XFlow - Obliczenia CFD, dynamika płynów, przepływy - SOLIDEXPERT

XFlow to rozwiązanie z portfolio rodziny aplikacji SIMULIA firmy Dassault Systemès, służące do obliczeń CFD. Jest to nowej klasy narzędzie dedykowane do numerycznych obliczeń przepływowo-cieplnych wynoszącym wirtualne prototypowanie na wyższy poziom. Zaawansowany silnik symulacyjny oparty na Metodzie Sieciowej Boltzmanna (Lattice-Boltzmann Method – LBM) pozwala na szybkie i dokładne odwzorowanie skomplikowanych zjawisk przepływowych jedno i wielofazowych z bezproblemową implementacją ruchu geometrii i jej interakcji z przepływem. XFlow pozwala na uzyskanie wysokiej skalowalności obliczeń na CPU oraz GPU z nowymi możliwościami wdrażanymi z każdą kolejną wersją, dostarczając wyjątkowe narzędzie da konstruktorów oraz obliczeniowców o możliwościach i łatwości obsługi niedostępnej dla konkurencji. Duże możliwości XFlow potwierdza stosowanie go u gigantów z przemysłu motoryzacyjnego oraz lotniczego (Airbus, AISIN AW, Caterpillar, Doosan, Ford, Google X, Honda, Mitsubishi, NASA, Safran Helicopter Engines oraz Toyota).

O programie

We współczesnym konkurencyjnym świecie innowacyjnych produktów przemysł wymaga złożonych symulacji rzeczywistego zachowania swojego produktu w ekstremalnych warunkach; takich jak brodzenie pojazdów, smarowanie układu napędowego i krytyczne manewry w locie. xFlow oferuje opartą na cząstkach technologię Lattice-Boltzmann w celu uzyskania wysokiej jakości symulacji obliczeniowej dynamiki płynów (CFD) w ramach portfolio aplikacji SIMULIA do analizy przepływów.

Najnowocześniejsza technologia XFlow umożliwia użytkownikom rozwiązywanie złożonych zadań CFD obejmujących symulacje niestacjonarne o wysokiej częstotliwości z rzeczywistymi ruchomymi geometriami, złożonymi przepływami wielofazowymi, przepływami z powierzchnią swobodną i interakcjami płyn-struktura.

Automatyczne generowanie sieci obliczeniowej i jej adaptacyjne dostosowanie minimalizują wprowadzanie danych przez użytkownika, zmniejszając w ten sposób czas i wysiłek w fazie tworzenia siatek i obróbki wstępnej. Dzięki temu inżynierowie mogą skoncentrować większość swoich wysiłków na optymalizacji projektu. Dzięki podejściu do dyskretyzacji zastosowanemu w XFlow, złożoność analizowanej geometrii również nie jest czynnikiem ograniczającym. Podstawowa sieć obliczeniowa może być kontrolowana za pomocą małego zestawu parametrów; siatka jest tolerancyjna na jakość geometrii wejściowej i dostosowuje się do obecności ruchomych części.

Zaawansowane funkcje renderowania zapewniają realistyczną wizualizację, aby uzyskać głębszy wgląd w przepływ i wydajność cieplną. Unikalne możliwości XFlow umożliwiają firmom ograniczenie testów fizycznych przy jednoczesnym szybszym podejmowaniu lepszych decyzji projektowych.

SIMULIA Fluids Simulation jest napędzana przez trzy uzupełniające się technologie, które zapewniają klientom skalowalną symulację płynów w celu zaspokojenia szerokiego zakresu rzeczywistych zastosowań. Marka Dassault Systèmes SIMULIA jest zaangażowana w ulepszanie i rozszerzanie naszego portfolio symulacji płynów, aby zapewnić kompleksowe rozwiązania dla szerokiego zakresu procesów przemysłowych na Platformie 3DEXPERIENCE

Technologie CFD

Więcej niż Metoda Siatkowa Boltzmanna

W mechanice statystycznej nierównowagi równanie Boltzmanna opisuje zachowanie gazu modelowanego w skali mezoskopowej. Równanie Boltzmanna jest w stanie odtworzyć granicę hydrodynamiczną, ale może również modelować rzadkie media z zastosowaniami w lotnictwie, mikroprzepływach, a nawet w warunkach bliskiej próżni. W przeciwieństwie do standardowego MRT, operator rozpraszania w XFlow jest zaimplementowany w centralnej przestrzeni momentu, naturalnie poprawiając niezmienność Galileusza, dokładność i stabilność kodu.

Solver kinetyczny oparty na cząstkach

XFlow zawiera nowatorski algorytm kinetyczny oparty na cząstkach, który został specjalnie zaprojektowany do bardzo szybkiego działania na dostępnym sprzęcie komputerowym. Podejście dyskretyzacji w XFlow pozwala uniknąć klasycznego procesu siatkowania domen, a złożoność geometrii nie jest już czynnikiem ograniczającym. Użytkownik może łatwo kontrolować poziom szczegółowości sieci bazowej za pomocą niewielkiego zestawu parametrów, a siatka jest tolerancyjna na jakość geometrii wejściowej i dostosowuje się do obecności ruchomych części.

Adaptacyjne udoskonalenie sieci obliczeniowej

Silnik XFlow automatycznie dostosowuje rozwiązywane skale zjawisk przepływowych do wymagań użytkownika, udoskonalając jakość wyników pobliżu ścian, dynamicznie dostosowując się do obecności silnych gradientów i zwiększając rozdzielczość śladu przepływowego w miarę jego rozwoju.

Modelowanie turbulencji - WMLES o wysokiej wierności

XFlow oferuje rozwiązanie o najwyższej wierności: modelowaną przyściennie symulację dużych wirów, czyli – wall-modeled large eddy simulation (WMLES) do modelowania turbulencji.

Program bazuje na najnowocześniejszym silniku LES, opartym na modelu lepkości Wall-Adapting Local Eddy (WALE), który zapewnia spójną lokalną lepkość wirową i zachowanie w pobliżu ściany. Przy tym oferuje wydajność zbliżoną do większości kodów zapewniających tylko analizę RANS. XFlow używa zunifikowanej nierównowagowej funkcji ściany do modelowania warstwy granicznej. Ten model ściany działa w większości przypadków, co oznacza, że użytkownik nie musi wybierać między różnymi modelami i dbać o ograniczenia związane z każdym schematem

Korzyści

Przez ostatnie 19 lat SOLIDEXPERT jako autoryzowany dystrybutor SOLIDWORKS wdrożył ponad 9.000 licencji CAD 3D u ponad 2.500 klientów. Liczne wyróżnienia jak Elite AE, gwarantują doskonałą obsługę, profesjonalne doradztwo oraz korzystne ceny!

 

Zalety programu XFlow:

Skalowalne obliczenia

Wysoko skalowalne obliczenia CFD z rozwojem w stronę wykorzystania mocy obliczeniowej GPU (możliwe kilkudziesięciokrotne przyspieszenie symulacji)

Szerokie możliwości

Szeroki zakres możliwości analizy zjawisk jedno oraz wielofazowych z wiodącym modelem turbulencji WMLES

Łatwość implementcji

Łatwa implementacja ruchu geometrii w symulacjach, również pod wpływem pola przepływu

Integracja rozwiązań

Obliczenia uwzględniające obustronną interakcję przepływu i konstrukcji z wykorzystaniem Abaqus i Simpack oraz możliwość sprzężenia z aplikacją optymalizacyjną Isight.

Funkcje

Typy analiz dostępne w XFlow
Dostępność
Jednofazowy model przepływu
Model przepływu z powierzchnią swobodną
Wielofazowe modele przepływu: śledzenie oparte na cząstkach, pole fazowe i VoF
Analiza akustyki
Analiza termiczna
Warunek brzegowy sprzężonego przenoszenia ciepła (CHT)
Transport skalarny
Dyskretny model fazowy (DPM)
Przepływy nienewtonowskie
Zaawansowane warunki brzegowe, w tym ciała porowate oraz model wentylatora
Ruchome części z wymuszonym zachowaniem
Ruchome części z wykorzystaniem dynamiki ciała sztywnego do 6 stopni swobody
Interakcja płyn-struktura (FSI) z Abaqus, Simpack i FMU
Analiza wibroakustyki za pomocą Wave6

WIDEO

formularz kontaktowy

  Polecane produkty

  SOLIDWORKS Flow Simulation

  SOLIDWORKS Flow Simulation

  SOLIDWORKS Simulation

  SOLIDWORKS Simulation

  SIMULIA Structural Performance Engineer

  SIMULIA Structural Performance Engineer

  zaufali nam

  Faq

  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

  Sprawdź