FAQ Baza Wiedzy SOLIDWORKS PDM

Pytania, tutoriale, odpowiedzi, porady, podpowiedzi dla programu SOLIDWORKS PDM.

Dlaczego SOLDWIORKS PDM działa wolno na moim komputerze?

Jesteś tutaj:

Szybkość pracy w SOLIDWORKS PDM zależy od kilku czynników, które objawiają się przy różnych działaniach w systemie (np. podczas pracy w Eksploratorze Windows lub w dodatku PDM w SOLIDWORKS).

Można pośród nich wymienić takie jak:

  1. Lokalizacja Serwera Archiwum PDM,
  2. Lokalizacja Serwera Bazy Danych SQL,
  3. W przypadku replikacji Serwera Archiwum PDM również lokalizacja maszyny, z którą łączy się nasz komputer,
  4. Prędkość (przepustowość) i stabilność połączenia internetowego,
  5. Ilość plików w aktualnych wersjach pobranych lokalnie,
  6. Rozmiar plików na których pracujemy,
  7. Ilość plików w złożeniu na którym pracujemy,
  8. Szybkość dysku twardego, na którym mamy zainstalowany widok lokalny przechowalni SOLIDWORKS PDM,
  9. Ilość dodatków działających w tle – w przypadku wykonywania przejścia mogą być zdefiniowane akcje automatyczne, które program musi wykonać zanim wyświetli uaktualnienie informacji o przejściu do nowego stanu obiegu dokumentacji.

Podczas pracy w środowisku SOLDIWORKS PDM wykorzystujemy połączenie szybkiego dostępu do podstawowych informacji o pliku generowanych przez SQL Server z modyfikacją plików projektowych i okołoprojektowych na własnym dysku lokalnym komputera. Prawidłowa konfiguracja sprzętowa, programowa oraz sieciowa pozwala na maksymalizację wydajności pracy w środowisku SOLIDWORKS PDM.

Podczas wdrożenia systemu do zarządzania dokumentacją przygotowujemy dla Państwa zwięzłe i wydajne odwzorowanie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, szkolimy administratorów systemu, przeprowadzamy aktualizacje i pomagamy w utrzymaniu serwerów do przechowywania danych na jak najwyższym poziomie. W razie doraźnych problemów wydajnościowych wykonujemy diagnostykę i rozwiązujemy problem z uwzględnieniem wszystkich składników systemu operacyjnego, bieżącej konfiguracji oraz innych czynników mających wpływ na wydajność pracy w środowisku SOLIDWORKS PDM.

Więcej informacji:

Czy artykuł był pomocny?
0 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej