Microsoft Azure - Chmura Obliczeniowa - SOLIDEXPERT

Microsoft Azure to platforma oparta o chmurę, która umożliwia niemal w nieskończenie skalowalny sposób rozwijać zasoby takie jak przestrzeń serwerowa czy moc obliczeniowa w ramach organizacji. Dzięki rozwiązaniom opartym o chmurę Azure możesz dostarczać swoje produkty jeszcze szybciej, bez potrzeby kosztownego rozwijania własnej infrastruktury. Wybierz Microsoft Azure i uniknij zbędnych kosztów związanych ze sprzętem, jego eksploatacją oraz obsługą – rozwiązania w chmurze to gwarancja elastyczności – płać tylko za realnie wykorzystane zasoby.

O Microsoft Azure

Platforma chmurowa jaką jest Microsoft Azure pozwala na bardzo elastyczne podejście w kwestii wykorzystania i rozwijania zasobów IT w organizacji. Tradycyjne podejście, wymusza utrzymywanie w firmie kosztownej infrastruktury sieciowej, obliczeniowej jak i często serwisowej. Należy z wyprzedzeniem przewidywać potrzeby związane z wykorzystaniem dostępnych zasobów, co często w przypadku błędnych estymacji kończy się zbędnymi kosztami. Można ich uniknąć dzięki rozwiązaniu opartemu o chmurę Azure. W przypadku korzystania z chmury Microsoft Azure opłaty są dostosowane do stopnia wykorzystania platformy. Oznacza to, ze płacisz tylko za realnie wykorzystane transfery, przestrzeń dyskową czy moc obliczeniową.

Innowacyjne rozwiązania oparte o „Chmurę obliczeniową” jest obszarem, który obecnie rozwija się w błyskawicznym tempie. Niekwestionowane zalety tego typu rozwiązania, sprawiają, że wiele firm utrzymuje, rozwija swoje zasoby IT w oparciu o tą rewolucyjną technologię.  Możliwe do wykorzystania w każdej chwili zasoby obliczeniowe jakie oferuje Azure wraz z dodatkowymi usługami tworzą dla firm niezwykle atrakcyjne zwirtualizowane środowisko informatyczne.

Dlaczego AZURE?

Elastyczność

Twoja firma, dzięki chmurze Azure będzie w stanie natychmiast reagować na zmiany zapotrzebowania dotyczące infrastruktury IT

Skalowalność

„Sky is the limit” – rozwiązania chmurowe nie posiadają praktycznie górnych limitów, w kwestii dostarczania rozwiązań z zakresu mocy obliczeniowej czy pamięci

Zabezpieczenia

Twoje dane, zasoby są zabezpieczone wg najnowszych standardów – odpowiada za to sztab specjalistów zatrudnionych w Microsoft, którzy czuwają nad tym najważniejszym dla każdej firmy aspektem

Oszczędność

Dzięki chmurze Azure nie będziesz musiał zastanawiać się nad kosztowymi w zakupie, utrzymaniu oraz obsłudze rozwiązaniami sprzętowymi

Korzyści Azure & NAV

Redukcja kosztów

W przypadku wdrożenia systemu ERP takiego jak Microsoft Dynamics NAV niezbędne jest zabezpieczenie odpowiednich zasobów IT, które będą w stanie sprostać wymaganiom tego systemu. Korzystając z Azure nie musimy zastanawiać się nad pojemnością czy wydajnością serwerów, ponieważ mamy do dyspozycji dowolne parametry. Co więcej, dzięki Azure możemy płacić tylko za realnie zużyte zasoby co znacznie obniża koszty utrzymania systemu.

Moc obliczeniowa

Wraz z rozwojem firmy, rośnie zapotrzebowanie na zasoby związane z użytkowaniem systemów klasy ERP takich jak Microsoft Dynamics NAV. Baza danych rozrasta się, ilość użytkowników zwiększa a przestrzeń dyskowa zapełnia się niemal nieskończoność. Dodatkowo, aby zapewnić wydajne działanie systemu, które umożliwia prace w komforcie niezbędna jest odpowiednia wydajność. Praca z chmurą Azure dostarcza nam wszystkich powyższych składników niezbędnych do efektywnej pracy z ERP.

Bezpieczeństwo danych

Systemy ERP posiadają skrajnie wrażliwe dane dla każdej firmy – informacje dotyczące płac, transakcji, logistyki, baza klientów, dokumentacja etc. Bezpieczeństwo tych danych jest absolutnym priorytetem dla każdej organizacji. Poziom bezpieczeństwa danych jaki dostarcza Azure jest praktycznie niemożliwy do odtworzenia w sytuacji gdy np. korzystamy z własnych serwerów.

Niezawodność

Awarie, przerwy w działaniu serwera z którego korzysta system ERP taki jak MS Dynamics NAV, oznaczają ogromne straty w firmie. Brak dostępu do systemu skutkuje paraliżem procesów w organizacji. Dodatkowo w przypadku awarii, która dotyczy nośników danych bez odpowiednich procedur oraz „backup’ów” grozi nam utrata danych. W przypadku korzystania z Azure rozbudowany system backupów wyklucza tego rodzaju zagrożenie.

Koszty

Płacisz tylko za zużyte zasoby

„Pay as you go”, czyli płacisz tylko za realnie zużyte zasoby!

Elastyczne zarządzanie kosztami

Rozbudowany system statystyk pozwala Ci ocenić realne zużycie danych i zarządzanie kosztami

Wideo

Jak działa chmura Azure

Azure SQL

formularz kontaktowy

    zaufali nam

    Faq

    Chcesz dowiedzieć się więcej?
    Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

    Sprawdź