FAQ Baza Wiedzy SOLIDWORKS CAD

Pytania, tutoriale, odpowiedzi, porady, podpowiedzi dla programu SOLIDWORKS CAD.

Kiedy powstał program SOLIDWORKS?

SOLIDWORKS został założony w grudniu 1993 roku przez Jona Hirschticka, który wykorzystał milion dolarów, które zarobił, będąc członkiem zespołu MIT Blackjack Team, aby założyć firmę. Następnie Hirschtick zwerbował zespół inżynierów, którzy postanowili stworzyć oprogramowanie 3D CAD. Miał być dostępny, niedrogi i dostępny na pulpicie Windows.

Wkrótce potem, w listopadzie 1995 r., Wypuszczono SOLIDWORKS. Był to pierwszy znaczący program dla Windows. Był to ogromny krok w dalszej ewolucji CAD. Chociaż AutoCAD został wydany znacznie wcześniej, SOLIDWORKS wprowadził coś nowego – modelowanie 3D. W rezultacie 3D CAD stał się centralnym punktem lat 90. W ciągu kilku miesięcy SOLIDWORKS zmienił sposób, w jaki inżynierowie wprowadzali swoje dzieła w życie.

SOLIDWORKS był tak imponujący, że do 1997 roku został przejęty przez Dassault Systèmes – najlepiej znanego z CATIA – za oszałamiające 320 milionów dolarów. Jon Hirschtick pozostał na pokładzie przez następne 14 lat. Pod jego kierownictwem SOLIDWORKS przekształcił się w spółkę o wartości 100 milionów dolarów.

Zobacz więcej:

SOLIDWORKS WIKI

Czy ten artykuł był pomocny?
0 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
Jak możemy poprawić ten wpis?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej