FAQ Baza Wiedzy SOLIDWORKS CAD

Pytania, tutoriale, odpowiedzi, porady, podpowiedzi dla programu SOLIDWORKS CAD.

Dlaczego nie mogę otworzyć pliku o rozszerzeniu STEP?

Pliki STEP to tzw. format przejściowy, utworzony w celu wymiany danych między różnymi współpracującymi ze sobą programami CAD. Plik w tym formacie jest de facto plikiem tekstowym i może być otwarty w zwykłym Notatniku Windows (programy CAD odpowiedni interpretują ten tekst i wyświetlają geometrię 3D).

Wiele problemów z otwieraniem plików STEP związana jest z brakiem wykorzystania 3D Interconnect. Wprowadzone w SOLIDWORKS 2017 narzędzie pozwala na otwieranie plików innych formatów bezpośrednio z programu CAD, tak jak natywne pliki .sldprt, .sldasm czy .slddrw. Aby sprawdzić, czy 3D Interconnect jest włączony należy uruchomić okno Opcje systemu i przejść na kartę Import.

Jeżeli mimo włączonego 3D Interconnect formatu STEP nie da się otworzyć, związane to może być z uszkodzeniem pliku. Częstym błędem jest komunikat „Natrafiono na nieprawidłowy indeks rekordu” uniemożliwiający otwarcie pliku. Sposób rozwiązania tego problemu przedstawiono w artykule:

https://solidmania.com/solidworks-jak-naprawic-blad-natrafiono-na-nieprawidlowy-indeks-rekordu-podczas-importowania-pliku-step/

Pozostałe znane problemy z otwieraniem plików STEP zostały omówione w poniższym filmie:

https://solidmania.com/import-i-naprawa-plikow-step-w-solidworks/

Zobacz więcej:

Czy ten artykuł był pomocny?
0 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
Jak możemy poprawić ten wpis?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej