aktualności

Czym jest platforma 3DEXPERIENCE?

Przy tak wielu osobach zaangażowanych w proces projektowania, może być trudno bezpiecznie dzielić się danymi i skutecznie komunikować się z innymi członkami firmy, szczególnie gdy osoby niebędące projektantami potrzebują lub chcą mieć swój wkład w całym procesie tworzenia wyrobu. Platforma 3DEXPERIENCE rozwiązuje te problemy poprzez konsolidację wszystkich narzędzi, które zarówno projektanci, jak i nie-projektanci mogą wykorzystywać w ramach jednej platformy chmurowej.

Przy tak wielu osobach zaangażowanych w proces projektowania, może być trudno bezpiecznie dzielić się danymi i skutecznie komunikować się z innymi członkami firmy, szczególnie gdy osoby niebędące projektantami potrzebują lub chcą mieć swój wkład w całym procesie tworzenia wyrobu. Platforma 3DEXPERIENCE rozwiązuje te problemy poprzez konsolidację wszystkich narzędzi, które zarówno projektanci, jak i nie-projektanci mogą wykorzystywać w ramach jednej platformy chmurowej.

3DEXPERIENCE to platforma współpracy, w której wszyscy członkowie firmy mogą brać udział w procesie projektowania. Można ją uznać za lekki system PLM. Użytkownicy logują się na platformie swojej organizacji, aby uzyskać dostęp do swoich pulpitów nawigacyjnych i aplikacji w jednym głównym obszarze współpracy.

Jest on oparty na technologii chmurowej do natychmiastowych aktualizacji, ale może być obsługiwany lokalnie oraz w chmurach prywatnych i publicznych. 3DEXPERIENCE jest produktem Dassault Systèmes, twórcy SOLIDWORKS .

Aplikacje 3DEXPERIENCE

Platforma 3DEXPERIENCE umożliwia dostęp do wielu aplikacji, które pozwalają użytkownikom współpracować, udostępniać dane i zwiększać komfort projektowania.

Na filmie ikony w logo 3DEXPERIENCE odzwierciedlają interfejs kompasu i różne sposoby korzystania z platformy:

 • Północ | Social and Collaborative: Aplikacje społecznościowe do współpracy, do których mogą mieć dostęp użytkownicy wewnętrzni, zewnętrzni lub jedno i drugie. Dzięki tym aplikacjom użytkownik może tworzyć posty na blogach i strony wiki, wymieniać zdjęcia i filmy, dodawać komentarze, notatki, a nawet „polubić” treści opublikowane przez innych członków projektu. Pomyśl o tym jak o mini platformie społecznościowej, która zastępuje potrzebę tworzenia i archiwizacji wiadomości e-mail. (3DDrive, 3DSwym, 3DSpace i Enovia PLM)
 • Zachód | 3D Modeling: Jest to właściwie aplikacja, którą pobierasz z platformy. Po zainstalowaniu, ta aplikacja w SOLIDWORKS daje ci dostęp w ramach programu do wszystkich plików, które Ty i Twój zespół macie w chmurze. Możesz wyszukiwać, pobierać i pracować nad plikami na komputerze, a następnie zapisywać nowe wersje z powrotem w chmurze. Możesz zablokować pliki, aby upewnić się, że nikt inny nie modyfikuje tych samych plików podczas ich pracy i śledzić status pliku, aby wiedzieć, czy najnowsza wersja znajduje się na komputerze, czy w chmurze. Podobna wersja tej aplikacji jest dostępna również dla Draftsight i eDrawings. (3DPlay, SOLIDWORKS, xDesign i 3D Designer)
 • Południe | Simulation: Wykorzystaj istniejące możliwości SOLIDWORKS w zakresie symulacji w celu szybszego i bardziej ekonomicznego projektowania. Dodatkowe narzędzia obsługiwane przez 3DEXPERIENCE to np. SIMULIA Structural Simulation Engineer.
 • Wschód | Information Intelligence: łatwo twórz pulpity nawigacyjne z widżetami do użytku osobistego lub biznesowego. Przydatny do analizy zestawów danych i przekazywania informacji w całej organizacji. (3DDashboard, 3DSearch, Media Links)

Wszystkie te możliwości są dostępne w naszych przeglądarkach i są dostępne z dowolnego urządzenia z połączeniem internetowym. Mamy teraz dostęp do platformy z możliwością generowania, przechowywania i udostępniania danych podczas całego procesu opracowywania i projektowania produktu.

Chodzi o to, aby wyciągnąć firmy ze skrzynek pocztowych. Twoja treść powinna być tam, gdzie jej potrzebujesz, bez konieczności jej wyszukiwania. Wiesz, z kim chcesz się komunikować i z kim, więc nie powinno to być skomplikowane. Z platformą 3DEXPERIENCE tak nie będzie.

Korzyści z używania 3DEXPERIENCE

Przy tak wielu aplikacjach połączonych w jedną platformę, korzystanie z 3DEXPERIENCE ma wiele zalet:

 • Pozwala użytkownikom wewnętrznym i zewnętrznym na dzielenie się pomysłami,
 • Jest to rozwiązanie łatwe w użyciu dla wszystkich członków organizacji,
 • Pozwala osobom, które nie są projektantami uczestniczyć w procesie projektowania,
 • Umożliwia bezpieczne udostępnianie i przechowywanie danych,
 • Pomaga podejmować decyzje oparte na danych.

,

zapisz się na newsletter

  Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

  30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej