FAQ Baza Wiedzy SOLIDWORKS PDM

Pytania, tutoriale, odpowiedzi, porady, podpowiedzi dla programu SOLIDWORKS PDM.

Jak dodać plik do przechowalni w SOLIDWORKS PDM?

Jesteś tutaj:

W praktyce, praca w przechowalni SOLIDWOKRS PDM nie wiele się różni od pracy w Eksploratorze Windows. W związku z tym, w celu dodania pliku do przechowalni SOLIDWORKS PDM możemy:

  • Zapisać pliku z aplikacji do lokalizacji (folderu) wewnątrz przechowalni (wykorzystując okno dialogowe „Zapisz jako”),
  • Przeciągnąć plik z lokalizacji źródłowej do folderu przechowalni (metodą „Drag and Drop”).

Po wykonaniu jednej z powyższych czynności plik już jest automatycznie dodawany do przechowalni PDM. Początkowo, jest on widoczny wyłącznie dla nas oraz osób, którzy mogą widzieć pliki w tzw. „stanie prywatnym” natomiast po zaewidencjonowaniu go po raz pierwszy, plik w pełni staje się częścią przechowalni i może być wykorzystywany przez pozostałych użytkowników.

Oczywiście to czy możemy dodać plik do przechowalni w danej lokalizacji, czy możemy go zaewidencjonować (a więc wysłać do zdefiniowanego obiegu dokumentacji) oraz w ogóle widzieć pliki w danej lokalizacji, określone jest za pośrednictwem uprawnień w systemie, które nadajemy dla użytkowników lub grup użytkowników.

Odrębnym przypadkiem może być sytuacja, w której pomimo zapisu pliku do przechowalni nadal jest widoczny jedynie jako plik lokalny lub w ogóle nie widoczny w zależności od uprawnień – czasami taka sytuacja ma miejsce kiedy pliki kopiowane są automatycznym skryptem lub zewnętrznym programem. Musimy w takim wypadku  kliknąć prawym przyciskiem myszy w pustym miejscu w folderze i wybrać polecenie wyszukaj pliki lokalne.

Jeżeli w danej lokalizacji znajdują się pliki lokalne zostaną wyświetlone na liście i uaktywni się przycisk „Dodaj”.

Więcej informacji:

Czy artykuł był pomocny?
5 out Of 5 Stars

1 rating

5 Stars 100%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej