FAQ Baza Wiedzy SOLIDWORKS CAD

Pytania, tutoriale, odpowiedzi, porady, podpowiedzi dla programu SOLIDWORKS CAD.

Jak rozdzielić złożenie w programie SOLIDWORKS?

Jeśli masz na myśli Rozłożenie podzespołu (pod-złożenia) – czyli rozbicie podzespołu znajdującego się w większym złożeniu na osobne komponenty znajdujące się bezpośrednio w złożeniu najwyższego poziomu – to podążaj ścieżką pokazaną poniżej:

Klikając prawym klawiszem myszy na nazwę złożenia niższego poziomu (pod-złożenia) w drzewie FeatureManager, otwiera się menu kontekstowe, z którego należy wybrać opcję Rozłóż podzespół.

Jeśli jednak chodzi Ci o Rozstrzelenie złożenia, czyli zmianę widoku złożenia, który umożliwia wizualne rozmieszczenie komponentów w pewnej odległości od siebie (np. w celu wizualizacji montażu maszyny) to należy najpierw utworzyć widok rozstrzelony, korzystając z narzędzia Rozstrzelony widok z karty Złożenie menadżera poleceń CommandManager.

Mając gotowy widok, można łatwo przechodzić między standardowym (zwiniętym) oraz rozstrzelonym widokiem za pomocą menu kontekstowego (kliknięcie prawym klawiszem myszy na nazwę złożenia najwyższego poziomu w drzewie FeatureManager.

Zobacz więcej:

Czy ten artykuł był pomocny?
0 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
Jak możemy poprawić ten wpis?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej