aktualności

Studencie korzystaj z SOLIDWORKS w domu!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju, kiedy szkoły i uczelnie są zamknięte, przypominamy, że istnieje możliwość korzystania z domowych licencji edukacyjnych SOLIDWORKS (Student Premium).

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju, kiedy szkoły i uczelnie są zamknięte, przypominamy, że istnieje możliwość korzystania z domowych licencji edukacyjnych SOLIDWORKS (Student Premium).

Licencje można uzyskać od prowadzących zajęcia SOLIDWORKS lub administratorów oprogramowania na uczelni, pod warunkiem, że posiada ona aktywną subskrypcję.

UWAGA! Licencja SOLIDWORKS Student Premium daje też dostęp do platformy MySOLIDWORKS, na której znajduje się wiele filmów treningowych SOLIDWORKS. Aby korzystać z platformy wystarczy zarejestrować numer licencji SOLIDWORKS TUTAJ.

Instrukcja jak wykonać taką rejestrację znajduje się na naszym blogu:

MySOLIDWORKS for Students – Aktywacja konta

Dla tych, którzy nie posiadają możliwości otrzymania licencji domowej SOLIDWORKS, wychodzimy naprzeciw i udostępniamy kod, który pozwoli na pobranie darmowej wersji 60-dniowej SOLIDWORKS. Poniżej znajdziecie instrukcję jak otrzymać klucz licencyjny potrzebny do aktywacji.

 1. Wejdź na stronę www.solidworks.com/SDK
 2. Uzupełni SDK-ID – kod otrzymasz kontaktując się z nami na maila edukacja@solidexpert.com
 3. Wybierz odpowiednią wersję SOLIDWORKS
 4. Podczas pobierania programu otrzymasz email z 24-cyfrowym numerem seryjnym SOLIDWORKS niezbędnym do instalacji i aktywacji programu.

Kilka wskazówek dla usprawnienia zdalnej edukacji

 1. Funkcjonalności takie jak Plik-> Publikuj do eDrawing i Plik-> Pack&Go (uwzględnij komponenty Toolbox) są pomocne do oddawania swoich projektów nauczycielom.
 2. Nauczyciel może kliknąć prawym przyciskiem myszy na właściwości operacji, aby sprawdzić informacje: „utworzony przez”, „data utworzenia” w celu zweryfikowania pracy studenta.
 3. Nauczyciel może nanieść ocenę w programie eDrawings na pliku rysunkowy.
 4. Animacja widoku rozstrzelonego w złożeniu pokazuje jak komponenty są składane.
 5. Dla zaawansowanych zajęć, można wykonać raport z symulacji, który pokaże poprawność projektu.

,

zapisz się na newsletter

  Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

  30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej