aktualności

SOLIDWORKS – najczęściej wybierany program do modelowania w 3D na świecie

Mimo, że rozwiązania SOLIDWORKS na przestrzeni lat budzą największe zainteresowanie (w porównaniu z innymi popularnymi na rynku programami CAD 3D takimi jak Autodesk Inventor czy Solid Edge) to wiele firm przed wyborem oprogramowania stawia sobie pytanie – czy SOLIDWORKS jest właśnie dla nas? Pytanie to jeszcze bardziej się komplikuje, gdy firma musi dobrać odpowiedni pakiet programu do swoich potrzeb.
Jak popularne na rynku są poszczególne rozwiązania CAD, każda osoba poszukująca takiego systemu może sprawdzić sobie sama. Wystarczy wpisać jego nazwę w przeglądarce, śledzącej trendy internautów. Wyniki można porównać z innymi rozwiązaniami.
 

Mimo, że rozwiązania SOLIDWORKS na przestrzeni lat budzą największe zainteresowanie (w porównaniu z innymi popularnymi na rynku programami CAD 3D takimi jak Autodesk Inventor czy Solid Edge) to wiele firm przed wyborem oprogramowania stawia sobie pytanie – czy SOLIDWORKS jest właśnie dla nas? Pytanie to jeszcze bardziej się komplikuje, gdy firma musi dobrać odpowiedni pakiet programu do swoich potrzeb.

Jak popularne na rynku są poszczególne rozwiązania CAD, każda osoba poszukująca takiego systemu może sprawdzić sobie sama. Wystarczy wpisać jego nazwę w przeglądarce, śledzącej trendy internautów. Wyniki można porównać z innymi rozwiązaniami.

(źródło: https://trends.google.pl/trends/explore?q=solidworks,IRONCAD,Solid%20Edge,PTC%20Creo,Autodesk%20Inventor, 13.09.2018)

SOLIDWORKS jest parametrycznym programem do projektowania 3D. Od innych rozwiązań o podobnym przeznaczeniu, wyróżniają go jednak pewne funkcjonalności, które w istotny sposób mogą wpływać na automatyzację wykonywanych projektów, a korzystającą z oprogramowania firmę czynią bardziej konkurencyjną. SOLIDWORKS występuje w trzech pakietach: Standard, Professional oraz Premium. Każdy kolejny pakiet charakteryzuje się dodatkowymi funkcjonalnościami. Warto w tym miejscu wymienić te najważniejsze:

 1. Pakiet Standard
  • SOLIDWORKS – kompletne modelowanie 3D / złożenia / rysunki
  • Narzędzia do blach, konstrukcji spawanych, form, powierzchni
  • Explorer – menadżer dokumentów SOLIDWORKS
  • eDrawings – narzędzie do komunikacji 3D, przeglądania modeli i rysunków
  • FeatureWorks – rozpoznawanie operacji w importowanych bryłach
  • Utilities – badanie geometrii modelu bryłowego
 2. Pakiet Professional
  • PhotoView 360 – fotorealistyczne renderingi i wizualizacje
  • Costing – szacowanie kosztów wytworzenia części
  • ToolBox – biblioteka normalii (łożyska, wkręty, śruby, etc.)
  • ScanTo3D – obsługa skanerów 3D i maszyn pomiarowych
  • TolAnalyst – obliczenia odchyłek i stosu tolerancji w złożeniu
  • Harmonogram zadań – konfiguracja zadań, takich jak generowanie DXF w określonym czasie w przyszłości
  • CircuitWorks – import/eksport obwodów drukowanych PCB
  • PDM Standard – zarządzanie dokumentacją projektową
 3. Pakiet Premium
  • Motion – zintegrowana analiza kinematyczna
  • Simulation – zintegrowana statyczna analiza MES (części, złożeń, blach, konstrukcji spawanych)
  • Routing – instalacje rurowe i kablowe
  • 3D Interconnect – obsługa plików CATIA V5

Szerszy opis dostępny jest TUTAJ.

Jednak pamiętać należy, że SOLIDWORKS to nie tylko aplikacja CAD. SOLIDWORKS to kompletna platforma rozwiązań pozwalająca Klientowi na realizację projektu od pomysłu do wprowadzenia gotowego produktu na rynek.

Wszystko w ramach jednej rodziny plików. To jest prawdziwa przewaga rozwiązań SOLIDWORKS na tle konkurencji.

SOLIDWORKS tylko dla branży mechanicznej? Nic bardziej mylnego.

https://old.solidexpert.com/wp-content/uploads/2017/12/IMG_8610.jpg

Przez ponad 16 lat pracy z różnymi firmami nauczyliśmy się, aby nie dyskwalifikować żadnego Klienta, żadnej branży, lecz dokładnie sprawdzać, jak implementacja rozwiązań SOLIDWORKS będzie mogła wspomóc pracę przedsiębiorstwa. Na ten moment obsługujemy ponad 1600 Klientów w całym kraju.

Branże, w których rozwiązania SOLIDWORKS znalazły swoje zastosowanie, najlepiej obrazują nasze referencje. Są to nie tylko potentaci branży motoryzacyjnej ale także energetycznej, meblarskiej, medycznej, wzornictwa przemysłowego i wiele innych, otaczających nas w codziennym życiu.

Bez znaczenia jest tutaj skala przedsiębiorstwa. Od jednoosobowych działalności, poprzez małe, średnie i duże podmioty – zrzeszające pracowników liczonych w tysiącach.

Chcemy zaznaczyć, że nie bez powodu na całym świecie, w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się rozwiązania SOLIDWORKS – jego funkcjonalność i unikatowość robi różnicę wśród dostępnych na rynku rozwiązań do komputerowego wspomagania projektowania.

Przekonaj się czy SOLIDWORKS sprawdzi się w Twojej firmie.

Spotykamy się z firmami takimi jak Twoja i doradzamy. Oferta zawsze jest dobierana indywidualnie, a rozwiązania dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych. Możemy się spotkać bezpośrednio w Twojej siedzibie bądź też zapraszamy do jednego z naszych biur. Nie masz czasu i możliwości na zorganizowanie spotkań? Żaden kłopot! Możemy zainicjować spotkanie online i rozwiać Twoje wątpliwości co do słuszności wdrożenia systemu SOLIDWORKS.

Proponujemy wersje testowe – udostępniamy 30 dniowe wersje demo z pełną funkcjonalnością. Jest to idealny sposób na sprawdzenie czy program spełni Twoje oczekiwania. Na każdym z etapów będziesz mógł liczyć na merytoryczne wsparcie naszej firmy.

Zależy nam, aby implementacja naszych rozwiązań wspomogła i przyśpieszyła Twoją pracę. By inwestycja była trafiona, a sam program wykorzystywany, jako podstawowe narzędzie pracy.

Obraz zawierający osoba, wewnątrz, laptop, komputer Opis wygenerowany przy bardzo wysokim poziomie pewności

Co jeśli jednak czegoś brakuje w rozwiązaniu SOLIDWORKS, a bez tego nie wyobrażasz sobie codziennej pracy?

Nie ma rozwiązań idealnych. Przez lata uczyliśmy się słuchać naszych Klientów. Rozmawiać nt. ich problemów i wspólnie je rozwiązywać. Jak mówi przysłowie – potrzeba jest matką wynalazków. Dlatego właśnie w SOLIDEXPERT powstał dział rozwoju, który każdego dnia tworzy rozwiązania programistyczne, odpowiadające potrzebom, nawet tych najbardziej wybrednych Klientów. Obecne portfolio autorskich rozwiązań jest naprawdę szerokie. Warto tutaj wymienić m.in. Multikonektora, pozwalającego na dwukierunkową wymianę danych pomiędzy środowiskiem CAD+PDM, a systemami klasy ERP. Innym rozwiązaniem jest Kreator DXF/PDF, pozwalający szybko wygenerować pliki DXF ze złożeń lub części zawierających arkusze blach oraz pliki PDF z rysunków.

Co potem?  

https://old.solidexpert.com/wp-content/uploads/2017/11/podsumowanie-konferencji-e1516715853681.png

Nie zatrzymujemy się na tym, co jest tu i teraz. Już na początku pokazujemy możliwości Twojego rozwoju w przyszłości.

Rozwiązania SOLIDWORKS są cały czas rozbudowywane o nowe funkcje, pojawiają się kolejne narzędzia i usprawnienia pracy, o których stale informujemy naszych Klientów – między innymi na corocznych Konferencjach SOLIDEXPERT.

Dbamy o stały kontakt z obecnymi Klientami – spotykamy się z nimi, weryfikujemy czy i jak SOLIDWORKS usprawnił pracę. A przede wszystkim sprawdzamy co można jeszcze zrobić, aby wspomóc rozwój każdego z nich. Nie lubimy stać w miejscu! Ich rozwój jest Naszym rozwojem.

Chętnie dzielimy się z innymi sukcesami Naszych Klientów, m.in. nagrywamy i publikujemy krótkie Case Study, czyli analizę tego, w jaki sposób SOLIDWORKS wpłynął na rozwój danej firmy.

Zastanawiasz się nad wyborem SOLIDWORKS? Nadal nie jesteś pewien czy to rozwiązanie jest dla Ciebie? Nie trać czasu. Już dziś umów się na bezpłatną prezentację! Chętnie przedstawimy Ci możliwości programu i sprawdzimy, czy znajdzie zastosowanie w Twojej firmie.

  Autor: Aneta Sałach, Specjalista ds. obsługi Klienta | SOLIDEXPERT

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu:

Mirosław Wnęk  specjalista ds. kluczowych Klientów 
SOLIDEXPERT | Rozwiązania dla przemysłu
p: +48 663 909 081
e: wnek@solidexpert.com

,

zapisz się na newsletter

  Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

  30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej