Webinar - Proces wyboru materiałów za pomocą bazy Total Materia. Zastosowanie na różnych etapach projektu inżynieryjnego. - SOLIDEXPERT

Webinar – Proces wyboru materiałów za pomocą bazy Total Materia. Zastosowanie na różnych etapach projektu inżynieryjnego.

Webinar:  Proces wyboru materiałów za pomocą bazy Total Materia. Zastosowanie na różnych etapach projektu inżynieryjnego.

Data: 19 marca Godzina: 10:00
Czas trwania: 1,5h

Dołącz do nas na informacyjną prezentację na temat bazy materiałowej Total Materia. Podczas webinaru zostanie przedstawiona najbardziej kompleksowa baza na świecie, dotycząca właściwości metali i tworzyw sztucznych. Podczas webinaru skoncentrujemy się na wyzwaniu znalezienia wiarygodnych i pełnych informacji o materiałach, w celu podjęcia najlepszych inżynieryjnych decyzji.

Podczas webinaru omówione zostaną poniższe tematy:

  • Wybór i porównanie materiałów z całego świata na podstawie kompleksowych informacji.
  • Narzędzia analizy porównawczej i selekcji pomocne przy podejmowaniu trafnych decyzji w zależności od koncepcji projektu.
  • Uzyskanie rzadkich danych eksperymentalnych do obliczeń MES / CAE, w tym właściwości naprężenie-odkształcenie , zmęczenie czy plastyczności.
  • Szybka identyfikacja materiału na podstawie wyników spektrometrii w celu weryfikacji jakości materiału i poprawy jakości wyrobów.
  • Dodatkowe dane dotyczące korozyjności, starzenia, łączenia materiałów.
  • Sprawdzenie zgodności materiałów z międzynarodowymi regulacjami REACH, RoHS, ELVs czy WEEE.

 

W celu rejestracji  proszę kliknąć poniższy przycisk.

zaufali nam