FAQ Baza Wiedzy SOLIDWORKS PDM

Pytania, tutoriale, odpowiedzi, porady, podpowiedzi dla programu SOLIDWORKS PDM.

Dlaczego SOLIDWORKS PDM nie pokazuje plików na moim komputerze?

Jesteś tutaj:

SOLIDWORKS PDM udostępnia dużą ilość kombinacji uprawnień dotyczących konkretnych plików, użytkowników, stanów i przejść w obiegu dokumentacji.

Jeżeli na różnych komputerach, w obrębie tego samego folderu dwie osoby mają różny widok zawartości, istnieje kilka powodów, które mogą powodować takie zachowanie, przykładowo:

  • Pliki są w stanie prywatnym – czyli są zapisane w przechowalni, ale nie zostały ani razu zaewidencjonowane (czyli są widoczne tylko dla autora pliku i użytkowników, którzy mogą widzieć pliki w stanie prywatnym).

  • Pliki są oznaczone jako wersje robocze – czyli ich wersje nie są powiązane z wartością rewizji (zazwyczaj można założyć, że są to pliki niezatwierdzone).

 

  • Użytkownik nie ma uprawnień do odczytu pliku w danej lokalizacji (uprawnienia folderu) lub danym stanie obiegu dokumentacji (uprawnienia stanu).

 

 

Najszybszą metodą weryfikacji jest zalogowanie się na konto o wyższych uprawnieniach. W przypadku kiedy pliki są w stanie prywatnym musimy poprosić użytkownika, do którego należy plik o jego zaewidencjonowanie.

W przypadku kiedy nie widzimy pliku pomimo, że jest on zaewidencjonowany możemy poprosić administratora o nadanie uprawnienia folderu „Pokaż wersje robocze plików” oraz kontrole uprawnień „Odczytaj zawartość pliku” zarówno dla uprawnień folderu jak i stanu.

Jeśli nie mamy uprawnienia do odczytu wybranej lokalizacji pliku nie będziemy widzieli folderu wewnątrz przechowalni.

W każdym z powyższych przypadków musimy pamiętać, że nadanie takich uprawnień przez administratora miało swoją przyczynę i nie zawsze jest uzasadniona ich zmiana.

W przypadku nadawania uprawnień, dobrą praktyką jest nadawanie ich tylko z poziomu grup użytkowników. Jest to podyktowane łatwiejszym zarządzaniem uprawnieniami w przypadku wielu użytkowników i/lub użytkowników o tych samych uprawnieniach.

Więcej informacji:

Czy artykuł był pomocny?
0 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej