aktualności

SOLIDEXPERT Team w 23 Rallye Monte Carlo Historique – Podsumowanie

SOLIDEXPERT Team rozpoczął drugi sezon startów Lancią Beta MonteCarlo od udziału w 23 Rallye Monte Carlo Historique.

SOLIDEXPERT Team rozpoczął drugi sezon startów Lancią Beta MonteCarlo od udziału w 23 Rallye Monte Carlo Historique.

Cieszący się renomą i niesłabnącym powodzeniem wśród uczestników, rajd od lat gromadzi na starcie 300 załóg. Spowodowane jest to wieloletnią tradycją, a także działającą na wyobraźnię wszystkich interesujących się rajdami – magią nazwy – Monte Carlo. Możliwość rywalizacji na trudnych, alpejskich trasach – często w ekstremalnych warunkach zimowych, sprawia że chętnych do startu nigdy nie brakuje. Organizator zmuszony jest prowadzić selekcję zgłaszających się załóg, których na ogół jest dwukrotnie więcej niż wynosi limit. Podstawowym kryterium kwalifikującym do udziału, jest posiadanie samochodu widniejącego na liście aut dopuszczonych do startu w rajdzie. Są to samochody startujące w Rallye Automobile de Monte-Carlo przed rokiem 1980 oraz wyprodukowane przed końcem 1979.

SOLIDEXPERT Team prowadząc długofalowe przygotowania do startu w Monte Carlo, pod koniec 2018 roku odkupił samochód od załogi Andrzej Lubiak/Jerzy Szymański, uczestniczącej nim w RMCH 2016. Lancia Beta Montecarlo w ubiegłym sezonie dowiozła do mety wszystkich rajdów, w których SOLIDEXPERT Team wystartował w ramach przygotowań do tegorocznego startu w 23 Rallye Monte Carlo Historique.

Start w gronie 308 zgłoszonych do rajdu załóg, był dla SOLIDEXPERT Team wielkim przeżyciem. Możliwość udziału w rajdzie, który przewijał się już w dziecięco-młodzieńczych marzeniach, u boku takich sław jak Walter Rohrl, Rauno Aaltonen, Bruno Saby, Kenjiro Shinozuka, Maurizio Verini oraz większość dotychczasowych zwycięzców RMCH, była dla debiutującej w Monaco załogi SOLIDEXPERT powodem do tremy. Jednak solidnie przepracowany ubiegły sezon oraz wieloletnie zgranie załogi, pozwalało bez większego stresu przystąpić do rywalizacji ze znacznie bardziej doświadczonymi konkurentami. Ekipa SOLIDEXPERT była jedną z pięciu załóg reprezentujących Polskę, w powołanym na rajd – Historic Team Poland, który był mieszanką doświadczonych i debiutujących załóg.

Trwający niemal 5 dni, liczący znacznie ponad 2000 kilometrów rajd, był wymagającą próbą kondycji i charakteru. Jazda okrężna z 15 próbami na regularność, stanowiącymi blisko 25% całej trasy, pokazała że w SOLIDEXPERT Team drzemie potencjał. Oczywiście zespół nie walczył jeszcze o czołowe lokaty, ale w przyszłym roku – kto wie ? ?

Doświadczenie SOLIDEXPERT Team zdobyte w kilku typowo sportowych rajdach ubiegłego sezonu – rundy Motul HRSMP, zaowocowało niezłymi wynikami podczas najdłuższych i najbardziej technicznych prób Rallye Monte Carlo Historique. Załoga kilkakrotnie uzyskała najlepszy rezultat wśród polskich ekip, plasując się także w TOP10 wyników punktowych całego rajdu.

Przed startem do finałowych, nocnych odcinków, SOLIDEXPERT Team znajdował się na „mocnym” 60 miejscu, a punktowy wynik pozwalał myśleć o awansie. Niestety podczas przedostatniej próby, spora grupa załóg poniosła znaczne straty, a wśród nich była również czerwona Lancia Beta MonteCarlo z numerem 199.

Ambitna walka do końca i bardzo dobry rezultat podczas ostatniej próby ZR15, pozwolił SOLIDEXPERT Team dźwignąć się o 12 pozycji, co na mecie w Monte Carlo zaowocowało 104 miejscem, na 250 sklasyfikowanych załóg. Z pewnością nie jest to wynik „rzucający na kolana”, ale po raz kolejny Zespół osiągnął metę rajdu, wykazując tym samym 100% skuteczność. SOLIDEXPERT Team ma nadzieję powrócić do Monaco i walczyć o lepszą końcową pozycję w 2021 roku.

Załoga oraz cały Zespół pragnie podziękować Partnerom, którymi podczas 23 Rallye Monte Carlo Historique byli Prevac oraz 3DConnexion, a także przekazać wyrazy uznania dla Veteranauto za perfekcyjne przygotowanie samochodu do startu, a dla Motoweteran za wsparcie serwisowe w trakcie trwania rajdu.

,

zapisz się na newsletter

    Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

    30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej