FAQ Baza Wiedzy SOLIDWORKS CAD

Pytania, tutoriale, odpowiedzi, porady, podpowiedzi dla programu SOLIDWORKS CAD.

Jak w SOLIDWORKS utworzyć nowe złożenie albo rysunek na podstawie już istniejącego?

Aby w SOLIDWORKS utworzyć nowe złożenie albo rysunek na podstawie już istniejącego idealną funkcjonalnością jest narzędzie “Pack and Go”, znane również jako plik przenośny. Funkcjonalność Pack and Go ta pozwala na stworzenie kopii wskazanego złożenia i rysunku pod zupełnie nową nazwą. Jest to szczególnie przydatna funkcjonalność w przypadku chęci utworzenia nowego projektu złożeniowego bazującego na starym projekcie przy zachowaniu unikatowego nazewnictwa plików które jest niezbędne do popranego funkcjonowania aplikacji SOLIDWORKS.

Funkcja Pack and Go pozwala na dodanie przedrostka, przyrostka, zapisanie plików z różnych lokalizacji w jednym wskazanym miejscu. Idealna opcja do udostępniania danych projektowych.

Pack and Go pozwala na dołączenie rysunków, komponentów TOOLBOX czy też wyników symulacji.

Opcjonalnie:

Przykładowy scenariusz:

  1. Produkuję maszynę A.
  2. Klient zgłosił zapotrzebowanie na nową maszynę B. Nowa maszyna B będzie budowana na podstawie maszyny A, gdyż jej konstrukcja będzie się pokrywała w 80%.
  3. W tym celu otwieram maszynę A i korzystam z funkcjonalności “Pack and Go” by stworzyć kopie maszyny A. Pliki docelowe zostaną zapisane w nowej lokalizacji i pod nowymi nazwami przypisanymi do maszyny B.
  4. Teraz mogę edytować maszynę B bez ingerencji w maszynę A.

MEDIA

Zobacz więcej:

Czy ten artykuł był pomocny?
0 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
Jak możemy poprawić ten wpis?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej