FAQ Baza Wiedzy SOLIDWORKS CAD

Pytania, tutoriale, odpowiedzi, porady, podpowiedzi dla programu SOLIDWORKS CAD.

Dlaczego nie mogę pogrubić powierzchni w SOLIDWORKS?

Pogrubienie powierzchni nie udaje się najczęściej ze względu na samą geometrię. SOLIDWORKS ze względu na kształt powierzchni nie jest w stanie wykonać jej odsunięcia.

Pogrubienie polega na odsunięciu, a następnie scaleniu powierzchni i tym samym utworzeniu zamkniętego obszaru (oczywiście wynikiem operacji jest model bryłowy, nie powierzchniowy). Jeśli operacja pogrubienia nie udaje się, należy sprawdzić czy poprawnie zostanie wykonane odsunięcie powierzchni. Możliwe, że uda się ono tylko przy niewielkich wartościach odsunięcia i tylko na niektórych obiektach. W ten sposób można zidentyfikować powierzchnie, które „blokują” operację pogrubienia na zadaną przez użytkownika wartość.

Jeśli „winnym” okaże się sam model, jedynym obejściem problemu jest ręczna jego edycja: oddzielne odsuwanie, przycinanie i łączenie problematycznych powierzchni.

Jeżeli natomiast odsunięcie działa prawidłowo, a mimo wszystko niewykonalne jest pogrubienie, Klienci posiadający aktywną subskrypcję powinni zaraportować problem przez Helpdesk SOLIDEXPERT.

Zobacz więcej:

Czy ten artykuł był pomocny?
0 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
Jak możemy poprawić ten wpis?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej