FAQ Baza Wiedzy SOLIDWORKS CAD

Pytania, tutoriale, odpowiedzi, porady, podpowiedzi dla programu SOLIDWORKS CAD.

Dlaczego nie mogę obracać części, złożenia za pomocą myszki w SOLIDWORKS?

Do obracania modelu 3D (a ściślej mówiąc: zmiany widoku, ponieważ współrzędne położenia nie zmieniają się) w programie SOLIDWORKS służy środkowy przycisk (rolka) myszy. Po jego wciśnięciu i przytrzymaniu możliwa jest swobodna nawigacja. Z poziomu opcji programu nie istnieją żadne ustawienia, które mogłyby zmodyfikować funkcjonalność środkowego przycisku myszy w zakresie obracania – istnieje jedynie możliwość „odwrócenia” funkcji zoom przy przewijaniu rolki.

W niektórych przypadkach istnieje opcja zmiany funkcjonalności środkowego przycisku za pomocą zewnętrznych aplikacji, w tym sterowników myszy. Jeśli zatem środkowy przycisk myszy nie działa, należy sprawdzić ustawienia w aplikacji sterownika urządzenia – w zależności od producenta z tego poziomu możliwe jest przypisanie różnych funkcjonalności przyciskom myszy. Należy mieć na uwadze, że takie modyfikacje mogą wpływać nie tylko na SOLIDWORKS, ale na wszystkie zainstalowane programy.

Pytanie o obracanie pojawia się często u nowych użytkowników SOLIDWORKS, którzy dotychczas pracowali w innych systemach CAD – często znana z innych programów opcja Shift + rolka nie działa.

 

Zobacz więcej:

Czy ten artykuł był pomocny?
1.3 out Of 5 Stars

3 ratings

5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 33%
2 Stars 0%
1 Stars 67%
Jak możemy poprawić ten wpis?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej