ERP Connector

ERP Connector to rozwiązanie, które pozwala na wymianę danych (BOM – lista materiałów) pomiędzy środowiskiem 3DEXPERIENCE, a dowolnym systemem klasy ERP (Enterprise Resource Planning). Dzięki bezpośredniemu przekazaniu danych z jednego systemu do drugiego czas przetwarzania przygotowania danych na potrzebę realizacji produkcji może ulec zmniejszeniu do 80%! Z jednej strony ERP Connector umożliwia pobieranie bezpośrednio do SOLIDWORKS odpowiednich danych z systemu ERP jak indeks materiały, jednostka miary, opis czy inne wymagane pola, a z drugiej pozwala na wysłanie odpowiednio sformatowanej struktury do systemu ERP. Dzięki takiemu modelowi wymiany danych użytkownik nie musi ręcznie wprowadzać danych lub wspierać się plikami przejściowymi.

Integracja środowiska 3DEXPEIRNCE z ERP dla efektywnego planowania produkcji

Rosnąca złożoność produkowanych wyrobów wiąże się z wieloma problemami na etapie procesu przygotowania produkcji. Zanim składająca się nieraz z setek lub tysięcy komponentów maszyna trafi na wydziały produkcyjne w pierwszej kolejności musi zostać przetworzona z płaskiej struktury listy materiałów z systemu CAD na tak zwany BOM produkcyjny. To zadanie może być bardzo pracochłonne. Ręczne przetwarzanie struktury złożeń z aplikacji CAD nie tylko jest zajęciem bardzo czasochłonnym, ale również może generować błędy, które następnie będą wpływały na kolejne procesy jak zakupy czy przygotowanie produkcji.

Integracja systemów PLM-ERP zapewnia spójność danych między bazami danych, a także skraca czas potrzebny na zasilenie obu systemów danymi, ponadto zapewnia całkowitą eliminacja błędów popełnianych przy ręcznej wymianie danych między systemami. 

Jak to działa?

Zalety programu ERP Connector

Spójność danych

Dzięki wymianie informacji na poziomie baz danych przetwarzane informacje są 100% poprawne bez konieczności ręcznego kopiowania i posiłkowania się zewnętrznymi bazami danych.

Oszczędność czasu

Czas potrzebny na przygotowanie pełnej struktury produktu na potrzeby zamówień materiałów oraz produkcji może zostać zredukowany nawet o 80%.

Brak błędów

Ograniczyliśmy do zera ilość błędów, związanych z ręcznym wprowadzeniem struktury do systemu ERP.

Integracja z SOLIDWORKS

ERP Connector osadzony jest w SOLIDWORKS / 3DEXPERIENCE, dzięki czemu użytkownik nie musi otwierać dodatkowych aplikacji w celu pobrania lub wysłania danych do systemu ERP.

Wybrane funkcje programu

Dostęp do systemu ERP w oknie SOLIDWORKS

Moduł POBIERZ jest osadzony w Oknie Zadań SOLIDWORKS, dzięki czemu konstruktor ma dostęp do zapasów w systemie ERP bez konieczności otwierania dodatkowego programu.

Atrybuty zapasów ERP we właściwościach SOLIDWORKS

Atrybuty zapisane na kartotekach zapasów w systemie ERP są wprowadzane bezpośrednio do właściwości dostosowanych pliku lub aktywnej konfiguracji SOLIDWORKS.

Integracja ze środowiskiem 3DEXPERIENCE

Eksport struktury CAD odbywa się bezpośrednio z środowiska 3DEXPERIENCE, dzięki czemu może być on realizowany z dowolnego urządzenia.

Integracja połączona ze zdarzeniami po stronie środowiska 3DEXPERIENCE

Eksport danych powiązany ze stanem dojrzałości poszczególnych obiektów w repozytorium danych PLM.

Pakiety programu ERP Connector

ERP Connector
Dodatkowo na życzenie
Wyszukiwanie zapasów w systemie ERP
Definiowanie kategorii wyszukiwania
Zawężanie wyników wyszukiwania
Dodawanie wyników wyszukiwania do ulubionych
Przeglądanie historii wyszukiwania
Eliminacja z wyników wyszukiwania lub wyraźne oznaczenie dla indeksów wycofanych
Czytanie pobranych atrybutów do właściwości dostosowanych SOLIDWORKS lub Autodesk Inventor®
Inne wymagane przez Klienta ustawienia zdefiniowane podczas analizy przedwdrożeniowej
Eksport struktury BOM do systemu ERP

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Alter_logo
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej