RoboChallenge 2023

27/09/2023
Opole
08:00
Przed nami trzecia już edycja profesjonalnych zawodów w programowaniu robotów oraz tworzenia stanowisk zrobotyzowanych RoboChallenge, na których nie może zabraknąć SOLIDEXPERT. Już 27-28 września 2023 spotkamy sie w Opolu, aby obserwować zmagania przedstawicieli firm integratorskich. Już teraz zachęcamy do udziału wszystkie firmy zainteresowane automatyzacją i robotyzacją swojej produkcji.
Do wydarzenia
pozostało:
-
Dni
-
Godzin
-
Minut
-
Sekund

Dlaczego warto wziąć udział w RoboChallenge 2023?

WIEDZA

Podczas wydarzenia zaplanowane są merytoryczne prelekcje, które przybliżą temat automatyzacji i robotyzacji produkcji od strony praktycznej.

WSPÓŁPRACA

W wydarzeniu również wezmą udział firmy zajmujące się integracją i budową stanowisk zrobotyzowanych. Jest to świetny moment do nawiązania współpracy.

WYMIANA OPINII

Jeżeli zastanawiasz się nad automatyzacją produkcji w swojej firmie, to konkurs jest idealnym miejscem do wymiany opinii na ten temat.

NETWORKING

Tegoroczna edycja konkursu ma charakter międzynarodowy. Jest to świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Zapisz się do udziału w tegorocznej edycji RoboChallenge 2023!

RoboChallenge 2023 to profesjonalne zawody w programowaniu robotów przemysłowych i budowy stanowisk zrobotyzowanych. Tegoroczna, trzecia edycja zawodów ma charakter międzynarodowy. W jednym miejscu zgromadzi niezależnych specjalistów, firmy zawodowo zajmujące się integracją robotów przemysłowych oraz przedstawicieli uczelni technicznych w Polsce. Wszystkie firmy zainteresowane automatyzacją i robotyzacją produkcji zachęcamy do udziału w wydarzeniu. RoboChallenge 2023 to idealne miejsce do wymiany opinii i nawiązania nowych współprac i kontaktów biznesowych.

Merytoryczne prelekcje

Oprócz samych zawodów w programowaniu robotów, przewidziano serię 7 merytorycznych sesji  z obszaru robotyzacji produkcji, w których nie zabraknie ciekawych case study i wdrożeń.

Certyfikaty szkoleń

Każdy z uczestników RoboChallenge otrzyma certyfikat potwierdzający ilość i zakres odbytych podczas wydarzenia szkoleń.

Spotkaj się i porozmawiaj z nami!

Podczas tego wydarzenia nie może również zabraknąć SOLIDEXPERT. Razem z firmą FANUC przygotowaliśmy stanowisko konkursowe do frezowania precyzyjnego. W trakcie zawodów będzie można również spotkać się z nami, porozmawiać oraz wysłuchać wystąpienia w ramach sesji nt. „Innowacyjności procesów” poprowadzonej podczas części konferencyjnej wydarzenia.

Jeżeli są Państwo zainteresowani tematyką robotyzacji i automatyzacji procesów produkcyjnych w swojej firmie i chcą dowiedzieć się jak możemy Państwu pomóc w osiągnięciu założonych celów biznesowych to zachęcamy do kontaktu z nami lub spotykani podczas RoboChallenge 2023.

Zapisz się do udziału

Agenda dostępna wkrótce....

8:00

Rejestracja uczestników

9:00

Rozpoczęcie pierwszego dnia zawodów

W trakcie zmagań zawodników obserwatorzy będą mogli spróbować swoich sił na poszczególnych stanowiskach. Poznać oraz konsultować działanie najnowszych systemów: bezpieczeństwa, PLC, transportowych, wymiany narzędzi, napędowych wielu innych..

10:00

Rozpoczęcie konferencji
Sesja otwierajaca – SPEED BATTLE

Formuła szybkich pytań i odpowiedzi poruszająca obszary tematyczne:
- Skuteczna i bezpieczna interakcja między robotami a ludźmi.
- Adaptacyjność i elastyczność robotów w szybkim dostosowywaniu się do nowych zadań i środowisk.
- Bezpieczeństwo jako kluczowe wyzwanie w robotyce.

- Ramy regulacyjne i etyczne związane z robotyką. - Dostosowanie rynku pracy do zmieniającej się rzeczywistości oraz przekwalifikowanie pracowników i stworzenie nowych miejsc pracy związanych z robotyką i nowymi technologiami. - Dlaczego zawód inżyniera robotyka nie cieszy się tak mocno jako praca w IT? - Obniżenie kosztów produkcji robotów oraz zwiększenie ich dostępności dla szerokiej grupy odbiorców.

zobacz więcej
11:00

Sesja 2 – Elastyczność produkcji

Współczesna produkcja stawia przed nami wyzwania, które wymagają nie tylko efektywności, lecz także elastyczności w dostosowywaniu się do dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych.

Jednak wraz korzyściami wdrożenia nowoczesnych technologii pojawiają się pytania dotyczące wpływu tych zmian na pracowników: - Czy automatyzacja procesu przezbrajania wyklucza rolę człowieka? - Czy większa elastyczność wymaga, aby pracownicy szybko przyswajali nowe umiejętności? - W jaki sposób możemy zapewnić, że postęp technologiczny nie prowadzi do utraty miejsc pracy lub deprecjacji doświadczenia zawodowego? - Przy uwzględnieniu tych aspektów, stajemy przed wyzwaniem znalezienia właściwego balansu między efektywnością a standardami, a także pomiędzy automatyzacją a ludzkim zaangażowaniem. Ostatecznie to właśnie ten balans będzie kluczowy dla osiągnięcia sukcesu w implementacji narzędzi elastyczności produkcji.

zobacz więcej
12:00

Sesja 3 – Stabilność i bezpieczeństwo procesów

Obszary tematyczne które poruszone zostaną podczas sesji:

- Po co inwestować w bezpieczny proces produkcyjny?
- Bezpieczeństwo energetyczne i informatyczne, jako podstawa stabilnego funkcjonowania procesów w firmach produkcyjnych.

- Co zrobić, jeżeli jest dużo do zrobienia a nie wiadomo od czego zacząć – jak zbudować plan bezpiecznej produkcji? - Wielkie małe kroki, czyli jak podnieść bezpieczeństwo maszynowe na produkcji? - Czy przeniesienie kontroli jakości bezpośrednio do procesu produkcyjnego, może wpływać na stabilność procesów? - Zapewnienie stabilnych warunków i powtarzalności produkcji, na przykładzie procesów spawalniczych.

zobacz więcej
13:00

Przerwa na lunch

14:30

Sesja 4 – Innowacyjność procesów

Aby uzyskać przewagę rynkową procesy produkcyjne oraz wytwarzane wyroby muszą być innowacyjne. Innowacyjność jest również często stawiana jako wymóg przy pozyskiwaniu środków z różnych funduszy na projekty inwestycyjne.

Pojawia się zatem pytanie czym jest innowacyjność i w jakich formach się może ona ujawniać w różnorodnych aspektach automatyzacji i robotyzacji procesów wytwórczych: - Jak można zdefiniować innowacyjność? - Czy innowacyjność może być powiązana z technologią „cyfrowych bliźniaków”? - Czy właściwy dobór elementów uzbrojenia maszyn i robotów w narzędzia, uchwyty obróbkowe czy chwytaki mogą podnieść innowacyjność systemu produkcyjnego i jakie są atrybuty innowacyjności określające jej zasięg oddziaływania? - Jak koncentracja operacji technologicznych i kompleksowe ich ujęcie może być bodźcem innowacyjność ? Innowacyjność jako nowatorskie zmiany wdrażane w systemie produkcyjnym musi przynosić wymierne efekty ekonomiczne. Ostatecznie to bilans nakładów poniesionych na innowację i ekonomicznych efektów jej wdrożenia, decyduje o przewadze rynkowej przedsiębiorstwa.

zobacz więcej
16:30

Zakończenie pierwszego dnia zawodów

9:00

Rozpoczęcie drugiego dnia zawodów

10:00

Rozpoczęcie konferencji
Sesja 5 – Biznesowe aspekty automatyzacji przedsiębiorstwa produkcyjnego

Wprowadzając zmiany w firmie powinniśmy być pewni, że będą one usprawnieniami firmy jako całości, a nie tylko lokalnymi zmianami. Nie każda zmiana jest usprawnieniem, ale każde usprawnienie wynika ze zmiany.

- W jaki sposób wprowadzona technologia przyczyniła się do usprawnienia firmy jako całości? - Jakie byłe ograniczenia nowa technologia wyeliminowała lub znacząco ograniczyła? - Jakie mierniki wskazują, że zmiana była opłacalna?

zobacz więcej
11:00

Sesja 6 – Logistyka wewnątrzzakładowa i organizacja procesu produkcji

Procesy logistyczne towarzyszą cyklowi produkcyjnemu w różnych formach na praktycznie każdym etapie. Regulują przepływy surowców czy stany magazynowe gotowych produktów.

worzą niewidoczny gołym okiem krwiobieg który pełni kluczową rolę dla sprawnego działania firmy i płynnego wytwarzania. Na rynku funkcjonuje szereg rozwiązań które są w tym pomocne. Czy znamy i wystarczajaco dobrze rozumiemy ich możliwosci? - Technologia AGV. Gdzie i dlaczego jesteśmy? - DIGITAL TWIN do symulowania, planowania i orkiestracji działania zautomatyzowanej intralogistyki. - Optymalizacja procesów intralogistyki przy użyciu AI. - Integracja z systemami zarządzającymi operacjami produkcyjnymi (MES / WMS / ERP). Ta wszechobecność logistyki w życiu przedsiębiorstw produkcyjnych powoduje że istotnym zadaniem jest ciągła analiza, doskonalenie i optymalizacja a docelowo minimalizowanie kosztów procesów logistycznych.

zobacz więcej
12:00

Sesja 7 – Realne potrzeby zakładu produkcyjnego w kwestii automatyzacji kluczowych procesów produkcyjnych VS. dostępne na rynku technologie.

W trakcie przygotowywania. Szczegóły wkrótce...

15:00

Zakończenie zawodów / rozdanie nagród

Weź udział w RoboChallenge 2023

Poznaj możliwości jakie niesie robotyzacja i atomatyzacja produkcji

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej