Power BI - Analityka biznesowa - SOLIDEXPERT

Power BI jest to analityczne rozwiązanie firmy Microsoft kierowane do firm i organizacji, które chcą podejmować decyzje w sposób nowoczesny tj. w oparciu o dane. Rozwiązanie to pozwala na łączenie danych z niemal dowolnego źródła oraz na szybkie tworzenie bardzo przejrzystych wizualizacji, wykresów czy całych kokpitów managerskich. Raporty, kokpity stworzone w Power BI mogą być łatwo udostępniane czy osadzane w innych aplikacjach. Co więcej, Power BI posiada rozbudowane opcje współpracy, dzięki czemu usprawnia przepływ informacji w ramach całej organizacji.

O Power BI

Power BI to niezwykle przydatne narzędzie, którego misją jest ułatwianie podejmowania właściwych decyzji biznesowych. W świecie Big Data, niezliczonej ilości źródeł danych o różnych charakterze niezbędne jest nie tylko umiejętne selekcjonowanie danych, ale również obrazowe i precyzje ich wizualizowanie.  Dowolne dane zbieranie w organizacji, nabierają prawdziwej wartości dopiero w momencie, kiedy biorą udział w procesie decyzyjnym i tutaj właśnie przychodzi z pomocą omawiane rozwiązanie firmy Microsoft.

Narzędzia analityczne przeznaczone dla biznesu, powinny być proste i szybkie w obsłudze.  Taki właśnie jest Power BI, który pozwala na szybką analizę i obrazowanie danych dostępnych np. w pliku Excel, firmowej bazie danych czy aplikacji chmurowej. Oczywiście na tym możliwości tego programu się nie kończą – Power BI to także możliwość śledzenia danych w czasie rzeczywistym, co umożliwia stałą kontrolę nad kluczowymi procesami w firmie, które dają się opisać za pomocą liczb

Dlaczego Power BI?

Dostęp do danych

Bardzo łatwy, szybki dostęp do przejrzystych danych na dowolnej platformie (np. mobile), z dowolnego miejsca to jedna z największych zalet usługi Microsoft Power BI.

Łatwa implementacja

Power BI bardzo łatwo da się zaimplementować, tak aby współpracował z dowolnymi danymi, szczególnie jeżeli używasz NAV lub Office 365 (ale nie tylko!).

Zabezpieczenia

Power BI jest doskonale zabezpieczony przed próbami nieautoryzowanego dostępu – Twoje dane są w pełni bezpieczne.

Prosta obsługa

Narzędzie Power BI zostało tak przygotowane, aby tworzenie wykresów, kokpitów z danymi było maksymalnie szybkie i proste nawet dla laika.

Korzyści Power BI

Projektowanie Drag & Drop

Projektując zestawy danych, kokpity managerskie – nawet te bardziej zaawansowane –  wystarczy używać znanego mechanizmu „przeciągnij i upuść”. Niepotrzebna jest żadna wiedza programistyczna, aby stworzyć dla siebie i swojej organizacji praktyczny, przejrzysty zestaw danych.

Aktualizacja danych

Wszystkie dane dostępne w Power BI, mogą być automatycznie pobierane w sposób cykliczny, dzięki czemu możemy przeglądać zawsze aktualne dane. Możemy określić o jakiej godzinie dane mają się aktualizować i ew. aby program wysłał nam email w sytuacji, kiedy nie uda mu się zsynchronizować.

Bezpieczeństwo danych

Dane lub też całe kokpity z danymi mogą być osadzone w niemal dowolnej aplikacji czy systemie takim jak choćby Microsoft Dynamics NAV (ERP). Dzięki temu możliwa jest całościowa ocena sytuacji na bazie danych w jednej lokalizacji, co zdecydowanie upraszcza proces decyzyjny.

Uniwersalność

Power BI jest programem, który bez problemu potrafi łączyć dane z bazy danych jak np. mySQL, z arkuszy kalkulacyjnych jak Excel lub z popularnych aplikacji online jak Google Analytics. Rozwiązanie to posiada stale rozwijającą się paletę gotowych aplikacji, służących do automatycznego łączenia z zewnętrznymi bazami, dostawcami danych.

Koszty

Bezpłatne testy

Testuj bezpłatnie i sprawdź czy to rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie, bez ryzyka zbędnych kosztów.

Płatność za użytkownika

W usłudze Power BI Pro, która posiada pełną funkcjonalność, płacisz za użytkowników, co ogranicza zbędne koszty w porównaniu do rozwiązań „zryczałtowanych”.

Wideo

Ogólnie o Power BI

Power BI by mobile

formularz kontaktowy

    zaufali nam

    Faq

    Chcesz dowiedzieć się więcej?
    Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

    Sprawdź