FAQ Baza Wiedzy CAMWorks

Pytania, tutoriale, odpowiedzi, porady, podpowiedzi dla programu CAMWorks.

Czy w CAMWorks możliwe jest stworzenie karty dla operatora?

Jesteś tutaj:

Niejednokrotnie w przedsiębiorstwach produkcyjnych potrzebne jest narzędzie, które umożliwiałoby w prosty i szybki sposób stworzenie dokumentacji technologicznej. Coś, co byłoby pomocne technologom, aby przekazać wszelkie dane związane z przygotowaniem obróbki operatorom.
CAMWorks dysponuje taką funkcjonalnością. Bezpośrednio w programie jesteśmy w stanie stworzyć kartę technologiczną w formacie XML. Istnieje też inna metoda generowania takiej karty w formacie PDF.

Generator Kart Technologicznych jest aplikacją stworzoną przez SOLIDEXPERT, która współpracuje z programem CAMWorks. Służy ona do tworzenia arkuszy, zawierających informacje dotyczące półfabrykatu, elementu docelowego (wraz z jego rzutami) oraz użytych narzędzi, ich parametrów i czasów operacji. Program pobiera dane automatycznie z aktywnego pliku części, do którego w CAMWorks dodane zostały już operacje i ich ścieżki. Fakt, że ta aplikacja generuje kartę technologiczną w formacie PDF, ma niewątpliwe zalety jak np. generowanie nieedytowalnego pliku i możliwość podglądnięcia go na maszynie bez uprzedniego drukowania.

Coraz popularniejsze stają się też rozwiązania całkowicie eliminujące tworzenie tradycyjnej, papierowej dokumentacji technologicznej i zastąpienie jej rozszerzoną symulacją 3D, gdzie mamy dostęp do pełnej technologii wytworzenia danego detalu. Teraz programista może udostępnić cały projekt obróbki stworzony w CAMWorks bezpośrednio operatorom.
Mowa tu o CAMWorks ShopFloor – aplikacji będącej modułem w pakiecie oprogramowania CAMWorks, w pełni zintegrowana z SOLIDWORKS i CAMWorks. Docelową grupą użytkowników aplikacji CAMWorks ShopFloor jest personel produkcyjny pracujący bezpośrednio przy maszynach.

Więcej informacji:

Was this article helpful?
0 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej