CIMCO Edit - Edycja programów CNC SOLIDEXPERT

CIMCO Edit jest jednym z najpopularniejszych edytorów programów CNC dostępnych na rynku. Charakteryzuje się prostotą w użyciu oraz szeroką funkcjonalnością min. porównywaniem plików, modyfikacją G kodów, symulacją bryłową oraz obsługę systemu DNC. CIMCO Edit posiada dodatki dla pracy z plikami 2D czy kodami Mazatrola.

O programie

CIMCO Edit zapewnia wszechstronne narzędzia niezbędne do edycji programów CNC. CIMCO Edit nie posiada limitu liczby linii lub rozmiarów plików. Istnieje możliwość przenumerowania linijek i znajdywania zakresu w osiach X, Y, Z. Zawiera ponadto podstawowe funkcje matematyczne, obrót, lustro i przesunięcie czy kompensację narzędzia. Oczywiście możliwe jest wrzucanie i przeciąganie tekstu. CIMCO Edit można dostosować do każdego środowiska programistycznego CNC.

Asystent NC identyfikuje G lub M kod po najechaniu na niego i umożliwia jego modyfikacje za pomocą interaktywnego interfejsu. Możliwe jest wstawienie pożądanej wartości do polecenia przez co NC Asystent zaktualizuje kod. Funkcjonalność ta jest bardzo przydatna do szybkiej edycji i wstawianiu cykli i operacji. CIMCO Edit zawiera wbudowane cykle i makra dla najczęściej używanych operacji (jak start, stop programu czy wymiana narzędzia). Można również tworzyć i nagrywać cykle i makra do własnych zastosowań.

CIMCO Edit posiada symulację oraz pokazuje ścieżki kodu dla 3 osiowych frezarek i 2 osiowych tokarek przez śledzenie krok po kroku programu oraz obróbkę ciągłą. Po edycji, program automatycznie się aktualizuje, co widać od razu na symulacji. Uaktualniają się również narysowane przez program ścieżki. Można je dynamicznie powiększać, przesuwać, obracać i mierzyć. W CIMCO Edit posiadamy symulację bryłową uwzględniającą uchwyt oraz wykrywanie kolizji.

W CIMCO Edit możliwe jest szybkie i w pełni konfigurowalne porównanie dwóch plików, umożliwiające szybkie znalezienie zmian.  Możliwe jest usunięcie, wstawienie lub zmiana linijki (rzeczy takie jak spacje czy różne numery linii są ignorowane). Różnice mogą być wyświetlane na kilka sposobów.

Korzyści

Przez ostatnie 19 lat SOLIDEXPERT jako autoryzowany dystrybutor SOLIDWORKS wdrożył ponad 9.000 licencji CAD 3D u ponad 2.500 klientów. Liczne wyróżnienia jak Elite AE, gwarantują doskonałą obsługę, profesjonalne doradztwo oraz korzystne ceny!

 

Zalety programu CIMCO:

Symulacja G-kodu

Rzeczywista symulacja ścieżek oparta na G kodzie, dzięki której można zobaczyć fizyczne ruchy narzędzia, które odbędą się później na maszynie.

Połączenie z maszynami

Możliwość przesyłania plików interfejsem szeregowym bezpośrednio do maszyn (w tym z jednego komputera do wielu centrów obróbczych).

Praca bez zajmowania maszyny

Przyspieszenie pracy poprzez symulację działania kodu bez zajmowania maszyny.

Edycja kodu

Szybka edycja kodu podzielonego na sekcję (w tym przenumerowanie wierszy czy łatwa zmiana danej wartości w cyklu).

PAKIETY

CIMCO Edit Standard
CIMCO Edit Professional
Otwieranie wielu programów
Porównywanie plików
Dodanie/usunięcie numeru bloków
Dodanie/usunięcie odstępów
Dodanie/usunięcia pominięcia bloków
Dodanie/usunięcie łańcuchu znaków
Zamiana na duże litery
Usunięcie pustych linii
Usunięcie komentarzy
Dostosowanie obrotów wrzeciona i wskaźnika posuwu
Proste funkcje matematyczne
Obrót, lustro, translacja
Statystyki ścieżki narzędzia
Tworzenie listy narzędzi
Asystent NC
Makra
Obsługa wielokanałowych maszyn
Symulacja ścieżki
Konwerter Heidenhain/ISO
OPCJONALNE FUNKCJE
Rozwiń
System DNC
MAZATROL Viewer
CIMCO CNC-Calc
NC-Base

Funkcje

Obsługa dużych programów

Szybka obsługa nawet największych programów CNC. Ograniczeniem jest tylko pamięć komputera.

Funkcje CNC

Min. numerowanie/przenumerowanie, obsługa znaków, znajdywanie zakresu w osiach X,Y,Z itd.

Konfiguracje pliku

Możliwe jest kolorowanie sekcji , dodawanie różnych sposobów numerowania, obsługa różnych rozszerzeń.

Funkcje matematyczne

Podstawowe funkcje matematyczne, obroty, lustro, przesunięcie czy kompensacja narzędzia.

Komunikacja DNC

Konfigurując port szeregowy przez RS-232 możemy połączyć komputer z maszynami.

Porównywanie plików

Porównywanie plików w CIMCO jest szybkie i umożliwia pełną konfigurację przez użytkownika, by zobaczyć je po kolei lub wszystkie na raz.

Obsługa plików Mazatrola

Za pomocą dodatku możliwe jest przeglądanie plików Mazatrola dla toczenia bezpośrednio w CIMCO Edit.

Wsparcie plików STL

Plik STL może być załadowany do symulacji. Pomaga to zweryfikować kod, który ma trafić na maszynę. Plik elementu docelowego i jego zamocowań można przygotować w programie CAD.

Symulacja G kodu dla HAAS

Symulacja uwzględnia unikalne cykle dla maszyn HAAS.

Symulacja frezowania i toczenia

Symulacja frezowania 3 osiowego i 2 osiowego toczenia, gdzie możemy śledzić kod linijka po linijce lub w trybie ciągłym.

Asystent NC

Po przesunięciu kursora na M lub G kod, Asystent NC zidentyfikuje go i umożliwi modyfikację wartości za pomocą swojego interfejsu.

Wsparcie cykli

Umożliwia użytkownikowi szybkie dodanie/edycję zaawansowanych cykli i operacji.

Przeciąganie elementów

W CIMCO mamy możliwość przeciągania i upuszczania elementów.

Konfigurowalne drukowanie

CIMCO oferuje wiele opcji drukowania włączając w to wykorzystanie standardu ISO. Możliwe jest drukowanie w kilku kolumnach (do 4) by oszczędzać papier.

Dostosowanie programu

Wszechstronny system opcji i funkcji pozwala zwiększyć komfort pracy z programem, by dostosować go do swoich potrzeb i trybu swojej pracy.

Zapisywanie ścieżek jako plików DXF

Ścieżkę każdego narzędzia można zapisać jako osobną warstwę w pliku DXF. Ruchy szybkie są przedstawione jako czerwone a robocze na zielono. Ruchy spiralne są zamienione na łuki.

DODATKI

CNC-Calc

CNC-Calc jest dodatkiem umożliwiającym tworzenie konturów 2D i na ich podstawie generowanie G kodów. Posiada wiele możliwości edycji jak zaawansowane przycinanie, tworzenie zaokrągleń, przesunięcia czy szyki. Możliwe jest tworzenie programów planowania, konturowania, obróbki kieszeni, wiercenia, gwintowania, grawerowania. W przypadku toczenia, obsługiwane są operacje toczenia zgrubnego, wykańczającego, planowania, obróbki zagłębień, gwintowania i odcinania. Oprócz samego rysowania, jest możliwość wczytania pliku DXF jako konturu. CNC-Calc jest prosty w użyciu, posiada funkcjonalności ułatwiające prace, bardzo szybko przelicza ścieżkę. Może być wykorzystywany wraz z innymi funkcjami Cimco.

CIMCO NC-Base

CIMCO NC-Base wspomaga zarządzanie programami i powiązanymi dokumentami. Jest oparte na bazie danych SQL. Pozwala na współdzielenie folderów między operatorami. Przekazuje dane takie jak programy ale i arkusze ustawień, listy narzędzi. Program posiada system kontroli wersji, śledzący zmiany wprowadzone w plikach oraz możliwość zarządzanie uprawnieniami użytkownika odnośnie dostępu do plików.

CIMCO Mazatrol Viewer

CIMCO Mazatrol Viewer zapewnia przeglądanie plików Mazatrola. Umożliwia to ich sprawdzenie na komputerze zamiast na maszynie.  Kod wyświetlany jest w przyjaznym formacie, co ułatwia wprowadzanie zmian.  Program posiada możliwość porównywania oraz przeglądania plików przeznaczonych na maszyny wielokanałowe (wyświetlanie kilka kanałów jednocześnie). Opcje edycji są podobne jak w CIMCO Edit, umożliwiają wykonywanie prostych funkcji matematycznych, obrotów, odbicia lustrzanego, kompensację narzędzia.

System DNC

Funkcjonalność System DNC, umożliwia niezawodną komunikację RS-232 z różnymi sterownikami CNC. Dzięki temu możliwa jest obsługa wysyłania i odbierania programów NC dla wielu maszyn z poziomu CIMCO Edit.

Licencja

Licencja stanowiskowa

Licencja jest przypisana do komputera. Po przeinstalowaniu systemu czy programu, konieczny jest nowy klucz licencji, który można otrzymać od dystrybutora.

Licencja sieciowa

Jeden z komputerów w firmie pełni rolę serwera licencji (z systemem Windows). Po zainstalowaniu na nim oprogramowania (Menedżer Licencji Sieciowej) i podaniu numeru seryjnego następuje aktywacja puli licencji (1 sieciowy numer seryjny zawiera kilka licencji). Pula licencji jest dostępna dla wszystkich komputerów połączonych z serwerem w lokalnej sieci. Jednocześnie nie może być uruchomionych więcej aplikacji niż znajduje się licencji w puli.

Subskrypcja

Skorzystaj z dodatkowej opcji w postaci SUBSKRYPCJI – sprawdź co możesz zyskać:

 

 

Wsparcie techniczne

W okresie subskrypcji gwarantujemy wsparcie techniczne – nasze zespół certyfikowanych specjalistów i instruktorów CIMCO, pomoże Ci rozwiązać każdy problem związany z oprogramowaniem. Możesz skorzystać z rozmowy telefonicznej, maila, zgłoszenia na HelpDesku, wideokonferencji lub spotkania.

Aktualizacja programu

Uzyskaj możliwość aktualizacji do najnowszych wersji oprogramowania CIMCO, w tym nowych wydań i dodatków Service Pack. Powiadomienie e-mailem zapewnia dostęp do najważniejszych wiadomości, zgłoszeń serwisowych i najnowszych aktualizacji oprogramowania.

WIDEO

CIMCO Edit - The Editor of choice for CNC programmers

CIMCO Edit - Standard vs. Professional

Interfejs

formularz kontaktowy

  Polecane produkty

  CAMWorks

  CAMWorks

  SOLIDWORKS CAM

  SOLIDWORKS CAM

  Generator Kart Technologicznych

  Generator Kart Technologicznych

  zaufali nam

  Faq

  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

  Sprawdź