EDUKACJA: CAMWorks EDU - SolidExpert

CAMWorks EDU

CAMWorks to pierwszy w pełni zintegrowany z SOLIDWORKS’em system CAM oraz pierwszy Gold Partner i CAM Partner SOLIDWORKS. Jako pierwsza aplikacja zaproponowała i wprowadziła tzw. Knowledge Based Machining (Obróbka z wykorzystaniem Bazy Wiedzy). Program pozwala na opracowanie i zasymulowanie pełnego procesu wykonania detalu na maszynach CNC. Dzięki zaawansowanym funkcjom rozpoznawania geometrii oraz Bazie Wiedzy proces ten jest bardzo szybki.

PAKIETY CAMWorks EDU

BACHELOR

 • 3 osiowe frezowanie
 • Toczenie
 • Frezowanie z toczeniem
 • Wycinanie EDM

MASTER

 • 5 osi frezowania
 • Toczenie
 • Frezowanie z toczeniem
 • Wycinanie EDM

Moduły

Frezowanie 3 osie

W module tym otrzymujemy szereg operacji i ustawień tworzonych ścieżek. Do wyboru mamy operacje typowo zgrubnej obróbki tj. odsunięty obszar oraz wykańczającej jak rzutowanie wzoru lub poziom Z. Uwzględniając rodzaj obrabianej powierzchni (wklęsła, wypukła) oraz poziomu skomplikowania możemy wybierać z wielu typów operacji i ustawić ich odpowiednie parametry, które finalnie dadzą ścieżkę zgodną z oczekiwaniami.

Frezowanie wieloosiowe

Moduł frezowania wieloosiowego dedykowany jest do zagadnień obróbki frezowania wymagającego więcej niż trzy osie ciągłe. Ścieżki utworzone w tym module pozwalają uzyskać skomplikowane powierzchnie szybciej i dokładniej, często takie, które nie są możliwe do uzyskania w module 3-osiowym.

Toczenie | Frezowanie z toczeniem

Frezowanie z toczeniem to moduł dedykowany dla tokarek, tokarek z opcją frezowania oraz maszyn wielozadaniowych. Moduł ten pozwala na przygotowanie programu dla tokarki z opcją frezowania, uwzględniając dodatkowe funkcje jak przechwyt detalu (pod-wrzeciono), dosunięcie konika itd.

Wycinanie EDM

Moduł elektrodrążenia EDM został stworzony i rozwinięty z myślą o maszynach dwu i czteroosiowych. Za pomocą tego modułu jesteśmy w stanie automatycznie przygotować ścieżkę drutu oraz wygenerować poprawny G kod na odpowiednią maszynę.

Korzyści

Możliwość generowania G kodu

Dzięki temu skracamy czas pracy oraz ograniczamy szanse powstania błędu przy tworzeniu G kodu.

Licencje domowe

Istnieje możliwość dodatkowego zakupu licencji domowych dla studentów i pracowników za ,,symboliczną” cenę.

Niższy koszt zakupu

Cena licencji edukacyjnych CAMWORKS jest znacznie niższa niż standardowych licencji komercyjnych. Dzięki temu uczelnia może pozwolić sobie na wdrożenie oprogramowania w swoich prracowniach.

Pełna integracja z SOLIDWORKS'em

CAMWORKS jako Gold Partner jest w pełni zintegrowany z oprogramowaniem SOLIDWORKS. Co więcej, od wersji SOLIDWORKS 2018, oprogramowanie CAMWORKS  jest jego nieodłączną częścią – posiada dedykowany moduł SOLIDWORKS CAM.

Polecane produkty

SOLIDWORKS Education Edition

SOLIDWORKS Education Edition

SOLIDWORKS Student Edition

SOLIDWORKS Student Edition

SOLIDWORKS Research

SOLIDWORKS Research

formularz kontaktowy

  zaufali nam

  Faq

  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

  Sprawdź