERIENCE 2024. Podczas prezentacji przedstawię nowości, które wzbogacą proces projektowania i współpracy w 2024 roku. Nie zabraknie również miejsca na praktyczne przykłady zastosowań nowości, które zainspirują do jeszcze efektywniejszej pracy.

11:55

Adam Bator

Dyrektor generalny w SOLIDEXPERT

Jak w tydzień wdrożyć PLM i mieć porządek w dokumentacji CAD?

12:20

Tomasz Kondek

Kierownik zespołu R&D

Kastomizacja SOLIDWORKS i 3DEXPERIENCE

SOLIDWORKS jest potężnym narzędziem CAD 3D, niemniej jednak są czasami żmudne operacje, które konstruktor musi wykonywać aż do znudzenia aby osiągną zamierzony efekt. Wtedy do akcji wkraczamy my programiści SOLIDEXPERT...

SOLIDWORKS jest potężnym narzędziem CAD 3D, niemniej jednak są czasami żmudne operacje, które konstruktor musi wykonywać aż do znudzenia aby osiągną zamierzony efekt. Wtedy do akcji wkraczamy my programiści SOLIDEXPERT. Dzięki wykorzystaniu API SOLIDWORKS oraz naszej wiedzy gromadzonej od lat jesteśmy w stanie przyspieszyć Waszą pracę i oszczędzić Wasz czas i pieniądze.

zobacz więcej
12:45

Maciej Herdzina

Mechanical Engineer w ABB E-MOBILITY

Łukasz Siwiec

Starszy specjalista techniczny ds. 3DEXPERIENCE / CAD

Zarządzanie dokumentacją CAD w chmurze: Case study firmy ABB E-MOBILITY

Jak nowoczesne rozwiązania do zarządzania dokumentacją CAD w chmurze mogą przyczynić się do usprawnienia procesów projektowych, szczególnie w sytuacjach, gdy zespoły pracują w rozproszonych lokalizacjach

Jak nowoczesne rozwiązania do zarządzania dokumentacją CAD w chmurze mogą przyczynić się do usprawnienia procesów projektowych, szczególnie w sytuacjach, gdy zespoły pracują w rozproszonych lokalizacjach i wymagają błyskawicznego dostępu do danych? Odkryj, jak firma ABB osiągnęła sukces, wybierając platformę 3DEXPERIENCE i dostosowując ją do swoich potrzeb.

zobacz więcej
13:05

PRZERWA OBIADOWA

14:20

Janusz Poulakowski

Dyrektor operacyjny Klastra Obróbki Metali

Klaster Obróbki Metali – przestrzeń rozwoju i współpracy kooperacyjnej w sektorze wytwórczym

14:30

Konrad Pleban

Central Eastern Europe Workstations Lead | Dell Technologies

Moc dla nowoczesnych rozwiązań pracy: Uwolnienie mocy i produktywności dzięki stacjom roboczym Dell Precision

Nowoczesny świat pracy stawia przed nami wiele wyzwań. Aby skutecznie konkurować i osiągać sukces, potrzebujemy narzędzi, które pozwolą nam maksymalnie wykorzystać nasz potencjał. Dlatego dzisiaj skupimy się na stacjach roboczych Dell Precision, które oferują mocne rozwiązania dla profesjonalistów z różnych branż. Podczas tej prezentacji dowiemy się, jak stacje robocze Dell Precision mogą uwolnić potencjał i zwiększyć produktywność naszych zespołów.

14:55

Mateusz Kiliński

Kierownik działu ERP

Jak zrobić wdrożenie ERP w pół roku?

Czy wdrożenie systemu ERP w pół roku jest naprawdę realistycznym celem? Na tej prelekcji omówimy liczne wyzwania związane z tak szybkim wdrożeniem, takie jak niedostateczna analiza procesów, brak odpowiedniego zaangażowania zespołu...

Czy wdrożenie systemu ERP w pół roku jest naprawdę realistycznym celem? Na tej prelekcji omówimy liczne wyzwania związane z tak szybkim wdrożeniem, takie jak niedostateczna analiza procesów, brak odpowiedniego zaangażowania zespołu oraz ryzyko utraty jakości danych. Poznamy przykłady firm, które próbowały i zmagają się z konsekwencjami zbyt pośpiesznego wdrożenia.

zobacz więcej
15:20

Paweł Machura

PRODUCT SALES MANAGER W DMG MORI POLSKA

W jaki sposób zachować maksymalną precyzję obrabiarki 5 osiowej?

Nowoczesne frezarki 5 osiowe oferują bardzo wysoką precyzję i dokładność pozycjonowania. Wraz z upływem czasu komponenty maszyn ulegają zużyciu a tolerancje wykonania części są coraz trudniejsze do utrzymania. Z pomocą przychodzą systemy do kalibracji maszyn bądź wyspecjalizowany serwis.

Nowoczesne frezarki 5 osiowe oferują bardzo wysoką precyzję i dokładność pozycjonowania. Wraz z upływem czasu komponenty maszyn ulegają zużyciu a tolerancje wykonania części są coraz trudniejsze do utrzymania. Z pomocą przychodzą systemy do kalibracji maszyn bądź wyspecjalizowany serwis. A co jeśli istnieje zestaw do kalibracji maszyny który bez specjalistycznej wiedzy możemy użyć do wolumetrycznej kalibracji naszej obrabiarki. Zapraszamy na prezentację opatentowanego cyklu technologicznego VCS – Volumetric Calibration System.

zobacz więcej
15:45

Tomasz Jacher

Specjalista techniczny ds. CAD / CAM

Jak uniknąć katastrofy i zbędnych kosztów obróbki CNC? Wirtualne maszyny i wykrywanie kolizji za pomocą rozwiązań CAM

Kolizje na maszynach numerycznych to zdarzenia, które generują dużą ilość problemów oraz kosztów. Delikatne kolizje mogą skutkować uszkodzeniem narzędzi oraz wykonywanych elementów. Niesie to za sobą koszty które musimy ponieść oraz stracony czas...

Kolizje na maszynach numerycznych to zdarzenia, które generują dużą ilość problemów oraz kosztów. Delikatne kolizje mogą skutkować uszkodzeniem narzędzi oraz wykonywanych elementów. Niesie to za sobą koszty które musimy ponieść oraz stracony czas. Jeśli kolizję są bardziej poważne to również wykładniczo rosną koszty powrotu do stanu przedkolacyjnego, jeśli jest to w ogóle możliwe. Unikajmy kolizji wykorzystując oprogramowanie EUREKA.

zobacz więcej
16:10

Adrian Rec

Producent programu "Fabryki w Polsce"

Piotr Kupiec

Producent programu "Fabryki w Polsce"

Jak promować przemysł w Social Mediach? Kulisy pracy nad programem YouTube Fabryki w Polsce

Jak promować przemysł w social mediach? Kulisy pracy nad programem YouTube Fabryki w Polsce.
Twórcy kanału YouTube "Fabryki w Polsce" opowiedzą o specyfice promocji przemysłu na takich platformach jak YouTube czy LinkedIn...

Jak promować przemysł w social mediach? Kulisy pracy nad programem YouTube Fabryki w Polsce. Twórcy kanału YouTube "Fabryki w Polsce" opowiedzą o specyfice promocji przemysłu na takich platformach jak YouTube czy LinkedIn. Podpowiedzą, jak tworzyć filmy, tak aby chętnie oglądały je tysiące widzów. Nie zabraknie też praktycznych porad dotyczących budowania marki osobistej w mediach społecznościowych przy wykorzystaniu wideo.

zobacz więcej
16:30

Zakończenie i rozdanie nagród

11:20

Dominika Bugajska-Skwara

Marketing Manager

Produkty 3Dconnexion w SOLIDWORKS – wdrożenia u klientów, opinie i rekomendacje

Specjaliści SOLIDWORKS to największa grupa użytkowników produktów 3Dconnexion na świecie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ profesjonalne aplikacje potrzebują profesjonalnych narzędzi wspomagających pracę. Dzięki współpracy firm Dassault Systemes i 3Dconnexion sterownik 3DxWare obsługujący produkty 3Dconnexion oferuje najlepsze i najpełniejsze wsparcie dla SOLIDWORKS.

11:45

Anna Dziedzic

GŁÓWNY SPECJALISTA DS. EDUKACJI

Program wsparcia startupów - Jak zdobyć swoją pierwsza licencję 3DEXPERIENCE?

Program 3DEXPERIENCE dla Startupów to inicjatywa, której celem jest wspieranie realizacji innowacyjnych, ambitnych koncepcji produktów poprzez dostarczenie niezbędnych do tego narzędzi (tj. rozwiązania 3DEXPERIENCE wraz z SOLIDWORKS) oraz możliwości wzajemnego wypromowania swojego biznesu na rynku komercyjnym...

Program 3DEXPERIENCE dla Startupów to inicjatywa, której celem jest wspieranie realizacji innowacyjnych, ambitnych koncepcji produktów poprzez dostarczenie niezbędnych do tego narzędzi (tj. rozwiązania 3DEXPERIENCE wraz z SOLIDWORKS) oraz możliwości wzajemnego wypromowania swojego biznesu na rynku komercyjnym. Podczas prelekcji opowiem jakie rozwiązania oferuje program dla startupów oraz przedstawię preferencyjne warunki cenowe dla uczestników.

zobacz więcej
12:05

Jakub Gajowniczek

Lider zespołu mechaniki Łazika w AGH Space Systems

Arkadiusz Mika

Członek Zespołu Mechaniki Łazika w AGH Space Systems

Łazik Kalman: od pierwszego szkicu do zwycięstwa na Międzynarodowych Zawodach Roboczych

Projekt Łazika Kalman to skomplikowana konstrukcja robotyczna, obejmująca wiele mechanicznych elementów, takich jak manipulator o 6 stopniach swobody, moduły napędowe (które w bieżącym roku przeszły modernizację) oraz rama. Wszystkie te elementy zostały precyzyjnie zamodelowane i obliczone za pomocą Metody Elementów Skończonych...

Projekt Łazika Kalman to skomplikowana konstrukcja robotyczna, obejmująca wiele mechanicznych elementów, takich jak manipulator o 6 stopniach swobody, moduły napędowe (które w bieżącym roku przeszły modernizację) oraz rama. Wszystkie te elementy zostały precyzyjnie zamodelowane i obliczone za pomocą Metody Elementów Skończonych przy użyciu oprogramowania SOLIDWORKS. W trakcie prezentacji przedstawimy nie tylko szczegóły systemów łazika, ale także podzielimy się tym, jak członkowie AGH Space Systems przenoszą swoje wizje na model.

zobacz więcej
12:25

Will Blower

Senior Technical Specialist | DriveWorks Ltd

Introduction to Using DriveWorks to Automate your SOLIDWORKS Designs and Create 3D Sales Configurators (prelekcja w języku angielskim)

Learn how DriveWorks combines powerful SOLIDWORKS® part, assembly, and drawing automation with engaging 3D CPQ sales configurator features to enable manufacturers to implement a successful digital selling strategy, work smarter, reduce errors, and exceed customer expectations.

12:45

Simon Müller

Development Coordinator at Ingenieurgemeinschaft Klietsch GmbH

How to quickly and efficiently create advanced steel structures in SOLIDWORKS? (prelekcja w języku angielskim)

SolidSteel is a fully integrated add-in for SOLIDWORKS that covers all tasks from structural steel design to facades and roofs, and follow-up processes such as automated shop drawings, bills of materials, DXF export for sheet metal fabrication, and export of DSTV NC data.

13:05

PRZERWA OBIADOWA

14:20

Maciej Szymula

Specjalista techniczny ds. SIM

Rafał Stolarek

Specjalista techniczny ds. SIM

Praktyczne zastosowanie najważniejszych nowości SOLIDWORKS i 3DEXPERIENCE 2024

Podczas prelekcji dowiesz się jak nowe funkcje SOLIDWORKS i 3DEXPERIENCE mogą pomóc Twojej firmie w osiągnięciu wyższej efektywności i konkurencyjności na rynku. Prelekcja będzie nie tylko przedstawieniem teoretycznych aspektów nowości w oprogramowaniu, ale skupimy się na konkretnych przykładach i ich zastosowaniu w realnych projektach.

15:10

Łukasz Ogrodowczyk

Specjalista techniczny ds. CAD / CAM

DELMIA, przyszłość / innowacja oparta o wiedzę, doświadczenie oraz stabilność

DELMIA to rozwiązanie będące częścią innowacyjnej platformy 3DEXPERIENCE, które odpowiada za obszar związany z produkcją oraz wytwarzaniem. Narzędzia wchodzące w obszar DELMII pozwalają na kompleksowe obsłużenie działów produkcyjnych...

DELMIA to rozwiązanie będące częścią innowacyjnej platformy 3DEXPERIENCE, które odpowiada za obszar związany z produkcją oraz wytwarzaniem. Narzędzia wchodzące w obszar DELMII pozwalają na kompleksowe obsłużenie działów produkcyjnych. Począwszy od zarządzania poprzez tworzenie technologii a także jej symulowanie, aż do cyfrowego bliźniaka.

zobacz więcej

Prelegenci

Adam Bator

Prezes zarządu w SOLIDEXPERT

Łukasz Siwiec

Starszy specjalista techniczny ds. 3DEXPERIENCE / CAD w SOLIDEXPERT

Anna Dziedzic

Główny specjalista ds. edukacji

Wojciech Kowalczyk

Kierownik ds. rozwoju obszaru CNC i robotyzacji w SOLIDEXPERT

Stefan Wysocki

Lider zespołu handlowego

Adrian Rec

PRODUCENT PROGRAMU "FABRYKI W POLSCE"

Thomas MAITI

EUROCENTRAL SENIOR PARTNER SALES MANAGER | DASSAULT SYSTÈMES

Piotr Kupiec

PRODUCENT PROGRAMU "FABRYKI W POLSCE"

Krzysztof Baran

Wiceprezes zarządu ds. rozwoju w SOLIDEXPERT

Konrad Pleban

CENTRAL EASTERN EUROPE WORKSTATIONS LEAD | DELL TECHNOLOGIES

Paweł Machura

PRODUCT SALES MANAGER W DMG MORI POLSKA

Will Blower

Senior Technical Specialist | DriveWorks Ltd

Tomasz Jacher

Specjalista techniczny ds. CAD / CAM

Mateusz Kiliński

KIEROWNIK DZIAŁU ERP

Zbigniew Alejster

Specjalista techniczny ds. CAD

Janusz Poulakowski

DYREKTOR OPERACYJNY KLASTRA OBRÓBKI METALI

Dominika Bugajska-Skwara

Marketing Manager

Maciej Szymula

specjalista techniczny ds. SIM

Łukasz Ogrodowczyk

Specjalista techniczny ds. CAD / CAM

Rafał Stolarek

Specjalista techniczny ds. SIM

Partnerzy technologiczni

Miejsce wydarzenia

 

XIX edycja Konferencji SOLIDEXPERT odbędzie się w Klubie Studio, który znajduje się na ulicy Budryka 4 w Krakowie.

Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej to „Miasteczko Studenckie AGH„.

W okolicy obowiązuje strefa parkowania.

Zobacz na Google Maps

Klub Studio, to niemal kultowe miejsce na krakowskiej mapie obiektów kulturalnych. Posiadający ponad  50 letnią tradycję, niedawno modernizowany stanowi integralną część kampusu AGH.

Jest nowoczesnym, wielofunkcyjnym obiektem spełniającym najwyższe, światowe wymagania dotyczące produkcji widowisk scenicznych, gościł na swojej scenie, która będzie centrum naszej Konferencji SOLIDEXPERT gwiazdy najwyższego formatu z całego świata.

W ramach XIX Konferencji SOLIDEXPERT, uczestnicy będą mogli słuchać prelekcji na scenie głównej oraz dodatkowo małej scenie. Zapewniamy lunch oraz dostęp do browaru, który jest wytwarzany na miejscu.

Partnerzy medialni

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej